Youtube'a Girmek İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

yigithankose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar youtube'a girmek istiyorum.Ama ne üzerine giricem daha tam karar veremedim.Telefon kamerası yeterli olur mu diye düşünüyorum bir yandan da mikrofon gerekli mi diye düşünüyorum.Yani bilmiyorum çok istiyorum aslında vlogger olmak.1 kez denedim 1-2 ay gibi yaş olarak da daha küçüktğm.İçerikler kötüydü ama gerçekten ilerlemek de çok zor diye düşünüyorum.Ama vlogger olarak girmek kesinlikle istiyorum youtube'a.Önerileriniz nelerdir?

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Arkadaşlar youtube'a girmek istiyorum.Ama ne üzerine giricem daha tam karar veremedim.Telefon kamerası yeterli olur mu diye düşünüyorum bir yandan da mikrofon gerekli mi diye düşünüyorum.Yani bilmiyorum çok istiyorum aslında vlogger olmak.1 kez denedim 1-2 ay gibi yaş olarak da daha küçüktğm.İçerikler kötüydü ama gerçekten ilerlemek de çok zor diye düşünüyorum.Ama vlogger olarak girmek kesinlikle istiyorum youtube'a.Önerileriniz nelerdir?
Hangi alanlarda bilgilisiniz

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam eğer vlogger olmak istiyorsanız bence mikrofon vb. gerekli

yigithankose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Hangi alanlarda bilgilisiniz
Yani üniversiteye gidicem seneye.Girişimcilik yapmayı düşünüyorum.Bunun yönünde çalışmalar falan yapıcam.Bunları atmayı düşünüyorum.Aynı zamanda seyahat videoları da atmayı düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
427
vlogger olmak istiyorsanız güzel bir mikrofon yüksek çözünürlüklü bir video ve kamerayı güzel kullanmaya özen gösterin ilk videolarınızda kamerayı kullanmaya çalışırken zorlanabilirsiniz alışırsınız onun dışında videoyu çektikten sonra videonun açıklamalarına etiketler koymayı unutmayın izlenmenizde çok faydası olcakdır.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Yani üniversiteye gidicem seneye.Girişimcilik yapmayı düşünüyorum.Bunun yönünde çalışmalar falan yapıcam.Bunları atmayı düşünüyorum.Aynı zamanda seyahat videoları da atmayı düşünüyorum.
Seyahat videoları falan bence fazla var. Girişimcilik videoları çekebilirsiniz, insanlara yardımcı olur.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
vlogger olmak istiyorsanız güzel bir mikrofon yüksek çözünürlüklü bir video ve kamerayı güzel kullanmaya özen gösterin ilk videolarınızda kamerayı kullanmaya çalışırken zorlanabilirsiniz alışırsınız onun dışında videoyu çektikten sonra videonun açıklamalarına etiketler koymayı unutmayın izlenmenizde çok faydası olcakdır.
Ayn telefon kamerası yetmez
Bilgisayardan ekran kaydı ile içerik üretebilirsiniz

Reaksiyon puanı
427
ayrıca gerçekten yavaştan gelişmeye başladığınız zaman kendinize editör tutmanızı öneririm.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Girışimcilik videoları derken
Açıklayabilir misiniz

yigithankose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Girışimcilik videoları derken
Açıklayabilir misiniz
Yurt dışına dil öğrenmeye gitmeyi düşünüyorum 1-2 seneye 2-3 aylığına mesela bu.Ondan sonra endüstri mühendisliği okumak istiyorum ki okucam da inşallah.Girişimciliğe çok müsait bir meslek.Bu dalda videolar falan çekmek istiyorum.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Yurt dışına dil öğrenmeye gitmeyi düşünüyorum 1-2 seneye 2-3 aylığına mesela bu.Ondan sonra endüstri mühendisliği okumak istiyorum ki okucam da inşallah.Girişimciliğe çok müsait bir meslek.Bu dalda videolar falan çekmek istiyorum.
1- 2 seneden bahsediyoruz
Şuan kanal açsanız ne tür içerik ureteceksiniz

yigithankose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
1- 2 seneden bahsediyoruz
Şuan kanal açsanız ne tür içerik ureteceksiniz
Normal günlük hayatımı çekerim şu anda açsam.Ama saçma olur tutulmaz diye de şu anda açmıyorum.Kim ne yapsın benim günlük hayatımı.İnsanların işine yaraması lazım içeriklerin.Üni sınavı bir geçsin daha rahat olacağım için çok daha rahat içerik üretirim.Bu da ne yönde olur bilmiyorum.

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
bence dersine çalış iyi bir mesleğin olsun örneğin yazılım mühendisi gibi hem kodlama gibi şeyler öğrenip oyunlar çıkarıp uygulama çıkarabirilirsin ve tanınırsın ve daha çok abonen olur

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Normal günlük hayatımı çekerim şu anda açsam.Ama saçma olur tutulmaz diye de şu anda açmıyorum.Kim ne yapsın benim günlük hayatımı.İnsanların işine yaraması lazım içeriklerin.Üni sınavı bir geçsin daha rahat olacağım için çok daha rahat içerik üretirim.Bu da ne yönde olur bilmiyorum.
Alâkalı olduğunuz konu yokmu mesala telefon piyasası, kasa toplama gibi

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Var tabii ki.Kasa toplama değil de telefon piyasasına ilgim var.Kulaklıklara var.
Bu kanal gibi videolar çekebilir siniz.
Önce power point sunusu hazırlayın bu sunuyu oynatırken bir ekran kaydetme programıyla kayıt alın arkasına da yapay ses ekleyin.
Beğendiyseniz program önerebilirim

yigithankose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Bu kanal gibi videolar çekebilir siniz.
Önce power point sunusu hazırlayın bu sunuyu oynatırken bir ekran kaydetme programıyla kayıt alın arkasına da yapay ses ekleyin.
Beğendiyseniz program önerebilirim
Ya bu tarz videolar pek istemiyorum açıkçası.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,368
Kuruluş olmadığınızdan firmalar size tanıtım için telefon da vermezler kendinizde tek tek alamazsınız
?

Tam demek istediğim şöyle
örn 3000 tl ye alınabilecek en iyi telefonlar konulu bir video çekersiniz anlattığım şekilde.
Bu videonun ilk sıralarda gözükmesi için biraz SEO bilginiz olması lazım