YKS için Youtube Kanalı Tavsiyeleri

Bu konuyu okuyanlar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Ben kendi kullandığım ve yararını gördüğüm kanalları yazıyorum.Herkes kendi istediğini ve yararlandığını aşağıya ekleyebilir.

TYT Matematik

Hocalara Geldik TYT Matematik Oynatma Listesi

AYT Matematik

Rehber Matematik 65 Günde AYT Matematik, Bebek Adımlarıyla Serileri ve Güncel 12.Sınıf Konuları Oynatma Listeleri

TYT-AYT Geometri

Ben burada Teknofem kullandım.Bir farklı bir sürü seçenek mevcut siz bilirsiniz.

TYT Türkçe

Rüştü Hoca ile Türkçe

Edebiyat kanalı da varmış galiba ama ben sayısalcıyım diye bakmadım.Merak eden ona da bakabilir.

TYT Tarih

Benim Hocam - Saadettin Akyayla ile TYT Tarih

TYT Coğrafya

Hocalara Geldik TYT Coğrafya

TYT Felsefe

Benim Hocam - Can Köni ile TYT Felsefe

TYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Benim Hocam - Çetin Zincir ile TYT Din

Tabi felsefe ve din derslerini okuyarak da çalışabilirsiniz ama bazen dinleme ihtiyacı hissediyordum ben.

TYT-AYT Kimya

Kimya Adası kanalını çok seviyorum. Özellikle AYT için videolarını güncelleyerek daha da çok gözüme girdi.

TYT-AYT Fizik

Çoğu kişi Umut Öncül diye atlayacak fakat ben size bir alternatif daha sunacağım: Fizik Makinesi
Severek takip ediyorum.

TYT-AYT Biyoloji

Burada iki kanal önereceğim.Selin Hoca Biyoloji ile Bekir Avşar.Ve şunu yapmanızı tavsiye edeceğim.Konuyu ilk defa öğrenirken Selin Hocadan dinleyip daha sonra konuyu unutursanız veya tekrar etmek isterseniz Bekir Hocadan dinleyin.Nedeni ise Bekir Hocanın konuyu daha mantığıyla anlatması.Bekir hocanın kazanımları incelediği veya derece için hazırladığı serilere bakarsanız daha iyi anlarsınız.Burası mantıklı da Selin Hoca mantıksız mı lan demeyin.Herhangi bir biyoloji konu anlatımına benzer videoları var Selin Hocanın o sebeple öyle dedim.Selin Hocayı da çok seviyoruz tabi yanlış anlaşılma olmasın.Özellikle soru çözüm videoları ve denemeleri hayat kurtarır Selin Hocanın.

Selin Hoca

Bekir Avşar

(Bekir Hocanın biyoloji konularını anlattığı bir kanal daha var oraya da göz atın mutlaka: Paraf Akademi)

YKS Rehberlik

Bu kanallar arasında en sevdiğim Hocalara Geldik Rehberlik kanalıdır.Ama diğerlerinden de faydalandım.

Hocalara Geldik Rehberlik

Bekir Avşar

Gri Koç

Murat Can Kocakulak

Bazen sınav sürecini atlatan birinden tavsiye almak iyi oluyor.Ama son zamanlarda bunlardan çok türedi dikkat edin kafanızda her şey çorbaya dönmesin,çok kişiyi dinlemeyin.Ben en makul olanını seçtim ve kullandım.

Kaynak Önerisi için

Çok işinize yarayacak özellikle internetten kaynak siparişi verenler için.

Şimdi de sınav sürecinde bence izlemeniz gereken, yardımı dokunabilecek videoları paylaşıyorum.

Eklemek istediklerim

Bu süreç zor ve uzun bir süreç.Sizi anlamayanlar, yolunuza engel olacaklar olabilir.Şunu unutmayın: Engeller, gözünüzü hedeften ayırdığınız zaman karşınıza çıkan korkunç şeylerdir.

Hepinize iyi çalışmalar.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Her şeyi anlarım ama farkediyorum burada o kadar üniversite sınavına girecek eleman var.Hiçbirinin mi dikkatini çekmez bu konu .Hem bu tür konular dışarıdan çok aratan olduğu içinde siteye yarıyor

garpuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
güzel konu olmuş bende, şu siteden faydalanıyorum hep, En güncel YKS(TYT-AYT) Konuları
konuları doğru yayınlıyorlar hep, ana konuların alt başları ayrıntılı olarak

Son düzenleyen moderatör:

garpuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
güzel konu olmuş bende, şu siteden faydalanıyorum hep, En güncel YKS(TYT-AYT) Konuları
konuları doğru yayınlıyorlar hep, ana konuların alt başları ayrıntılı olarak

Son düzenleyen moderatör:

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
2019 TYT için çalışırken Selin Hoca ve Kimya Adası çok iyi anlatıyordu. Türkçe ve Matematik için izleyenler fikirlerini açıklayabilir mi iyi anlatıyorlar mı?

CATCAT123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geometri: Mustafa Yağcı Geometri(Kanal Adı Pisagor Evi)
Matematik: SML Hoca
Web Sitesi olarak puan hesaplama taban puanlar vs herşeyde bu siteyi kullanıyorum diğerlerine göre baya iyi tasarımı felan: Ünedex

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ZTV Ders videoları en kaliteli ders videolarıdır alanında...

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Tyt türkçe için Rüştü hoca değil Kadir Gümüş çok daha iyidir.
Coğrafya için de Bayram meral öneriyorum.

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Yks'yi tecrübe edinmiş bir arkadaşınız olarak söylüyorum, Matematik diğer derslerden çok farklıdır. Mesela fizikte formülü ezberleyip 50 soru çözsen artık alışır ve soruları doğru yapmaya başlarsın ama matematik için binlerce soru çözmeniz gerekiyor.

Umarım ciddiye alırsınız.

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Yks'yi tecrübe edinmiş bir arkadaşınız olarak söylüyorum, Matematik diğer derslerden çok farklıdır. Mesela fizikte formülü ezberleyip 50 soru çözsen artık alışır ve soruları doğru yapmaya başlarsın ama matematik için binlerce soru çözmeniz gerekiyor.

Umarım ciddiye alırsınız.
Bu sene mi girdin abi sınava?

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Bu sene mi girdin abi sınava?
Evet. :D Ama o girdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnceledin mi konuları, ve çıkan soruları... Ezbere konuşma bence ve okul derslerine de yardımcıdır ZTV... Sırf eski adı ygs Lys diye tümden uyumsuz mu sandın.
Videolar eski ama müfredat bakımından sıkıntı yok gibi duruyor. Öğretmen misiniz?