Yurtdışından 2 telefon ve eski telefonu getirmek

Bu konuyu okuyanlar

hurly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, forumda yeniyim tam aradığım konuyu bulamadım hiç bir yerde o sebeple kendim açayım dedim. Haber siteleri vs hep kopyala yapıştır aynı şeyleri yazmışlar. Şimdi ben arkadaşımdan rica ettim ABDden gelirken bir telefon getirmesini o da kabul etti. Yalnız kendine de almış bir iPhone. Gelirken de kendi yeni iPhone'u bana alacağı iPhone ve öncesinde kullanmakta olduğu android telefonunu getiricek. Bir sorun teşkil eder mi? Gümrükte 2nin üstüne gümrük vergisi eklenir vs. deniyor ama hangisine eklenir? Eski telefonun vergisi ödenip kurtulabilir miyiz? Yoksa illa kutulu diye iPhonelar için mi uygulanır? Veya hiç birşey olmaz mı? Ekstra olarak bir de tablet almış. Tabletler de telefon statüsünde mi geçiyor? Teşekkür ederim şimdiden herkese iyi forumlar.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Tamamen görevlinin insiyatifine bağlı. Bir cihazın kutusunu açar iki cihazla geçebilirsiniz ama üç cihaz sıkıntı. Ödeme ile geçiş yapamazsınız.

hurly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş kendi telefonunu açmış kullaniyor. Yani 1 tane kapalı kutu olcak. Ama açabilir de farketmiyor yani. Açsa bile onları 3 cihazla geçmek şansa kalmış heralde dediğinize göre.
Tamamen görevlinin insiyatifine bağlı. Bir cihazın kutusunu açar iki cihazla geçebilirsiniz ama üç cihaz sıkıntı. Ödeme ile geçiş yapamazsınız.

Son mesajlar