Yol kesen Bayram çocukları ( Yaşanmış )

Can Dirgen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ferdi kardeşimin başına gene birşeyler gelmiş. Benim için yazdı bunu
icon_smile.gif

Nedir benim şu zillere basıp her bayramda her kandilde kapımı çalan çocuklardan çektiklerim..
Gecen kandilde ufak çocuğun teki gelmiş zile basıyo şansada evde benden başkasıda yok… Tamda birşeyle uğyaşıyorken….
Neyse zil çaldı.. dedim çalar çalar gider.. Bir çaldı .. yok .. iki çaldı .. gene yok.. 3cüyü uzun uzun çaldırdı sanki evde olduğumu biliyomuş gibi..
iyice tepem attı artık kapıya vurmayada başladı sanki benim evde olmama ihtimalim yokmuş gibi.. Neyse kapının deliğinden bakıyorum sesimi çıkarmadan merak ettim kim bu piskopat çoçuk artık çocuk o kadar rahat ki yavaştan kapıyı tekmelemeye başladı.. Enson dayanamayıp “ne var la ” dedim “kandiliniz mubarek olsun” dedi “iyi seninde mubarek olsun bumuydu derdin ” dedim gitti karşı kapıyada aynılarını yapmaya
Demem o ki günümüz Çocukları ne rahat böyle ya.. Biz ufakken kendi apartmanımızda böyle kapı kapı dolaşmaya çekinirdik hatta gitmek istemezdik…
Hepsi benimi çekiyo..
Artık günümüz çocuklarını kendilerini aşmışlar artık yol kesiyorlar..
Az önce saat gece 22 sularında; eve doğru yürüyorum köşeyi döndüm ve bizim sokağın başına girdim bizim ev sokağın öbür ucunda.. Girdiğim kısımın sokak lambası sönmüş, bir karartı çökmüş … Önümdede güzel bir kız gecti o apartmanına girdi onu süzerken birden kafamı bir çevirdim..
Etrafın sarıldı eller yukarı..
Yaklaşık 8 ile 10 arası çocuk etrafımı çevirmiş sökül paraları bayramın mubarek olsun..
-”saolun sizinde mubarek olsn”
-” para ver yoksa geçemessin”
Bu arada hızlı hızlı yürümeye başladım
icon_biggrin.gif

Çocuklarda hızlandı etrafımı iyice sardılar
icon_biggrin.gif

-”ne parası yok para mara gidin başımdan” dedim
çocuklar hepbir ağızdan.
-” para ver yoksa senin hırsız diye bağırırız bak”
-” lan olm bi gidin başımdan belamısınız”
sonra bunlar ceblerime felan sarılmaya başladılar bak orda para var ver yoksa bak karışmayız..
Derken derken eve doğru yaklaştım..
Eşkiyamısınız yok para mara dedim ve koşmaya başladım..
icon_biggrin.gif

Bunlar hepbir ağızdan ” yetişin Hırsız var yetişin bakkalı soydu Yetişin”
Ve kendimi attım eve hemen kapıyı arkamdan kapattım evdekilerede dedim hemen söndürün ışıkları takip ediliyor olabilirim.. tv yi felan kapattım hemen.. Bizimkiler oğlum manyakmısın gene ne haltlar çevirdin..
Baktım tehlike geçti, rahat bir nefes aldım..
Demem o;
Bizim zamanımızda biz kapı kapı dolaşıp zil çalmaya çekinirken günümüz çocukları olayı abartıp yol kesip yanlız gördüklerinden zorla para kopartmaya çalışıyorlar … Ve Hepside beni buluyor …

http://www.candirgen.com/yol-kesen-bayram-cocuklari.html

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Çok güldüm. :D
Işıkları söndürün, takip ediliyor olabilirim. :D :mrgreen:

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Yolda şeytanı görseler önce para isteyip, sonra da bi güzel döver bunlar :p