Yerli ve Milli Telefon Hiking A23 Satışa Çıktı

• Konuyu başlatan SDN Anonim 608469
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
@lieutenant, saçma?! İkisi de insanlar tarafından icat edilmiş şeyler. Tankı da geç üretmeye başladık. Yani her şeyi geç üretiyoruz ve geriden geliyoruz. Maalesef ki. ?
Tabii ki öyle ona bir lafım yok. Ama en azından diğer ülkelere göre savunma alanında çalışmalarımız mevcut. Ama telefon alanında sıfırız. Saçma derken bunu kastettim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Şu telefonun tek bir parçası bile türkiyede üretilse tamamım ama acaba açma kapama tuşu bile türkiyede üretiliyor mu meçhul.
üretimin işinden anlamadığın ortada daha eline tornavida almamışsın maval okuyon üretim artık parçaları sipariş edip onları montajlamak pcb'yibaşkası yapıp veriyor kasayı datasarlayıp alıyon kimse komple kendi yapmıyor cpu,gpu,ram hazır alınıyor.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
911
üretimin üsünden anlamadığın ortada daha eline tornavida almamışsın maval okuyon üretim artık parçaları sipariş edip onları montajlamak pcb'yibaşkası yapıp veriyor kasayı datasarlayıp alıyon kimse komple kendi yapmıyor cpu,gpu,ram hazır alınıyor.
Isciligi yapmak nasil asil uretim oluyor? Bosa muhendis yetistiriyoruz o zaman herkesi isci yapalim yabanci muhendislerin 10 lira masrafla buldugu fikrin isciligini 5 liraya yapalim sonra 100 liraya satsinlar.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
üretimin işinden anlamadığın ortada daha eline tornavida almamışsın maval okuyon üretim artık parçaları sipariş edip onları montajlamak pcb'yibaşkası yapıp veriyor kasayı datasarlayıp alıyon kimse komple kendi yapmıyor cpu,gpu,ram hazır alınıyor.

Sonrada yerli ve milli oluyor işte. :D

WindowseXPerience

Namı diğer vindovs ikspi :)
Reaksiyon puanı
197
Bütün markalar için geçerli değil bu, Apple, Huawei (Kirin) ve Samsung (Exynos) kendi işlemcisini üretiyor, Samsung ekranını kendi üretiyor. Bizde üretilen ne var?

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
İstanbul'da bulunan yerli ve milli marka olan Hiking'in yeni telefonu Hiking A23, 1.850 TL fiyat etiketiyle satışa çıktı.

hiking-a23-7nSj.jpg

Telefonun özellikleri şu şekilde:

• 6.53 inç, 1080x2340 çözünürlük, 60 hz ve LCD panel kullanıyor.
  • MediaTek Helio P60
  • 6 GB Ram
  • 128 GB hafıza.
  • Android 10.
  • Batarya ise kesin bir şey bulamadım, bazı yerlerde 4.500 bazı yerlerde 5.000 mah.
  • 25 mp ön kamera.
  • 48,8,5 ve 2 mp arka kameraları bulunuyor.
  • Güvenlik olarak tuşa gömülü parmak izi ve yüz yanıma bulunuyor.
  • Kutu içerisinde: Ekran koruyucu, telefon kılıfı, Typce-c girişli kulaklık, adaptör ve kablosu bulunuyor.

Yüz yanıma değil yüz tanıma :)

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
İstanbul'da bulunan yerli ve milli marka olan Hiking'in yeni telefonu Hiking A23, 1.850 TL fiyat etiketiyle satışa çıktı.

hiking-a23-7nSj.jpg

Telefonun özellikleri şu şekilde:

• 6.53 inç, 1080x2340 çözünürlük, 60 hz ve LCD panel kullanıyor.
  • MediaTek Helio P60
  • 6 GB Ram
  • 128 GB hafıza.
  • Android 10.
  • Batarya ise kesin bir şey bulamadım, bazı yerlerde 4.500 bazı yerlerde 5.000 mah.
  • 25 mp ön kamera.
  • 48,8,5 ve 2 mp arka kameraları bulunuyor.
  • Güvenlik olarak tuşa gömülü parmak izi ve yüz yanıma bulunuyor.
  • Kutu içerisinde: Ekran koruyucu, telefon kılıfı, Typce-c girişli kulaklık, adaptör ve kablosu bulunuyor.

Fiyatına göre iyi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin yaş kaç ? Merak ettimde. Bizim 11 yaşında bir arkadaş vardı o bile böyle değildi.
Benden mi bahsettin ?

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bazıları ne kadar yerli diye sormuşlar.Arkadaşlar ilk başta illa ki bazı parçaları yurt dışından alınacak ve takılacak .Yavaş yavaşbüyüyünce de bunlar için fabrikalar falan elbette açılır.Bizim görevimiz yapılan her şeye köstek olmak değil , destek olmak.Eğer fikri ve mülkiyet hakları bizde ise iyidir.Destekliyorum.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Bu yorumla , ulkeni desteklemedigin icin pkk dan farkin yok ?
Çok çocuksu mesajlar atıyorsun. Eviriyon çeviriyon lafı oraya getiriyon. Birisi gibi.

Ülkeni desteklemek diyorsun ama telefon milli değil, yani TR de üretilmiyor. O telefondan elde edilecek kazancın çoğu parça ithalatına gidiyor haberin var mı?

Desp0tizm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
259
Çok çocuksu mesajlar atıyorsun. Eviriyon çeviriyon lafı oraya getiriyon. Birisi gibi.

Ülkeni desteklemek diyorsun ama telefon milli değil, yani TR de üretilmiyor. O telefondan elde edilecek kazancın çoğu parça ithalatına gidiyor haberin var mı?
Milli yaziyor kardesim habide o laf ironiydi

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Milli yaziyor kardesim habide o laf ironiydi
Bir insana terörist dedikten sonra ironi demek birinin bütün ailesine küfür edip şaka yaptım demek gibi bir şey, birine böyle bir laf söyleyip bu ironiydi lafının arkasına sığınamazsınız, haklı değilsiniz ayrıca ürünün malzemelerinin çoğu yurt dışından geliyor. Ürün geliştirilirse gerek yazılım gerek donanım başarılı olabilir belki.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Orada hep kelime oyunları dönüyor. Yerli ve milli farklı şeyler. Mesela Vestel yerli bir firma. Ama yerlinin anlamı farklı. Panelleri ithal ediyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O dedigim adam gelip bana birsey yazabilir kardesim siz degil
Uğraşılacak bir tipe benzemiyorsun. Yok saymayı açıyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
siparişi veren Türk üzerinde ki marka Türk yani Türk malı apple da çinde üretiyor made in usa o.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
O dedigim adam gelip bana birsey yazabilir kardesim siz degil
Tuhaf, haksızlık olunca konuşamıyor muyuz? Örnek olarak bir insanı sokakta öldüresiye dövüyorlarsa müdahale etmeyecek yada polisi vs. aramayacak mıyız o mantığa göre? Neyse, konuyu amacından saptırmayalım dediğim gibi ürün güzel olmuş ama geliştirilebilir.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ürünü satan markadır. Marka kime ait ise ürün ona aittir. Millet gene ne kadar yerli milli tartışmasına girmiş. Bugün montaj yapar yarın üretim yapar. Ülkemizde hiçbir parça için üretim fabrikası olmayabilir. Bunlar büyük yatırımlar fabrikalar gerektirir. Ne kadarı yerli milli olacağını sorgulayacaksanız lütfen siz açın fabrika üretim yapın. Eleştirmek yerine yapıcı eleştirin veya kendiniz yapın.