Yomra ilçesine 150 milyon dolarlık yatırım

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,543
Reaksiyon puanı
3,060
Puanları
113
Trabzon'un Yomra ilçesine Kuveytli yatırımcı göz dikti. 150 milyon dolarlık yatırım yapmak istiyorlar.

upload_2017-3-10_8-38-49.png


Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami, Trabzon'un Yomra ilçesine yapacağı 150 milyon dolarlık turizm yatırımı için Yomra Belediyesi'ne bir ziyarette bulundu.

Son yıllarda devlet ve özel sektör yatırımlarıyla büyük bir gelişme kaydeden Yomra yabancıların da gözdesi oldu. Son olarak Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami'den Trabzon'un Yomra ilçesine 150 milyon dolarlık turizm yatırımı hamlesi geldi.

Konu ile ilgili olarak Alnami Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nami Alnami, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu.

"YOMRA, TRABZON'UN PARLAYAN YILDIZI"

Yatırımcıların ilçelerini tercih ettikleri için mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, "Yomra ilçemiz Trabzon'un parlayan yıldızı. İlçemiz hem devlet yatırımları hem de özel sektör yatırımları ile birlikte güzel gelişmeler yaşadı. Özel sektörde özellikle otel yatırımlarıyla birlikte turizmin göz bebeği olduk. Yatırımlar yeterli mi tabi ki değil.

Konaklama bakımdan yeterli olabilir ancak konaklamanın yanında turistimizi 12 ay burada tutabilmemiz lazım. İlçemizin merkezi yatırıma doydu. Ancak, biz bu yatırımlarımızı kırsala doğru yaymamız lazım. Dr. Alnami'ye hem dolgu alanımızı hem de Özdil ve Oymalı mahallelerimizde bulunan hizmet binalarımızı sunduk. Kendileri ekibiyle birlikte incelemeleri yapacak. 150 milyon dolarlık bir yatırım yapmak istediklerini ifade etti" dedi.

"TRABZON'U ÇOK BEĞENDİK"

Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami ise sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ederek, "Türkiye'de birkaç noktada yatırımımız var. Trabzon'u da çok beğendik. Özellikle Yomra yatırımız açısından uygun görünüyor. Başkanımızla sıcak bir görüşme gerçekleştirdik. Alanlarda incelemelerimizi yaparak 150 milyon dolarlık bir yatırımı Yomra'ya kazandırmak istiyoruz" diye konuştu.

NÜFUS 36 BİN 365 KİŞİ

Trabzon'un Yomra ilçesinin nüfusu 36 bin 365 kişi. 2016 rakamlarına göre bu nüfus, 17 bin 953 erkek ve 18 bin 412 kadından oluşuyor.

Kaynak : Yomra ilçesine 150 milyon dolarlık yatırım
 
Üst