Yorumsuz!!!

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Herkes Herkesi Sevmek Zorunda mı? Atatürk'ü Sevmeyenler birtek Türbanlılarmı Türkiye de? Diğer Rejim yanlılarıda sevmiyor buna ne demeli?

RastaRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşa asıl şunu sorması gerekti sen Türk müsün diye, gerçi ona da yalan atabilirdi evet hem de çok iyi Türküm diyebilirdi.Birilerini kötülemek için böyle başına örtü takan okey'li mokeyli konuşanları çıkartıyolar sonra yargılar gibi soru soruyolar onlar da masum rolünde senaryoyu oynuyorlar biz de diyoruz ki işte başını kapatanlar Atatürk'ü sevmez, bak gördün mü pisliği.Evet gerçekten sevmeyenler var bu ülkede maalesef ama bu sadece başı kapalı olanlara ait birşey değil, genellemeyi kalkarsak daha Atatürk'ü sevmeyen ne çok kesim çıkar.Tartışmalar da hep şöyle gider Atatürk olmasaydı...şöyle olurdu.İyi de Fatih olmasaydı, Hz. Muhammed(S.A.V.) olmasaydı, Hz. Adem olmasaydı biz olcak mıydık peki!Saçma bi tartışma, milleti kutuplaştırmak için yazılmış senaryoları oynamaktan başka birşey değil.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Atatürk'ü sevmeyen Türk değildir.

Gerizekalı kadın tarih bile bilmiyor.
Nene Hatun un başörtüsüne saldırmış ha

beyinsiz

Yemin ederim o programa katılmış olsam anında çeker giderdim.

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Başörtüsü ile Türban arasındaki farkı anlayan anladı artık.Unutmayın neredeyse bütün Asker aileleri başörtülü ama hiçbirisinin Atatürk'le, Laik Cumhuriyetle sorunu yok.Zaten o beyni yıkanmış kızın OK demesinden belliydi İngiliz ve ABD mandacısı olduğu....

RastaRules

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
70küsür milyon insanı araştırdı, asker ailelerini buldu, anket yaptı ve sonuçları bize sundu.Herşeyi de biliyor mübarek.Türbanın sana fotoğrafını gönderirim, yüzlerce yıllık başörtüsünün, tesettür'ün nasıl türban olduğunu da anlatırım.Sen yeter ki 2gr. da olsa bişeyler öğren.

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
RastaRules dedi ki:
70küsür milyon insanı araştırdı, asker ailelerini buldu, anket yaptı ve sonuçları bize sundu.Herşeyi de biliyor mübarek.Türbanın sana fotoğrafını gönderirim, yüzlerce yıllık başörtüsünün, tesettür'ün nasıl türban olduğunu da anlatırım.Sen yeter ki 2gr. da olsa bişeyler öğren.

hiç uğraşma bunun gibilerde kapasite yok ;) zaman kaybından başka bişey değil...

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
altius dedi ki:
"Humeyni'yi seviyorum ama Atatürk'ü sevmiyorum" bunu diyen Türbanlı, başörtülü değil...

http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=36187&k_A=haberturk

Sevmek sevmemek ayrı mesele ama şunu ayırmak lazım.. Humeyni'yi seviyorum diyen başka Atatürk'ü sevmiyorum diyen de başka birisi. İkisini aynı kişi söylemiyor. Üstelik vidyonun sadece başında var ve aralarda F.Altaylı'nın soruları var. Yani vidyonun büyük bir kısmında hak ve özgürlüklerinin elinden alındığını ve neyi istediğini gayet güzel bir şekilde anlatan ve açıklayan bir Türk insanı var.
Eğer ille de konu "Atatürk'ü sevmemek ve Humeyni'yi sevmek" olarak gündeme gelecekse ve bu bir kabahat ise bu kabahatin asıl sahipleri, Atatürk'ü yalnız ve sadece kendilerinin savebileceğini diğerlerinin ise takiyye yaptığını iddia edenlerdir. Bilmem anlatabildim mi:?

