YouTube Android Uygulamasında Hız Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaşlar son 1-2 haftadır saçma bir sorundan muzdaribim. Youtube uygulamasından wifi üzerinden herhangi bir video açtığımda en fazla 50 kbps hızda videoyu yüklüyor. Bu yüzden 360p'de bile sürekli takılmalar oluyor. Diğer uygulamalarda sıkıntı yok. 3 mbps hızı tam şekilde alıyorum ancak Youtube uygulamasında hız 20-50 kbps arası dolaşıyor. Mobil internette hız konusunda hiç bir sıkıntı yok tam gaz yüklüyor. (Hatta o kadar hızlı yüklediki kotama yazık oldu :D ) Sorunum sadece wifi üzerinde. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Ek açıklamalar:

Diğer cihazlarda da durum bu şekilde.
İnternetim ttnet. Dns veya vpn kullanmıyorum. Bi ara modem arayüzünden dns girdim bir süre düzelmişti ancak yeniden hız düştü.
Google servislerinin hepsinde durum bu. Play store'dan uygulama indirirkende hızım 50 kbps.

kadirkagan38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim aynı sorundan bende muzdaribim tam konu açacaktım ki senin konuna rastladım bide benim internet normal speed test yaptığımda 30 mbit/s geçen hızlar elde ediyorum gerçekten saçma bir sorun cevapları bekliyorum :)

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Google DNS kullan... sorunun kaynağı ttnet...

kadirkagan38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DNS Leak'de 6 adet sonuç buldu ISS Google hepside ülke olarakda Hollanda diyor

tutankenshta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
şimdi kritik test ping yokboylesite.com ping atınca yok demesi gerek... ping atılıyorsa dns google değil demektir...

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
2 gündür google hizmetlerinde tam hız alabiliyorum. Sanırım sorunu düzelttiler. Gözümüz aydın.