Yoğun program Vista SP2'yi geciktirecek mi?

spybot

Guru
Onursal Üye
Söylentilere göre Vista için yayınlaması planlanan ikinci servis paketi gecikecek... Hem de aylarca!Görünüşüne göre Vista SP2 yaza kalacak.

Microsoft, bir yandan yeni işletim sistemi Windows 7 üzerinde çalışırken, diğer yandan da Windows Vista için SP2'yi hazırlamakla meşgul. Vista SP2'yi Aralık ayında beta olarak piyasaya sürmüş olmasına rağmen, resmi sürümün Mart 2009'da yayınlanacağını söylemişti. Fakat sızan dedikodular bunun pek de mümkün olmadığını ortaya koyuyor. Söylentilere göre Microsoft, yoğun programı nedeniyle Vista SP2'yi donanım üreticilerine ancak Nisan ayında dağıtabilecek. Eğer takvim bu şekilde işleyecek olursa, bu durum son kullanıcıların resmi Vista SP2'ye ancak Mayıs veya Haziran 2009'da kavuşabilecekleri anlamına geliyor.

Diğer yandan Microsoft, Vista SP2'yi Windows 7 piyasaya çıkmadan çok daha önce dağıtmak istiyor. Windows 7'nin resmi çıkış tarihi olarak sadece "önümüzdeki yılın başları" şeklinde konuşan Microsoft, donanım ve notebook üreticilerinin yılbaşı satışlarını kaçırmak istemedikleri için firmaya Windows 7'nin daha erken çıkması için baskı yaptıkları da biliniyor. Bakalım teknik zorluklar ve çözüm ortaklarının arasında kalan Microsoft, bu durumu nasıl idare edecek...

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx

http://www.chip.com.tr/konu/Yogun-program-Vista-SP2-yi-geciktirecek-mi_10638.html
 

K46

Asistan
Microsoft Vistayı gözden çıkardı artık vistaya öyle şaşalı yatırım yapmaz. Windows7'ye yoğunlaşmak durumundalar artık, çünkü donanım üreticileri baskı yapıyor 2010 yılbaşı döneminde windows7 yüklü ürünleri piyasaya sürüp iyi satışlar yapabilmek için.
Microsoft akıllı oynuyor oyunu, 2010 yılbaşından sonra çıkacak win7nin final sürümü diyor ama görünen hiç öyle değil.
Wİn7 vistanın 2. servis paketinden önce çıkarsa şaşırmayın.
Bilgisayar satışları kötü durumda, firmalar yeni arayışlar içinde krizden dolayı, windows7 hem microsofta hem de donanım üreticilerine ilaç gibi gelebilir. Yoksa birçok üretici firma kepenk indirebilir bu gidişle.
 
Üst