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
zelenga dedi ki:
altius dedi ki:
"Humeyni'yi seviyorum ama Atatürk'ü sevmiyorum" bunu diyen Türbanlı, başörtülü değil...

Sevmek sevmemek ayrı mesele ama şunu ayırmak lazım.. Humeyni'yi seviyorum diyen başka Atatürk'ü sevmiyorum diyen de başka birisi. İkisini aynı kişi söylemiyor. Üstelik vidyonun sadece başında var ve aralarda F.Altaylı'nın soruları var. Yani vidyonun büyük bir kısmında hak ve özgürlüklerinin elinden alındığını ve neyi istediğini gayet güzel bir şekilde anlatan ve açıklayan bir Türk insanı var.
Eğer ille de konu "Atatürk'ü sevmemek ve Humeyni'yi sevmek" olarak gündeme gelecekse ve bu bir kabahat ise bu kabahatin asıl sahipleri, Atatürk'ü yalnız ve sadece kendilerinin savebileceğini diğerlerinin ise takiyye yaptığını iddia edenlerdir. Bilmem anlatabildim mi:?
Eğer o yaratık Türk olsa İngilizler burda olsa daha fazla hakkım olurdu demezdi sanırım...

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
altius dedi ki:
Başörtüsü ile Türban arasındaki farkı anlayan anladı artık.Unutmayın neredeyse bütün Asker aileleri başörtülü ama hiçbirisinin Atatürk'le, Laik Cumhuriyetle sorunu yok.Zaten o beyni yıkanmış kızın OK demesinden belliydi İngiliz ve ABD mandacısı olduğu....
Asker ailelerinin başörtme şekli (ki öyle olduğunu hiç zannetmiyorum. böyle bir araştırma ve fişleme mi var :S) ni tüm halk kabullenmek ve taklit etmek zorunda mıdır..Mantığa bak ya.. :D

bu arada "altius" yunanca mı latince mi... sen de mi mandacısın (senin mantığınla yani)

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
[quote author=WaterBoy]
Eğer o yaratık Türk olsa İngilizler burda olsa daha fazla hakkım olurdu demezdi sanırım...
[/quote]
İşte baskıcı rejimin insanların fikirlerini nasıl bulandırabildiğinin bir ispatı. Tabii ki işgal kalıcı olsaydı halimiz daha kötü olabilirdi. Ama devleti ellerinde bulunduran veya bulundurmaya çalışanlar halkı o kadar bezdirmişler ki neredeyse işgalin sonuçlarını düşünemeyecek duruma gelinmiş.
Ancak tarih göstermiştir ki baskılar olmadan özgürlüklerin kıymeti anlaşılamıyor. Baskılar ve yıldırma girişimleri uyuyan milleti uyandırıyor...

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bunların beyinlerini yıkıyanlardan tekniğini öğrenmek lazım, pkklıları belki milliyetçi yaparız.

İzlerken tüğlerim diken diken oldu, eğitim sisteminin ta ................. ................ım.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
BaRY dedi ki:
Bunların beyinlerini yıkıyanlardan tekniğini öğrenmek lazım, pkklıları belki milliyetçi yaparız.

İzlerken tüğlerim diken diken oldu, eğitim sisteminin ta ................. ................ım.
Duygularım ancak bu kadar güzel dile getirilebilirdi teşekkürler bary

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
BaRY dedi ki:

bunlar hiçbir şekilde kitap,gazete,dergi okumazlar, dinimizin ilk emri "OKU" olduğu halde, bilimsel araştırmalar yapmazlar herşeye günah deyip, dinle bilimi çatıştırırlar.

hakimebu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu ulkede keske herkes Ataturku sevse...bunu basortusu olanlara indirgeyipte gerizekali tabirini kullanmak ne kadar dogru tartisilir!!!

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
evet bunlar her yaptıklarına bilim diyerek aklın mantığın almadığı işleri yapmayı çok iyi becerirler..

