Öneri Yeni sistemi şimdi mi almalıyım yoksa seneye mi?

KnightAD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim sistem almak yaklaşık 18 bin TL bütçem var (altın olarak saklıyorum) ama yaklaşık 2 ay sonra askere gideceğim. Şimdi alırsam 6 aylık garantisi boşa gidecek ama seneye almayı düşünürsem istediğim fiyatlarda bulamam diye endişeliyim. Sizce ne yapmalıyım?

hazledoks

Hatıralar oluşturduğumuzun farkında değildik :(
Reaksiyon puanı
7
Hocam şuan alman daha iyi olur. Ben de 1 sene önce baktığım laptopu alamadım şuan. Daha düşük modelini aldım. Birde 6 aylık garanti az değil mi hocam benim laptop 2 yıllık garantili.

KnightAD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam şuan alman daha iyi olur. Ben de 1 sene önce baktığım laptopu alamadım şuan. Daha düşük modelini aldım. Birde 6 aylık garanti az değil mi hocam benim laptop 2 yıllık garantili.
2 yıllık garantili ama 6 ayı boşa gidecek 1.5 sene kullanabileceğim onu demek istedim

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,714
Doların agresif yükselişi yüzünden kısa bir süre içinde zamlar geleceğini düşünüyorum. Ben olsaydım şimdi alırdım.

KnightAD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bütçem şuan 2 tam altın olarak duruyor altın dolara karşı 7 ayda değer kaybeder mi sizce?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir arkadaşa sordum paran altında olduğu için kurdan etkilenmezsin, RX 7000 ve RTX 4000 serisi yaygınlaştıkça RX 6000 ve RTX 3000 serisi sistemler daha ucuzlar o yüzden sonra al dedi.

Son düzenleme:

hazledoks

Hatıralar oluşturduğumuzun farkında değildik :(
Reaksiyon puanı
7
bütçem şuan 2 tam altın olarak duruyor altın dolara karşı 7 ayda değer kaybeder mi sizce?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir arkadaşa sordum paran altında olduğu için kurdan etkilenmezsin, RX 7000 ve RTX 4000 serisi yaygınlaştıkça RX 6000 ve RTX 3000 serisi sistemler daha ucuzlar o yüzden sonra al dedi.
Hiç birşey ucuzlamaz. Asgari de arttı. Zamlar gelir 1 aya. Bence son fırsatın. 6 aylık garantiyi düşünme. 6 ay sonra alırsan daha çok ödersin. Bilgisayarı al 1 yıl ek garanti yaptır.Daha kârlı çıkarsın.

Yusufir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bence hiç kaçırma, şimdi al derim. Ben de 2 sene önce Lenovo laptop almıştım, o dönem 4.500-5000₺ bandındaydı, şimdi ise 2 katı fiyatına satılıyor. Bence hiç bekleme derim ben..

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Bütçenize uygun olan, Buraya tıklayarak ve buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz sistemlerin ömrü en az 5-6 yıldır. Gelecekte doların ne kadar olacağı, şu anda çok düşük olan PC vergisinin ne kadar olacağı (konsol gibi ek vergi gelip gelmeyeceği) gibi belirsizlikler göz önünde bulundurulduğunda, hemen şu anda almanız gerektiğini düşünüyorum.

enespolat0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yaklaşık 1.5 sene önce lenovo ideapad serisinin etx3060lı modelini 16kya aldım suan 30k altından hızlı yükseliyo yanı paran altında da olsa 1 sene sonra aynı paraya daha düşük bir sistem alacağın aşikar. Şimdi al 6 ay dursun en azından almış olursun sonradan pişman olmaktansa

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,147
Saat başı zam gelme ihtimali bile bulunuyorken hiç beklenmemeli. Direkt alın derim. Şu son 8 aydır yapılması gereken şey alınacak neyse düşünmeden alınmasıdır.