Yurt Dışından Xiaomi almak

Bu konuyu okuyanlar

Loskimit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yurt dışından alınan cihazlara bildiğim kadar yurt dışı harcı(1800 Tl kadar)+ pasaporta imei kaydı yapılıyor. Yurt dışı harcını kesinlikle yatırmam mı gerekiyor ve imei kaydını kaçak olarak atmak bir sıkıntı çıkarır mı? Ve başka bir işlem gerekiyor mu?

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Yurt dışından alınan cihazlara bildiğim kadar yurt dışı harcı(1800 Tl kadar)+ pasaporta imei kaydı yapılıyor. Yurt dışı harcını kesinlikle yatırmam mı gerekiyor ve imei kaydını kaçak olarak atmak bir sıkıntı çıkarır mı? Ve başka bir işlem gerekiyor mu?
Harç olayını bilmiyorum.

Pasaporta kaydetmeniz ve devlete vergisini ödemenizi öneririm.

IMEI'yi eskiden size ait olan bozuk,eski veyahut da tuşlu yani kullanmadığımız ileride yüzüne bakmıyacağınız telefonunuz varsa GÜVENLİ,GÜVENİLENEBİLİR YERLERde IMEI değişimi yapabilirsiniz fakat bu illegal bir olay.

Niye bu kadar GÜVENİLEN kelimesini üstelediğimi bahsedeyim telefonu vereceğiniz kişiler 3.Parti bir yazılımla IMEI değiştirecek yani eğer GÜVENİLİR bir yer değilse "VİRÜS" keylogger... gibi şeyler entegre edip o telefona eklediğiniz ne varsa(E-Posta şifreleri,Banka şifreleri...) alabilir.

Başka bir işleme gerek yok bildiğim kadarıyla.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Türkiye'den garantili telefon almak varken bence bu işlerle uğraşmayın. Hem her şey yasal olsun da IMEI'yi işleteyim derseniz Türkiye'deki ile aynı paraya belki de daha pahalıya gelir. Hem de garantisi olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca yurtdışı telefonların 3G, 4G frekensları Türkiye ile aynı olmayabilir belki.

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Türkiye'den garantili telefon almak varken bence bu işlerle uğraşmayın. Hem her şey yasal olsun da IMEI'yi işleteyim derseniz Türkiye'deki ile aynı paraya belki de daha pahalıya gelir. Hem de garantisi olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca yurtdışı telefonların 3G, 4G frekensları Türkiye ile aynı olmayabilir belki.
Ben o konuda sıkıntı taşıyacağını düşünmüyorum.