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
cahalet ayrıdır ki dinimizde ki en büyük günahlardan biridir ,fatih altaylıyı hiç sevmem yaptıgı harekette provakasyon gibi birşeydir çünkü bu adam en büyük Cumhuriyet ve Atatürk düşmanıdır aslında.Ama güçlü medya organları tarafındanda güzelce korunuluyor bu arkadaş.

Fatih Altaylı 'PKK bölücü değil' dedi

Terör örgütü PKK'yı bölücü bir örgüt olarak görmediğini açıklayan Fatih Altaylı, "PKK konusundaki fikirlerimin tamamını söylesem başım belaya girer" dedi.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=255895

http://www.nethaber.com/Toplum/29144/Fatih-Altayli-PKK-konusundaki-fikirlerimin

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu kız(lar)ın bir gıdım dahi tarih bilmediklerinden adım gibi eminim. Eğer bilmiş olsaydı aslında Atatürk'ün Cumhuriyet'e verdiği değer kadar İslam dinine verdiği değeri anlardı. En başta sözlerinden anlardı. Sözlerinden anlamasa yaptığı faaliyetlerden anlardı. Aslında Atatürk'ün sağlığı elverdikçe namaz kıldığını, Kurtuluş Savaşı sırasında taarruza geçmeden önce tüm orduyla beraber namaz kıldığını ve bismillah diyerek her işine başladığını bilirdi. Eğer Atatürk'ün fikirlerini biraz çarpıtmamış olsaydı, aslına Atatürk'ün dinden yoksun dinsiz bir devlet yaratmadığını tam tersine sadece din ile devlet işlerinin bir arada yürüyemeyeceğini yani devletin işine dinin karışmadığı bir devlet yarattığını anlardı. Atatürk böyle yaparak neyi sağlamıştır? Aslında dinin temel amacını sağlamıştır. Nedir o amaç? İnanç sadece Allah ile insan arasındadır. Arada arıcı olamaz!.. Ama bu kızlarda nerde onu düşünebilecek yobazlıktan ayrılmış beyin?.. Sadece şunu soruyorum: Eğer Atatürk olmasaydı bırak türban takmayı acaba o programa çıkıp bu lafları söyleyebilecek miydin?!

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle şunu belirtmeliyimki Ata'mızın izinde olan birisiyim yanlış anlaşılmasın, ama Atatürk'çüyüm diye haklı olan birisinin hakkında yemek bize yakışmazdan yola çıkarak kişisel düşüncelerimi ifade ediyorum,

Söz konusu videoda Fatih Altaylı Soruyor, Humeyniyi seviyormusun? kız hemen evet diyor, Arkasından Atatürk'ü seviyormusun diyor, kız korkarak başına birşey gelebileceğinden korktuğunu resmen söyleyerek (Burda Atatürk yada Atatürk'çülükten değil, yozlaşmış Atatürk'çü geçinenlerden korkuyor) hayır diyor, sebebinide şöyle izah ediyor, diyorki, "Eğer bana Atatürk'çülük kullanılarak zulüm yapılıyorsa neden seveyim" diyor, burda haklı gibi görünüyor, kız sadece sırf inancı gereği başörtüsü kullanıyor diye müslüman bir ülkede yaşadığı sıkıntısının acısını izah etmeye çalışıyor, belki işe giremiyor, okula gidemiyor, bu insanları eğitimden ve toplumdan yozlaştırıp uzaklaştırıyorlar, sonra baskı yapılıyor bu insanlara başını aç diye! hatta daha ileri giderek tolum içerisinde çokca şahit oldum kara fatma diye iğrençce yakıştırmalar yaparak konuşuyorlar, kimlermi konuşuyorlar üstüne alınan örümcek beyinlilerden bahsediyorum, ayrıca bana göre baskı ile bir insana birşey yaptıramazsın kanunlarda bu varsa kanunlarda hata var demektir, demokratik haklardan bahsediyorsan hangi demokratik anlayıştan bahsediyoruz, herkesin demokrasi anlayışı sanıyorum farklı, ayrıca devlet vatandaşının hak ve hukuklarını korumakla mükelleftir onun için onları bizler seçeriz oraya getiririz, sonra eğer bu kimselerden zarar görüyorsak onu sevmek zorundada değiliz ve kız bunu yaşıyor şu anda ve artık herşeyden nefret ettirmişler, bu sefer ben kendimden utanıyorum acaba diyorum yanlışmı yapıyoruz bir yerlerde, çünkü belki farkında değiliz ama bunlarda insan ve bizimde olduğu gibi onlarında yaşamaya hakları var, bu devlet bu kimselerin iş imkanlarını ellerinden alıyor iş vermiyor, okutmuyor ama yediği ekmediğin vergisini çok iyi alıyor o zaman biz bunların vergisinide almayalım desinler yada olmuyor sürsünler sınır dışı etsinler olsun bitsin toplu çözüm olur belki.

