Yol bisikleti vs tur bisikleti

Bu konuyu okuyanlar

batuhan.ersan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İki tür arasında kararsızım ne gibi avantaj ve dezavantajları var yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

batuhan.ersan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Nasıl nerelerde kullanacaksın?
Agresif mi yoksa Sakin mi?
Evden çıkıp performansım el verdikçe kullanıcam
Fitness ile upraşıyorum bacaklara destekçi olsun istiyorum ama dağ bisikleti gibi 10 km de patates olmak da istemiyorum burdan ne çıkarsa artık [emoji23][emoji23]

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Geldim iki türü de kullanmadım ama kısaca cevaplayım bari :)
1.Yol Bisikleti adı üstünde yolda gitmek yani uzun km yapmak ve hız için tasarlanmıştır
2.Tur Bisikleti ile dünyayı dolaşabilirsiniz arkasında çanta koymak için yerler mevcuttur senin binme şekline göre olay değişir kısaca ama ben olsam yol bisikletini seçerim uzun km'leler yaptığım için tabi :D

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Geldim iki türü de kullanmadım ama kısaca cevaplayım bari :)
1.Yol Bisikleti adı üstünde yolda gitmek yani uzun km yapmak ve hız için tasarlanmıştır
2.Tur Bisikleti ile dünyayı dolaşabilirsiniz arkasında çanta koymak için yerler mevcuttur senin binme şekline göre olay değişir kısaca ama ben olsam yol bisikletini seçerim uzun km'leler yaptığım için tabi :D
Ya anlamadığım yol bisikleti ile uzun km ler dolaşabiliyoruz e tur bisikleti ile de dünya turu yapıyoruz yani ikiside uzun km ler yapıyor anlayamadı benim akılsız tokmak kafa ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
@spybot abi şöyle güzel bir rehber yapsan bisiklet alacaklar için. Böyle bütçelere göre alınacak bisikletleri yazsan ne güzel olur. Çok müteşekkir kalırız, duacın oluruz. :)

Son düzenleme:

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
@spybot abi şöyle güzel bir rehber yapsan bisiklet alacaklar için. Böyle bütçelere göre alınacak bisikletleri yazsan ne güzel olur. Çok müteşekkir kalırız, duacın oluruz. :)
Bu arada mod. Adayı olmuşsuzun tebrik ederim hocam

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Yol bisikleti daha ergonomi
Evden çıkıp performansım el verdikçe kullanıcam
Fitness ile upraşıyorum bacaklara destekçi olsun istiyorum ama dağ bisikleti gibi 10 km de patates olmak da istemiyorum burdan ne çıkarsa artık [emoji23][emoji23]

Yol bisikleti senin için daha idael olur. Yol bisikletleri tekerleği ince olduğundan çukurlara sert girmemeye çalış, kaldırımlardan yavaş in bir sorun olmaz. Başıma geldi 350 TL girdi :) ondan söylüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben İzmir'de yaşıyorum. 2 Bisikletim var. Biri toplama yol bisikleti diğeri NG650. 650'yi dağa çıktığımda bi de markete giderken vs. kullanıyorum. Yol bisikletini de Yarışlarda ve Şehirler arası kullanıyorum. Karar senin?

batuhan.ersan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yol bisikleti daha ergonomi

Yol bisikleti senin için daha idael olur. Yol bisikletleri tekerleği ince olduğundan çukurlara sert girmemeye çalış, kaldırımlardan yavaş in bir sorun olmaz. Başıma geldi 350 TL girdi :) ondan söylüyorum.

Ben İzmir'de yaşıyorum. 2 Bisikletim var. Biri toplama yol bisikleti diğeri NG650. 650'yi dağa çıktığımda bi de markete giderken vs. kullanıyorum. Yol bisikletini de Yarışlarda ve Şehirler arası kullanıyorum. Karar senin?
Claris ve sora set arasında kararsız kaldım 2k max bütçem var 2. El düşünüyorum aman aman fark var mıdır sizce

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Avatarımdan ötürü konuda etiketlenmişim, birkaç kelam edeyim. Bisiklet hakkında çok teknik konuları bilmiyorum, hobi olarak sürmesini, gezmesini seviyorum.
Tur bisikleti, yol bisikletinden daha az performanslı, tekerleri daha kalın. Eğer uzun mesafe ve bozuk bir zeminde kullanacaksan, tercihin bir tur bisikleti olabilir. Çamurluk, far, arka/ön bagaj gibi aksesuarlar genelde bulunur. Hem günlük kullanım için ideal, bence.

batuhan.ersan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Avatarımdan ötürü konuda etiketlenmişim, birkaç kelam edeyim. Bisiklet hakkında çok teknik konuları bilmiyorum, hobi olarak sürmesini, gezmesini seviyorum.
Tur bisikleti, yol bisikletinden daha az performanslı, tekerleri daha kalın. Eğer uzun mesafe ve bozuk bir zeminde kullanacaksan, tercihin bir tur bisikleti olabilir. Çamurluk, far, arka/ön bagaj gibi aksesuarlar genelde bulunur. Hem günlük kullanım için ideal, bence.
Okula gidiş gelişte de kullanmayı planlıyodum sanırım tur daha mantıklı ama yarış bisikletleri ayrı bi çekiyor beni

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Claris ve sora set arasında kararsız kaldım 2k max bütçem var 2. El düşünüyorum aman aman fark var mıdır sizce

Parayı veren düdüğü çalar ama Sora daha kaliteli denebilir.

Okula gidiş gelişte de kullanmayı planlıyodum sanırım tur daha mantıklı ama yarış bisikletleri ayrı bi çekiyor beni

Batuhan dağ bisikleti yorar demişsin de şehir içinde daha rahat oluyor kalabalıkta, şehir içinde vs. Yol ve Tur bisikletleri in lastikleri incedir, denge sorunu yaşayabilirsin.
Tavsiyem: Benim bisikletim: SALCANO NG650

Son düzenleme:

batuhan.ersan81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Parayı veren düdüğü çalar ama Sora daha kaliteli denebilir.

Batuhan dağ bisikleti yorar demişsin de şehir içinde daha rahat oluyor kalabalıkta, şehir içinde vs. Yol ve Tur bisikletleri in lastikleri incedir, denge sorunu yaşayabilirsin.
Tavsiyem: Benim bisikletim: SALCANO NG650
Elimdeki bisiklete yakın bişi bu ümit navigator kullanıyorum
Yol bisikleti kullandım daha önce pek sıkıntılı gelmedi

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
yol biskleti nedir Yol Bisikleti Nedir? Ne Demek? - Sporcu Pazarı - 0332 666 00 00
tur bisikleti Tur Bisikletçiliğine Giriş ve Tur Bisikletleri
+.jpg
850px-Bicycle_diagram-tr.svg_-845x500-1.png

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Elimdeki bisiklete yakın bişi bu ümit navigator kullanıyorum
Yol bisikleti kullandım daha önce pek sıkıntılı gelmedi

Sen bilirsin bisiklet birazda zevk işi kendi rahat edeceğin kesene uygun olanını al. Ama SORA daha kalitelidir.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Aldıktan sonra ne aldığını ve görüşlerini yazarsan sevinirim. Ben de DOWNHİLL geçeceğim. Belki iyi gelirse daha kaliteli bi yol bisikleti alabilirim. Benim şu an ki yol bisikletine harcadığım parayı topladım. 7000 TL çıktı 6500 TL'den Letgo'ya koydum. NG650'yi de satacağım. 1500'e biraz üstüne koyup Downhill almayı düşünüyorum. Yol bisikletinden iyi geri dönüşler alırsam belki alırım.