Yurtdışından Gelen Cihazlara Harç Vurgunu

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Yurtdışından Gelen Cihazlara Harç Vurgunu

Ülkemizde alınan vergilerden dolayı, başta akıllı telefonlar olmak üzere pek çok ürün, yurtdışına göre daha pahalı. Bu yüzden artan yurtdışından alınan cihazlara getirilen harç işe yaradı.

murat0288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ílk defa yurt dışından telefon getirttim, çok memnunum. alemin güneykorilisine,israillisine,amerikalısına atıyorum s3 fiyatı 550 euro veriyorum, aldığım ülkenin vergisini veriyorumda türkiyenin vergisindenmi kaçıcam gönül rahatlığıyla verdim. helal hoş olsun. lafa gelince hepimiz milliyetci kesiliriz, 100 tl denmi kaçıyoruz, yurtdışına o kadar parayı vericez ülkemize vermekten kaçınmayın arkadaşlar, birçok yerde saçma sapan konuşmalar yapılıyor haram olsun felan senin demenle haram olmaz kardeşim asıl haram aldığımız o lüks telefonlar.....

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu vergi hiç şık olmadı, batılı ülkeler gibi vergi ödüyoruz ama onlar kadar kazanmıyoruz. bu vergiyi çıkaranları kınıyor, sandıkta cevaplarını almalarını umuyoruz.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Vergiyi alıp, telefon fiyatlarınada yansısa şu 110 tl indirim, güzel olmazmı acaba :D

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aslında düşündüm de yetkililer ne kadar duyar bilmem de, telefonda da araçların motor hacimleri gibi vergi olması lazım, eğer gerçekten veri alacaklar.. basit bir telefon için 100 tl vergi vermekle ip4s için verilen 100 tl aynı mıdır?

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Millete yerli malı alın deyip vergileri anormal yapacağına vergileri indir zaten yabancıdan almaya meraklı değiliz.. Maliye girsinde (para) çıkmasın diyo hep.. :hammer:

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Vergi artsada halen yurtdışından getirdiğiniz telefon yurtiçinden aldığınızdan daha ucuza mal oluyor!
İmkanım olsa bende yurtdışından getirtirim 1 dakka beklemem. Aynı parayı buradaki distribütöre vereceğime yurtdışındaki kazansın daha iyi!!!

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Belli bir fiyatın üzerindeki telefonlar için yurtdışı hala avantajlı duruyor. Fiyatların bu kadar yüksek olmasının tek sebebi vergi değil.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
insanları zorla kaçakçılığa özendiren başka bir devlet var mıdır acaba?