Yardım Yeni SSD'ye USB'den Windows kuramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

altes26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba. Yeni sistem topladım ve SSD taktım. Rufus üzerinde Windows yazdırdım USB belleğe, fakat biosta SSD'yi görüyor usbyi görmüyor. Anakartım turbox h61c. Anakartım da sıfır.Flash device 1.1 şeklinde liste geliyor boot seçim ekranında onu seçtiğimde ; reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key ekranı geliyor ve bu ekranda bir tuşa bastığımda tekrar aynı uyarıyı veriyor. USB zaten boot seçeneklerinde gözükmüyor. Denemediğim yöntem kalmadı .CD rom yok bilgisayarda o yüzden kurulumu ya bu USB'den kendim yapacagim ya da SSD ile USB'yi bilgisayarcıya götürüp sistem kuracağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
UEFI olarak mı yazdırdınız? BIOS'tan resim atabilir misiniz?

altes26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
UEFI olarak mı yazdırdınız? BIOS'tan resim atabilir misiniz?
Şuan atamıyorum evde değilim maalesef ama MBR olarak yazdırmıştım rufusa. Uefi kısmını hatırlayamıyorum yazdırdığımda hangi seçenekteydi. Bios ekranının fotoğrafını çekmiştim buraya ekleyeyim.

Ekli dosyalar

• Gallery_1678645487454.jpg
    Gallery_1678645487454.jpg
    126.7 KB · Görüntüleme: 60

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Şuan atamıyorum evde değilim maalesef ama MBR olarak yazdırmıştım rufusa. Uefi kısmını hatırlayamıyorum yazdırdığımda hangi seçenekteydi. Bios ekranının fotoğrafını çekmiştim buraya ekleyeyim.
GPT olarak yazdırıp deneyin.

altes26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
GPT olarak yazdırıp deneyin.
Bilgisayarcıya yazdırdım sistemim olmadığı için. Hazır USB vardı önceden yazdirdigim. Mbr olarak yazdirdim ben bunu olmadı Gpt olarak seç öyle deneyelim dedim secilmiyor dedi. MBR secenegi vardı sadece.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bilgisayarcıya yazdırdım sistemim olmadığı için. Hazır USB vardı önceden yazdirdigim. Mbr olarak yazdirdim ben bunu olmadı Gpt olarak seç öyle deneyelim dedim secilmiyor dedi. MBR secenegi vardı sadece.
Siz hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsunuz peki?

altes26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Siz hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsunuz peki?
Windows 7 kurmak istiyordum oyun için fakat sanırım anakart en düşük 8 destekliyormus bazı bilgilere ulaştım şuan. Windows 10 yazdiracagim usbye.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Windows 7 kurmak istiyordum oyun için fakat sanırım anakart en düşük 8 destekliyormus bazı bilgilere ulaştım şuan. Windows 10 yazdiracagim usbye.
Hayır, Windows XP vs. de kurabilirsiniz. Chipsetinin sürücüleri XP ve üzeri için. Sandy Bridge mimarisi Windows XP ve üzerini destekler. Her neyse, Windows 10 ya da 11 yükleyin.

altes26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır, Windows XP vs. de kurabilirsiniz. Chipsetinin sürücüleri XP ve üzeri için. Sandy Bridge mimarisi Windows XP ve üzerini destekler. Her neyse, Windows 10 ya da 11 yükleyin.
Gpt şeklinde bicimlendirip Windows 10 deneyeceğim, sonucu burdan paylaşırım. Teşekkürler yardım için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef ki farklı bir USB ile denediğimde de görmedi.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Gpt şeklinde bicimlendirip Windows 10 deneyeceğim, sonucu burdan paylaşırım. Teşekkürler yardım için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maalesef ki farklı bir USB ile denediğimde de görmedi.
NTFS olarak yazdırdığınızdan olabilir. Rufus, GRUB partitionu oluşturmuyorsa gayet normal boot edememeniz. Neyse, SSD'yi başka bir PC'ye takıp oradan Windows yüklemeyi deneyebilirsiniz.

altes26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
NTFS olarak yazdırdığınızdan olabilir. Rufus, GRUB partitionu oluşturmuyorsa gayet normal boot edememeniz. Neyse, SSD'yi başka bir PC'ye takıp oradan Windows yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Son çare öyle yapacağım, teşekkür ederim :)