Artı diğer bir pencereden baktığımızda başı örtülü insanları hazmedemeyen kimslerde bu haberleri görünce belirli kelimeleri kendi yontmaları ile şekillendirerek hatta dahada ileri giderek resmen ağızlarında köpükler fışkırarak hakaretler savuruyorlar ve sanıyorlarki Atatürkçülük değerlerini iyi koruyorlar ama bizler biliyoruzki bu gibi durumlar bunlar için biçilmiş kaftan oluyor, acaba kızın yaşadığı bu toplumsal sıkıntısında haklı tarafı varmı diye kimse sormayı ekıl edemiyor, onları bu hale getiren kimler acaba diye sormak akıllarına gelmiyor, iftira ve hakaret savrulacağına bu insanlara yardımcı olmayı denemek varken, onları kazanmak varken dışlamayı seçenler acaba ne bekliyorlar bu insanlardan, düşünce özgürlüğü kısıtlaması bu olsa gerek acaba merak ediyorum Atatürk bu kızın sözlerini duysaydı yargısız asarmıydı yoksa burda bir yanlışlıkmı var deyip kendisini sorgulayarak ortayı yada doğruyumu bulmayamı çalışırdı sonuçta Atatürk bir devlet adamıydı ve milyonlarca insanın yaşantısını etkileyecek kanunlar çıkartarak anayasallaştırıyordu,

Yaptığı devrimler kazandığı savaşlar vede şu anda bile yüzyılın deha lideri seçilen ve tüm dünyaca kabullenilen bir liderden açıkcası ben eğerki yaşasyadı bu kızı anlayabilirdi diye düşünüyorum, o yüzden dünya onunda büyük bir lider olduğunu kabul ediyor çünkü liderlik vasfı sadece savaş kazanmakla değil kşiliği ve sorunluı olduğu mevki sebebiylede adalet unsurunu nasıl kullanıyor ilede alakası var, bunlar birer bütündür,

Arkasından ordaki başı açık bir kız soruyor pek diyor siz nasıl bir yaşam tarxı istiyorsunuz beklentileriniz neler diyor, kızda karşısındaki soruyu soranın soruna karşılık biz diye cevap veriyor ve arkasaından Fatik Altaylı kızın biz diye sözlerine başlamasını eleştiriyor yanlış yapıyorsunuz diyor siz ve biz olarak bakıyorsunuz diyor ama kendileri soruları sorarken siz diye soruyor ayrımcılığı taa en başta kendileri yapıyor ama suşu ustaca kızın üstüne atmaya çalışıyorlar ama deneyimli gözler ve kulaklar bu gibi yanılgılara düşmezler bunuda hesaba katmıyorlar.

