Haber Yüksek Performanslı Wi-Fi Gereken İş Ortamları İçin: EAP670

Bu konuyu okuyanlar

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Katılım
26 Mart 2013
Mesajlar
464
Reaksiyon puanı
102
Puanları
43
TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojili yeni bir erişim noktasını satışa sundu. Omada EAP670 model ürün konaklama, eğitim, AVM gibi sektörler için özel üretilen, güçlü teknik ve güvenlik özellikleriyle donatılmış bir çözüm.​

7 Nisan 2023 – Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, kurumlar için geliştirilen, Wi-Fi 6 teknolojili yeni bir ürünü satışa sundu. Omada EAP670 model erişim noktası (access point), çok yüksek bağlantı hızı sunuyor ve güçlü güvenlik özelliklerine sahip.

Yüksek WiFi performansı gereken ve gün içinde çok sayıda farklı kişinin ağa eriştiği iş ortamları için ideal bir çözüm olan EAP670, çift bant desteğine sahip ve her iki bantta toplam 5400 Mbps (5 GHz bandında 4804 Mbps, 2.4GHz bandında 574 Mbps) kablosuz hıza ulaşabiliyor. Yüksek hızın yanı sıra aynı anda çok sayıda cihaza destek verebilen ürün, otel, AVM, okul gibi iş ortamlarının WiFi ağından beklentilerini karşılıyor.

Wi-Fi 6 ile gelen OFDMA, 1024 QAM, HE160 gibi teknolojilere sahip olan EAP670, böylece hem çok daha hızlı, hem aynı anda daha fazla cihaza destek verebiliyor, daha az parazit ve daha düşük gecikme süreleri ile WiFi performansını ciddi oranda yükseltiyor.

Omada Mesh teknolojisiyle kablosuz kolay eşleşme

WiFi 6 teknolojisinin yanı sıra Omada Mesh teknolojisine de sahip olan erişim noktası, diğer erişim noktalarıyla çok kolay eşleşiyor ve kurumları ekstra kablolama yükünden kurtarıyor. Ağa bağlı kişiler hareket halindeyken, en uygun erişim noktasına otomatik olarak bağlanıyor ve bu geçişi hiç hissetmiyorlar. Herhangi bir erişim noktasında sorun olduğunda en uygun diğer erişim noktasına geçiş yapıldığından her zaman kesintisiz WiFi mümkün oluyor.

Otomatik kanal seçimi ve güç ayarı özelliği olan EAP670’in kurulumu da son derece kolay. PoE+ destekli olan ürün, işletmelere kurulumda esneklik sağlıyor. İstenirse 802.3at PoE+ üzerinden enerji kablosu gerekmeden kurulum yapılabildiği gibi istenirse güç kaynağına adaptör ile bağlanabiliyor. Tavana ya da duvara iki hareketle monte edilebilen ürün kolayca çalışır hale geliyor.

Tüm ağ için kolay yönetim ve güçlü güvenlik

Omada EAP670 erişim noktasının yönetimi de rahat ve kolay. Yüzde 100 bulut tabanlı Omada SDN bulut yönetim yazılımı desteği olan ürün, buluttan, her yerden yönetilebiliyor. Sadece erişim noktaları değil, Omada serisi tüm ağ ürünleri tek bir noktadan Omada SDN üzerinden denetlenip, tüm ayarları yapılabiliyor. Bu da kurumlara satın alma sonrası maliyet açısından büyük avantaj sunuyor.

EAP670, aynı zamanda çok güçlü güvenlik özelliklerine sahip ve tüm ağı ve ağa bağlananları koruyan bir ağ oluşturuyor. 16 adede kadar SSID konuk ağı oluşturulabiliyor ve kimlik doğrulama açısından da esneklikler sunuyor. Captive Portal desteği sayesinde Facebook, SMS gibi farklı kanallardan kimlik doğrulama ve kuruma özel bir giriş sayfası oluşturulabiliyor. WPA3 şifreleme özellikli olan ürün, yük dengeleme, airtime fairness ve bant yönetimi gibi özelliklerle çok daha güvenli ve güçlü bir WiFi ağı sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi için: AX5400 Tavan Tipi Wi-Fi 6 Access Point
 
Üst