Yerli otomobil TOGG çizimi 2020

ahmetbroge

Öğrenci
25 Haziran 2018
50
11
8
33
Yerli otomobil 27 Aralık'ta ilk kez görücüye çıkmış ve büyük ses getirmişti.bende sizlere yerli ve milli olan bu aracın Togg Suv 2020 nin kuru boya resmini çizeceğim.umarım beğenirsiniz.
maxresdefault.jpg

YERLİ OTOMOBİL HAKKINDA:
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yerli elektrikli otomobili, geçtiğimiz hafta Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Gebze'de törenle tanıtıldı. Yerli otomobil elektrikli motorla çalışacak.
Akıllı otomobil özelliği olacağı için sürekli olarak internete bağlı olacak. Kokpitte iki ucun arasında boydan boya LED ekran olacak.
Yol durumu da hedef noktaya ulaşma seçenekleri de bu ekranda yer alacak. Kapı içlerindeki hoparlörler sayesinde müzik sisteminin de geliştirildiği belirtiliyor.
Akıllı evi olan yerli otomobil sahipleri, akıllı evle akıllı otomobil arasında bağlantı kurabilecek.
Merkeze sürekli bağlı olacak olan otomobil, güncellemeleri de uzaktan 4G ya da 5 G bağlantısıyla alabilecek.
Yine bu bağlantı sayesinde arıza durumunda servis ekibi uzaktan müdahale edebilecek.
Yerli otomobilin tanıtımında teknik özelliklere değinilmedi. Resmi internet sayfasında da, bunların dışında herhangi bir detay verilmiyor. Ancak Türk basınına yerli otomobille ilgili bazı bilgiler sızdırıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Teknik özelliklerini biz belirliyoruz" dediği ve Türk medyasında aktarılan bazı bilgiler şöyle:
-Çift motorlu aracın motor gücü 150kW.
-İki çeker araç 200 beygir, 4 çeker ise 400 beygir gücünde. 200 beygir güçle 7,6 saniyede, 400 beygir güçle de 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hızlanabilecek.
-Şarjla çalışacak ve akıllı otomobil özelliğiyle şarj bitmeye yakın uyarı verecek olan motor, hızlı şarj ile yarım saatten kısa sürede yüzde 80'e kadar şarj olabilecek. Evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj olabilecek. Tanıtımda, "Türkiye'nin şarj altyapısının da 2022'de hazır olacağı" ifade edildi.
-Menzili de dolu bataryayla 300+ ve 500+ kilometre olacak
-Otomatik sürüş teknolojisiyle çalışacak olan otomobil, kendi kendine dur-kalk yapabilecek. Böylece trafik sıkıştığında sürücünün direksiyonla kontrol etmesine gerek kalmayacak.
-Geri kazanımlı frenleme sistemi olacak.
-Araç içinde 7 adet standart, 2 de opsiyonlu hava yastığı bulunacak.
-Aracın tamamen yerli olarak üretileceği belirtilen bataryası tabana yerleştirilecek.
-Hızının da saatte 180 kilometreyi geçmemek üzere ayarlandığı belirtiliyor.
-Yerden yüksek aracın yol tutuş özelliği de iyileştirilecek ve inişli-çıkışlı yollarda zorlanmadan ilerlemesi sağlanacak.
-Otomobilin bagaj hacminin 500 litreyi geçmesi hedefleniyor.


? sosyal hesaplarım:
FACEBOOK Ucu Ucuna
TWITTER https://twitter.com/ahmetbroge
INSTAGRAM ucu ucuna (@ucuucuna_) • See Instagram photos and videos
https://www.instagram.com/artbroge

ÇALIŞMALARIM

#milliaraba
#yerliaraba
#yerliotomobil
#togg

selam herkese. bu kanalda çizime dair her şey olacak. tüm boya çeşitleri kuru boya, pastel boya, keçeli kalem sulu boya ,guaj boya, vb. bir çok boya ve tekniği sizler için deneyeceğim. eğlenceli eğitici ve güzel videolar yapmaya çalışacağım .
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst