Soru Yer kaplayan ama ne olduğu bilinmeyen şey

Bu konuyu okuyanlar

emerke13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar format atmadan önce de aynı sorunla karşılaştım hala da devam ediyor. Windows dosyası mıdır nedir hiç bilmiyorum çok anlayan biri değilim. Şimdi SSD 480GB ve pc'de mevcut tek oyunlarım LoL, Valorant ve Ready or Not. Bunlar total olarak 150gb'a yakın yer kaplıyor. Şimdi verilecek tavsiyelere gelecek olursak basit olan her şeyi yaptım %appdata% silme disk temizleme vs. Şu an pcde mevcut alanım 50GB. Windowsda ayarlar -> sistem -> depolama girdiğimde orada oyunlar, windows, diğer diye dosyalar diziliyor. Diğer dosyası 227GB. İçindeki en yüksek dosya da 52 gb olarak riot games, daha yüksek bir dosya da yok diğerleri epey ufak. Sorum bu 227gb içinde 52 gb harici bu yer kaplayan şey nedir? Nasıl kurtulacağım bu durumdan? Pc'de şöyle gönül rahatlığıyla 2 taneden fazla 100gb oyun bulunduramayacak mıyım ben? Çözümü 1TB HDD veya SSD alarak bulacağım sanırım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi forumlar. (forumda yeniyim hep açılan bi konuysa ve tekrar açmış sayılıyorsam affola)

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    18.6 KB · Görüntüleme: 37
  • 1.png
    1.png
    21.9 KB · Görüntüleme: 37
  • 3.png
    3.png
    76.4 KB · Görüntüleme: 42

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Windows arama kısmına Bilgisayar Yönetimi yazın, daha sonra Depolama ve ardından Disk yönetimi kısmına tıklayın. Bu kısımdan ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz?