YouTuber olmak için bilgisayar topladım. Yorumlamanızı istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

g.e.n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

5K bütçem var ve monitör dahil sistem toplayacaktım. Toplarken YouTube için de küçük de olsa içerik üretmek isterim. Aşağıya parçaların linklerini koyuyorum, neyi neyle değiştirirsem daha iyi olur gibi yorumlarınıza ihtiyacım var.

AMD Ryzen 3 3100 işlemci

Biostar A320M-H 3200MHz Ana kart

Palit GTX 1650 (OC) 4GB 128Bit Ekran kartı

Adata 8GB 3000Mhz RAM

SanDisk 240GB SSD

Power Boost kasa

İşlemci olarak Ryzen 5 2600 render işlerinde daha iyi olsa da ben sadece küçük çaplı videolar çekeceğim. Bu yüzden performansa biraz daha önem verdim. RAM'i ileride 3200MHz başka bir modelle değiştirip yine 3200MHz aynı modelden alıp performansı %15 arttıracağım. Depolama olarak 1TB Harddisk düşünüyorum ileride. Ana kart destekliyor mu bilmiyorum. Alabileceğim en uygun 1TB sorunsuz HDD'nin linkini paylaşırsanız çok iyi olur. Ayrıca kasa hakkında pek bilgim yok. Fiyatı aşırı uçurmayacak, şöyle GameGaraj'ın Pollux kasalarına benzer sade bir kasa olsa daha iyi olur. Bilgim olmadığı için bunu seçtim.

Yorumlarınızı bekliyorum.

baltazar119

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Bu şekilde daha iyi olur. Bu arada ekran kartı stoğu yok.

g.e.n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu şekilde daha iyi olur. Bu arada ekran kartı stoğu yok.
Cevabın için teşekkür ederim. Kasa vs. öncekinden daha iyi. Çin çalışanlarının tatilde olması sebebiyle ekran kartı üretimleri azaldı. Bir de mining yapma oranı artınca Mayıs ayını beklememiz öneriliyor. AMD'nin bu sene tanıtacağı işlemciyi mi alsam, yoksa bununla mı devam etsem bilemiyorum. Yenisi çıkarılır ve iyi performans verirse yüksek ihtimal yeniden düşüneceğim. Cevap için tekrar teşekkürler.

baltazar119

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Cevabın için teşekkür ederim. Kasa vs. öncekinden daha iyi. Çin çalışanlarının tatilde olması sebebiyle ekran kartı üretimleri azaldı. Bir de mining yapma oranı artınca Mayıs ayını beklememiz öneriliyor. AMD'nin bu sene tanıtacağı işlemciyi mi alsam, yoksa bununla mı devam etsem bilemiyorum. Yenisi çıkarılır ve iyi performans verirse yüksek ihtimal yeniden düşüneceğim. Cevap için tekrar teşekkürler.
Rica ederim AMD'nin 5100 yada benzer bir işlemci çıkarıp çıkarmayacağı kesin değil. Tavsiyem denilen gibi bekleyip ekran kartın fiyatlarının düşmesini beklemeniz. Bu arada 3100 yerine 10100f bu bütçede daha iyi olur.
kasa olarak hangisini tercih edeceksiniz?

BjornRagnarsson

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
youtuber olmak için isayı gökten indirsen yine olamazsın. yıl 2021 şöyle basit hayaller artık kurmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca youtuber olmak için değil uzun ömürlülük açısından bilgisayar topla. oyun bile kurma sadece uzun ömürlü olsun yeter sana.

yazılım_yazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
nerden biliyorsun ki geleceği mi görüyorsun şu anda çok ünlü olan bir çok youtuber eskiden böyle hayaller kurardı

youtuber olmak için isayı gökten indirsen yine olamazsın. yıl 2021 şöyle basit hayaller artık kurmayın.

ayrıca youtuber olmak için değil uzun ömürlülük açısından bilgisayar topla. oyun bile kurma sadece uzun ömürlü olsun yeter sana.
ayrıca arkadaş size youtuberlik istiyorum olmalımıyım diye sormuyor

Reaksiyon puanı
307
Merhabalar,

5K bütçem var ve monitör dahil sistem toplayacaktım. Toplarken YouTube için de küçük de olsa içerik üretmek isterim. Aşağıya parçaların linklerini koyuyorum, neyi neyle değiştirirsem daha iyi olur gibi yorumlarınıza ihtiyacım var.

AMD Ryzen 3 3100 işlemci

Adata 8GB 3000Mhz RAM

SanDisk 240GB SSD

Power Boost kasa

İşlemci olarak Ryzen 5 2600 render işlerinde daha iyi olsa da ben sadece küçük çaplı videolar çekeceğim. Bu yüzden performansa biraz daha önem verdim. RAM'i ileride 3200MHz başka bir modelle değiştirip yine 3200MHz aynı modelden alıp performansı %15 arttıracağım. Depolama olarak 1TB Harddisk düşünüyorum ileride. Ana kart destekliyor mu bilmiyorum. Alabileceğim en uygun 1TB sorunsuz HDD'nin linkini paylaşırsanız çok iyi olur. Ayrıca kasa hakkında pek bilgim yok. Fiyatı aşırı uçurmayacak, şöyle GameGaraj'ın Pollux kasalarına benzer sade bir kasa olsa daha iyi olur. Bilgim olmadığı için bunu seçtim.

Vatan bilgisayara gidip 4386₺ fiyata şu PC' yi isteyebilirsin;

> Bu linkten ulaşabilirsin <

Vatan bilgisayara gidip 4386₺ fiyata şu PC' yi isteyebilirsin;

> Bu linkten ulaşabilirsin <
Kendin topladığında en ucuz 5300₺ tutuyor bu sistem.

Vatan PC baya ucuza satıyor.

Bizzat aldım kurdum Bios ekranı çok güzel mousela geçiş yapılabiliyor.

Denemek için Euro Truck Simulator 2 yükledim.

1080 P ultra ayarlarda muazzam hızlı, 5 saniyede PC açılıp kapanıyor.

Çok beğendim.

BjornRagnarsson

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
nerden biliyorsun ki geleceği mi görüyorsun şu anda çok ünlü olan bir çok youtuber eskiden böyle hayaller kurardı

ayrıca arkadaş size youtuberlik istiyorum olmalımıyım diye sormuyor
çünkü o zaman eskiydi. yüz binlik abone bile yoktu bir tek cem yılmaz 1 milyondu. şimdi tanımadığım herkes 3-5 milyon olmuş imkanı yok. gereksiz hayaller kurmasın diye söylüyorum.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Merhabalar,

AMD Ryzen 3 3100 işlemci

Adata 8GB 3000Mhz RAM

SanDisk 240GB SSD

Power Boost kasa

Başka bir konuya bunu yazmıştım bu Pc iyi olur size:)

Merhabalar,

AMD Ryzen 3 3100 işlemci

Adata 8GB 3000Mhz RAM

SanDisk 240GB SSD

Power Boost kasa

Topladığınız sistemde ssd sorunlu kasa kötü gpu nun stoğu cok az hemen bitiyor

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Başka bir konuya bunu yazmıştım bu Pc iyi olur size:)

Topladığınız sistemde ssd sorunlu kasa kötü gpu nun stoğu cok az hemen bitiyor
Attigim parçaları akakce sitesine yazın o linlteki sitelerdeki fiyatlar artmış