Yılan şeklinde bebek doğdu şoku!

Bu konuyu okuyanlar

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
101530.jpg

Suudi Arabistan'da yılana benzeyen bir bebeğin dünyaya geldiği iddia edildi.
İhlas Haber Ajansı bugün servise ilginç bir haber sundu.

Habere göre Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde bir hastanede 10 gün önce Hasiba Kavarci isimli kadının 7. kızı olarak dünyaya gelen bebek adeta bir yılanı andırıyor.

Haberde bebeğin şeklini gören anne ve babanın şoka girdiği ve 10 günlük bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.
101529.jpg

link: http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=260888

EzOhİsTaN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence haber yalan. 2. resim 1. resimle uyuşmuo gibi.. bu sitenin haberelri yalan ya ;D

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
:O Aaaa çok enteresan. Daha neler görücez bakalım. >X< Allah sonumuzu hayır etsin. (A) Haber için teşekkürler Jengar :)

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
iddia ediliyormuş ne kadar doğrudur yorum yapamıyacağım
ama üzülüyorum bu tip olaylara ..

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
aman tanrım ya çok kötü oluyorum böyle şeyler olunca.. :( genetik bozukluktan ileri gelebileceğini düşünüyorum

minimalist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EzOhİsTaN dedi ki:
bence haber yalan. 2. resim 1. resimle uyuşmuo gibi.. bu sitenin haberelri yalan ya ;D

dogru mu yannıs mı bilinmes ama iyi analis edersen 2 resimde aynı

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
doğru bir haber TV haberlerde izledim ben :S

oksijudan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Videosunu izledim bence bu yalan, çünkü afedersiniz bebek değil eşşek kadar büyük bir mahlukat.fake yani fake ^^

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
oksijudan dedi ki:
Videosunu izledim bence bu yalan, çünkü afedersiniz bebek değil eşşek kadar büyük bir mahlukat.fake yani fake ^^

Nasıl yani?. Küçük Adam filmindeki zenci gibi mi? :p

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yiğenim dogumunda annem dogum hastanesinde yengemin yanandaydı Annem anlatıyor gece yarısı bir kadın doğum yaptı ve bebek ölü doğmuş ama hiç bir hemşire bebeği eline alıp götürmeye cesaret edemiyormuş çünkü bebek bir kediye benziyormuş annem alıp mork a teslim etmiş annemede inanamayacak değilim ya...

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ya zaten haberde de deniliyo yani gerçeklik payının olup olmadığı belli değil bu ortaya atılan bi iddaa ;)

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
"Yılan Değil 'Palyaço Bebek'"

Suudi Arabistan'da Bir Çiftin Doğan Yedinci Çocuklarının Yılana Benzemesinin Ardından Tıp Dünyasından Açıklama Geldi. Uzman Dr. Şükrü Cido, Söz Konusu Hastalığın Cildin Koruyucu Tabakasının Çok Hızlı Üretiminden Kaynaklandığını Belirterek, "Bu Hastalığa Milyonda Bir Rastlanıyor. Tıp Literatürüne 'Palyaço Bebek' Hastalığı Olarak da Geçti" Dedi.

Suudi Arabistan'da bir çiftin doğan yedinci çocuklarının yılana benzemesinin ardından tıp dünyasından açıklama geldi. Uzman Dr. Şükrü Cido, söz konusu hastalığın cildin koruyucu tabakasının çok hızlı üretiminden kaynaklandığını belirterek, "Bu hastalığa milyonda bir rastlanıyor. Tıp literatürüne 'Palyaço Bebek' hastalığı olarak da geçti" dedi.

Türkiye Hastanesi Çocuk Bölümü'nde görevli Uzman Dr. Şükrü Cido, Suudi Arabistan'da karşılaşılan "harlequin ichthyosis" hastalığı ile ilgili açıklamada bulundu. Daha önce bu türde iki doğuma şahit olduğunu ve bu hastalığa milyonda bir rastlandığını belirten Dr. Cido, "Normal şartlarda cildin üst tabakası üretme ve tüketim yapar. Cildin üst tabakasının aşırı miktarda ve çok hızlı üretim olduğu için kalınlaşma oluyor ve bu hastalık kendini belli ediyor. Bu kalınlığa bağlı olarak gerilme oluyor. Bu bebeğin

yüzü de bu gerilme sonrası bu hale gelmiş" dedi.

Bu hastalıkla doğan bebeklerde aşırı su kaybı ve yüksek ateşe bağlı hastalıklar görülebileceğini ifade eden Cido, "Erken tanı konulursa tedavisi mümkün bir hastalık. Ama ömür boyu süren bir hastalık. Kalıtsal bir hastalık yani. Hem anne ve hem de babada bu hastalık varsa dünyaya gelecek dört çocuktan biri bu şekilde doğar. Diğer ikisi taşıyıcı olur ve sadece biri bu hastalık izini taşımadan dünyaya gelir" diye konuştu.

Söz konusu hastalığın hayatı zorlaştırdığını belirten Cido, "Ultrasonda belki yüz hatlarındaki değisiklik görülebilir ama sürpriz hastalık diye bunu ifade ederiz. Bu hastalığa estetiğin son noktası da denilebilir. Ama henüz kökten tedavisi mümkün değil. Özel kremlerle bu hastalık tedavi ediliyor. İki-üç ay içinde cilt normale döner ama bir gün sürmezseniz ciltteki gerilme ilerleyerek devam eder" şeklinde konuştu.

10 yıl öncesine göre tedavinin daha mümkün olduğuna dikkat çeken Uzman Dr. Şükrü Cido, şöyle konuştu:

"Yüzdeki gerilme nedeniyle İtalyan sokak palyaçolarından esinlenerek bu tür doğan çocuklara tıp literatürüne yerleşmiş 'Palyaço Bebek' denilir. Ailelere anlatması zor. Bizim de ilk gördüğümüzde şaşırdığımız bir hastalık ama tedavisi mümkün diye açıklama yaptığımızda aileler biraz olsun rahatlıyorlar".

(İhlas Haber Ajansı) 18.07.2007 17:27

hamzakizil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne yalanı Mynet'te çıktı haberi Palyaço Bebek Diye bir hastalıkmış. Hem bu bebeğin annesi daha öncede 6 tane kız doğurmuş. Kaynanası da 7. yılan geliyor demiiş. Diye duydum yalanını bilmem ama bu bir hastalımış yani vücut deri oluşturacak sıvıyı çokca salgılayınca böyle oluyormuş.

FEDERAL60

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bencede sacma buldum bu tür haberleri yapmaktadik amacları ney anlamadım iğreç bir şey