Yıl olmuş 2022 iPhone 11 alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Evet soru başlıktaki gibi 18 bin liraya 128 gb olanı alınır mı

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
İps Ekranın verimsizliği ve kalın yan çerçeveler sorun değilse alınır.Senin yerinde olsam bütçeyi arttırıp 12 yada 13 almaya çalışırdım.
Fark çok var arada 1-2 bin olsa neyse de birde dış olarak öyle olağanüstü fark yok 14 le bile

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Fark çok var arada 1-2 bin olsa neyse de birde dış olarak öyle olağanüstü fark yok 14 le bile
İkinci el 11 Pro max de alabilirsin.11 e göre daha iyi ekran kalitesi,1 tane fazla kamera ve daha iyi batarya performansına sahip olursun. İkinci el ile işim olmaz diyorsan 11 almaktan başka şansın yok.

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
İkinci el 11 Pro max de alabilirsin.11 e göre daha iyi ekran kalitesi,1 tane fazla kamera ve daha iyi batarya performansına sahip olursun. İkinci el ile işim olmaz diyorsan 11 almaktan başka şansın yok.
Taksitle alacağım için 2. El alamam

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
11 128gb al uzun yıllar kullan.Batarya konusunda sıkıntı yaşarsan yardımcı olurum.11 güzel cihaz ama İps panelin verimsizliği keyif kaçıran nokta bu.
Bataryası kötü mü ki ben lcd diye şarjı iyidir diye düşünüyorum yarın alıcam büyük ihtimalle neye dikkat etmeliyim

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
11 128gb al uzun yıllar kullan.Batarya konusunda sıkıntı yaşarsan yardımcı olurum.11 güzel cihaz ama İps panelin verimsizliği keyif kaçıran nokta bu.
Batarya tavsiyesi dinlenir :)) koca sabahtan beri telefonu kullanıyorum % 51 şarjı var hala batarya tavsiyesi isteyince ben shsbs
Mesaj otomatik birleştirildi:

İp11 güzel cihaz. Üzmez seni al geç dostum. Bende ilk 0 iphone 11 almıştım 3 hafta sonra takasa girip üstüne para verip 5 haftalık 13 pro aldım. İps e göre oled panel cidden fark ediyor. Oyun oynamam telefonu sadece instagramda gezmek ve mesajlaşmak için kullandığım için fazla yorum yapacak bir yanım yok. Tabi ki kamera falan filan 11 de çok güzeldi özellikle video kalitesi çok iyidi. 13 e geçtiğim için sadece 11 i tavsiye ederim. Bütçe ayırabilecek olsan kesinlikle 13 serisi al derim. Asla pişman olmazsın. Ben 2013 den beri android kullandığım için ilk kez ios a geçtim bu kadar mı fark eder diyorum bazen

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Bataryası kötü mü ki ben lcd diye şarjı iyidir diye düşünüyorum yarın alıcam büyük ihtimalle neye dikkat etmeliyim
İps panel YouTube ve instagram gibi uygulamalarda verimli değil.Sen cihazı al batarya konusunda ben yardım edeceğim.

brkyldz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
12 mini almak daha mantıklı,pili 11den bile iyi dayanıyor.
Ben de geçişi ondan yana kullanacağım inşallah.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
alınmaz. alınır diyen de telefon piyasasından bihaber mahlukattır

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Aypon alan kaldımı ki? ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
alınmaz. alınır diyen de telefon piyasasından bihaber mahlukattır
Hocam arkadaşım 7'den 11'e geçti gayette memnun neden alınmaz ki üstelik bu arkadaşımın ekran takıntısı da ortalama bir kullanıcı normalde ben de 11 önermem ama konu sahibinin ortalama bir kullanıcı olduğunu göz önünde bulundurarak alınır dedim

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Hocam arkadaşım 7'den 11'e geçti gayette memnun neden alınmaz ki üstelik bu arkadaşımın ekran takıntısı da ortalama bir kullanıcı normalde ben de 11 önermem ama konu sahibinin ortalama bir kullanıcı olduğunu göz önünde bulundurarak alınır dedim
Ortalama bir kullanıcı daha iyi bir telefonu hak etmiyor mu daha iyisi varken niye kötüsünü önerelim ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ortalama bir kullanıcı daha iyi bir telefonu hak etmiyor mu daha iyisi varken niye kötüsünü önerelim ?
Hocam İPhone 11 kötü bir telefon değil ama 12 13 varken 11 önermem. Kendi arkadaşımdan örnek verdim ben daha napıyım hem bu arkadaşım senin benim gibi teknolojiden anlayan biri değil bu arkadaşım bir kız ve kızlar telefondan gram anlamaz genelleme yapmak istemiyorum