Ayrıca kızlara cahil diyenlere sözüm, bu insanlara ilimsiz diyenlere sesleniyorum o kızlar ordada açıkca görüldüğü gibi gayet aydın ve bilgili kimselerdir dertlerini ve sıkıntılarını gayet güzel bir dille seviyeli bir tartışma ortamında dile getirmişlerdir, bazı düşüncelerin insanları gibi ne konuştuğunu bilmeden masada bağırmayı seçmemiştir,

Bizler müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve islam dinine inanıyoruz Allah birdir ve onun elçisi HZ. Muahmmed (SAV) dir, sırf buna inanıyor diye kızlar dışlanıyorlar merak ediyorum acaba o zamanın Arap ülkesinde kızlara ve kadınlara bu kadar zulüm yapılıyormuydu? eğer cevabınız evetse, demekki biz o zaman hala o geri kalmış arap üklesinin cehaletini halen yaşatıyoruz.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Atatürk'ün vatanımızı emanet ettiği gençliğe de bak, daha kendilerine emanet veren kişiye bile saygıları yok, o kızların konuşmalarını dinledikçe onların yerine ben utandım atama karşı, ataürkü sevmiyorum diyebilmek te bi mesele tebrikler gerçekten de yorum yapmaya değmez bu kişiler için...

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
Alemci_Dayı dedi ki:
altius dedi ki:

l

Fatih Altaylı iyi bir provakasyon malzemesi ayarlamış... Bravooo , tebrikler , alkışşşş .

İki tane cahil kızı bulmuşlar Nene hatunla Sütçü imamı biri biri ile karıştıran konuşturuyorlar işte ..
afı ağzımdan aldın.aferin valla fatih altaylıya çok düşünmüş mü ama ortalığı nasıl kızıştırsam diye
"humeyniyi seviyormusunuz?"
"evet seviyorum saygı duyuyorum"
"atatürkü seviyormusunz peki?"
"şeyyy hımm...."
"humeyniyi seviyorum derken düşünmeden cevap veriyosun da atatürkte neden düşünüyorsun?"

walla tebrkler fatih altaylııı kutlarım

saha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Alışın bunlara bunlar daha iyi günler .

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
çıkartmışlar 3-5 tane seçme cahili konuşturuyo fatih beyler....asıl provakatör kendisi beeee tartışmaya malzeeme çıkartıyo

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
corpuscallosum dedi ki:
Alemci_Dayı dedi ki:
altius dedi ki:

l

Fatih Altaylı iyi bir provakasyon malzemesi ayarlamış... Bravooo , tebrikler , alkışşşş .

İki tane cahil kızı bulmuşlar Nene hatunla Sütçü imamı biri biri ile karıştıran konuşturuyorlar işte ..
afı ağzımdan aldın.aferin valla fatih altaylıya çok düşünmüş mü ama ortalığı nasıl kızıştırsam diye
"humeyniyi seviyormusunuz?"
"evet seviyorum saygı duyuyorum"
"atatürkü seviyormusunz peki?"
"şeyyy hımm...."
"humeyniyi seviyorum derken düşünmeden cevap veriyosun da atatürkte neden düşünüyorsun?"

walla tebrkler fatih altaylııı kutlarım

Bir şeyi daha ilave eyim müsadenizle .. Tahmin ediyorumki bu video'da konuşturulan insanlar büyük ihtimalle tiyatro oyuncusudurlar , her laf önceden düşünülmüş , planlanmış ortamı nasıl gerebilirizin hesapları yapılmış ve servis edilmiştir .. Gerçekler Sonsuza Kadar Gizli Kalamaz !!!

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Humeyni'yi seviyorum ama Atatürk'ü sevmiyorum...
Sevmek ayrı saygı duymak ayrıdır...
soru yanlış olmuş .
Humeyni'ye duyduğunuz saygıyı Atatürkede duyuyor musunuz?
Sevemk çok ayrı arkadaşalar...
ama Türkiye Cumhuriyetin de en son söylenecek söz (cümle) ...
yanlış yapmışlar...

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
fatih altaylı yerin dibine de batsa umrumda değil ama hiç bir aklı başında türk gencinin ben atatürk'ü sevmiyorum diyeceğini hiç te sanmıyorum.

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ya yaşım küçük ondan herkes biliyo bi ben bilmiyom Humeyni kim

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
atatürk yerine sevilen bir insanmış hiç güleceğim yoktu