Tavsiye Yükseltme Planlayacağım

İşlemci Yükseltmesi İçin Sizce Beklemeli Miyim?

• Kullanılan toplam oy
    9

Allah'ın Kulu

Profesör
Merhabalar. Aylar önce 1000₺ için ekran kartı konusunu açmıştım yalnız R3 1300X'te bazı oyunlarda darboğaz görmeye başladım diyebilirim. Şimdi PC parçalarımı yazayım:

Ekran Görüntüsü (357).png

Oynadığım oyunlar şunlar:
  • Cities: Skylines (Fazla Modlu)
  • NFS Payback (Bazı yerlerde 30FPS)
  • Cooking Simulator
  • ETS 2 / ATS Multiplayer (TruckersMP)
  • CS: GO
  • BeamNG.Drive
  • Automation - The Car Company Tycoon Game

Önceden o parçaları sonradan yükseltmek için aldığımı farkındayım. RAM'i 16GB yapıp, SSD eklemeyi de planlıyorum. Para biriktirerek başka parçaları da yükseltmeyi planlıyorum. 590₺ ve R3 1300X'i satarak R5 1600AF almak istiyorum ve kalan parayı sonrası için bırakacağım. İleride diğer parçalar için de upgrade yapacağım için para biriktirmeyi de düşünüyorum. Ekran kartını ve kasayı belki de yükseltmeyi planlıyorum, RGB olursa daha iyi olur. Temmuz / Ağustos gibi upgrade'i tamamlamayı hedefliyorum. Size ricam upgrade konusunda fikir sahibi olabilecek güzel parçaları tavsiye etmeniz. Mantıklı ve iyi tavsiyeler yapabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler. 🤗

@EFI Shell @~KaanCK ~ @Emir Aydın @AlteredTech @VECTORRR @utkuversus @Mert0 @met 35 @yusufozkan58 @Bas Gaza Tosbağa

HABAR

Asistan
İşlemciyi yükseltmeyip ekran katını yükseltecekseniz saçma olacaktır. RX 570'in üstünü besleyemez zaten. Ama önce ekran kartını yükseltip biraz daha biriktiririm, işlemci alırım diyorsanız güzel olur.

Allah'ın Kulu

Profesör
İşlemciyi yükseltmeyip ekran katını yükseltecekseniz saçma olacaktır. RX 570'in üstünü besleyemez zaten. Ama önce ekran kartını yükseltip biraz daha biriktiririm, işlemci alırım diyorsanız güzel olur.
Ben işlemciyi zaten kesin değiştireceğim şüphesiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

R3 1300X sizce kaç paraya gider?

Allah'ın Kulu

Profesör
Onun dışında bana 6 çekirdekli işlemci daha iyi olur, çünkü Cities: Skylines çok fazla modlu oynandığı zaman gerçekten iyi işlemci gerekebiliyor.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
3100 vs 3300X saçma bence 4 çekirdekli işlemci nedir? :D 6 çekirdekli 1600 AF daha mantıklı bence ekran kartı olarak GTX 1060 6GB takılabilir 1200'e bulunuyor.

Allah'ın Kulu

Profesör
1060'ın daha iyi olduğunu biliyorsun herhalde besleyebilir diye dedim aslında onun haricinde 2. el 1660 super/ Ti da olabilir ve 2060'ın fiyatı birkaç haftaya baya düşebilir NVIDIA elinde 2000 serisi bırakmayacakmış. :d
Biliyorum da GTX 1060 ile çok fark olmadığı için bence ona geçiş biraz tuhaf olur.

GTX 1070 olsa o zaman değer.

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Konu dağılmasın. Evet, ekran kartından bahsettik. R5 1600AF 6 çekirdekli olduğundan Cities Skylines gibi oyunlarda sıkıntı yaramazsa onu alırım yoksa R5 3600 daha iyi mi olur? Onun dışında kasayı sizce değiştireyim mi?
Bence değiştir. Corsair gibi markaların ürünleriyle.

Ama SSD ve RAM i ihmal etme.

Mert0

Profesör
Yasaklı
Bugün aklıma bir şey geldi. Sormak istiyorum acaba AMD R5 2600'leri 1600AF ayağına bize satıyor olabilir mi?

Son mesajlar