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Ortalama bir kullanıcı şu an daha iyisi için 25-30 bin ödemeli öyle bir bütçe yoksa yapacak bir şey yok

8 plustan bugün geçtim şu an baya memnunum alışamadım ama tam

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
17 bin verdim 12 taksit yaptım knk ki bu telefonu 1 sene sonra satsam da 14-15 bine satarım ama androidler öyle değil

Batarya konusunda tavsiyelerinizi dinlemek isterim ?
Batarya konusunda bir tavsiye, ekran parlaklığını otomatikten kapat. Ben kestirmelerden %50 yi ayarladım. Face id de dikkat farkındalığı özelliklerini kapat. True tone a ben alışamadım kapalı. Yedeklemeyi kapat haftada bir yedekleme yapmak için aç. Bunlar bende ciddi manada pil tasarrufu sağladı. Widgetleri kaldır. Kestirme widgeti var bende sadece o da dışarı çıkınca eve gelince tıklıyorum. Wifi yi kapatıyor mobil veriyi açıyor falan filan pratik yani

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Batarya konusunda bir tavsiye, ekran parlaklığını otomatikten kapat. Ben kestirmelerden %50 yi ayarladım. Face id de dikkat farkındalığı özelliklerini kapat. True tone a ben alışamadım kapalı. Yedeklemeyi kapat haftada bir yedekleme yapmak için aç. Bunlar bende ciddi manada pil tasarrufu sağladı. Widgetleri kaldır. Kestirme widgeti var bende sadece o da dışarı çıkınca eve gelince tıklıyorum. Wifi yi kapatıyor mobil veriyi açıyor falan filan pratik yani
Ekran parlaklığı iPhone da otomatik olmalı.İphone da parlaklık manuel olduğunda çok pil tüketimi oluyor.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ekran parlaklığı iPhone da otomatik olmalı.İphone da parlaklık manuel olduğunda çok pil tüketimi oluyor.
Benim deneyimim bu şekilde oldu. Gündüz dışarıda iken parlaklık çok artıyor o yüzden hızlı bir pil düşüşü olurken akşam evde düştüğü için yavaş bir pil tüketimi oluyor. %50 de iken gündüz bazen az geldiğinde açıyorum. Akşam da çok geldiğinde kapatıyorum. Herhangi bir rahatsızlık yaşamadım şimdiye kadar. Pil süresine etkisi var gibi geldi bana. Hızlı veya yavaş bir düşüş değil sabit hızda bir düşüş var

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,200
bunun ortalama bir kullanıcı ile alakası yok. o fiyat segmentinde cok daha iyi cihazlar varken 4 yıllık bir cihaz onermek yanlıs olur. daha oncesinde 11 kullanmıs biri olarak soyluyorum. sadece ekranı degil, islemcinin bataryayı optimize edememesi gibi sorunlar da mevcut. 11'den her anlamda daha iyi cihazlar varken 11 mantıklı degil. gider s21 alır, kafası rahat eder.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Ekran parlaklığı iPhone da otomatik olmalı.İphone da parlaklık manuel olduğunda çok pil tüketimi oluyor.Ben
Ben sürekli otomatik parlaklık kapalı kullanıyorum ne kadar etki ediyor ortalama 1 günde yüzde kaç daha fazla şarj gidiyor bir de pil tasarrufu için başka neler önerirsiniz?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
bunun ortalama bir kullanıcı ile alakası yok. o fiyat segmentinde cok daha iyi cihazlar varken 4 yıllık bir cihaz onermek yanlıs olur. daha oncesinde 11 kullanmıs biri olarak soyluyorum. sadece ekranı degil, islemcinin bataryayı optimize edememesi gibi sorunlar da mevcut. 11'den her anlamda daha iyi cihazlar varken 11 mantıklı degil. gider s21 alır, kafası rahat eder.
hocam kendi arkadaşımdan örnek verdim ben daha ne diyim ?
bana kalsa 11 hiç önermem 12 ya da 13 daha mantıklı

enes….

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Aslında komik olan da bu Apple’ın 4 yıllık cihazını halen orta seviye androidler geçemiyor ki bu yıl sunumdaki iddialarına göre halen en iyi android iphone 11 i geçememiş

Son mesajlar