Öneri Yeni Sistem İçin Anakart Önerisi Yardımcı Olabilecek Var Mı

Bu konuyu okuyanlar

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ryzen 5 5600 işlemci ve ASUS Radeon RX 6700 XT ekran kartlı bir sistem topladım ama anakart konusunda hiç bilgim yok ve karar veremiyorum. Anakartların özelliklerini karşılaştırdığımda zen ze+ zen2 zen3 diye bir şeyler gösteriyor ama internetten baktığımda da bunların ne olduğuna dair bir bilgiye erişemedim. Bilgili bir arakdaş atacağım anakartlar içinden sisteme en uygun olanı bana önerebilir mi acaba

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Valla hocam bütçeni söylememişsin bu attığın kartlar o işlemciye ekran kartına düşük çalıştırır ama pek hoş değil msi b550 serileri güzel özellikle mag gaming plus filan 3-4 bin tl diye hatırlıyorum.

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Valla hocam bütçeni söylememişsin bu attığın kartlar o işlemciye ekran kartına düşük çalıştırır ama pek hoş değil msi b550 serileri güzel özellikle mag gaming plus filan 3-4 bin tl diye hatırlıyorum.
hocam bir siteden alıyorum sistemi ve sadece asus prime ve tuf serisinin anakartları var onlar içinde de bütçede en çok zorlayabileceğim maksimum bu attığım anakartları bunlar içinden en iyi beni hangisi idare eder
Asus Prime B550M-A AM4 Soket Anakart bir de bu anakart var ekstra olarak gözden kaçırmışım

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
A seriyi boşver b serisi işini görür zaten şuanda fp olan bir işlemciyi almışsın matx anakart cok fazla bir şey bekleme yeterli zaten sana gene istersen b450 serilerden bulursan al uygundur işini görür am4 soket olsun yeterli.

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
A seriyi boşver b serisi işini görür zaten şuanda fp olan bir işlemciyi almışsın matx anakart cok fazla bir şey bekleme yeterli zaten sana gene istersen b450 serilerden bulursan al uygundur işini görür am4 soket olsun yeterli.
Hocam attıklarımın içinden herhangi birini kesin olarak alacam aralarındaki fiyat farkı önemli değil en iyisi ve sistemle hangisi en uyumluysa onu bana söyleyebilir misin aralarındaki fiyatlar önemli değil.

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam son bir şey daha sorucam bu anakarta epeyde baktığımda zen3 desteklemiyor ama ryzen 5 5600 zen3 mimarisi ile yapılmış o yüzden bir sıkıntı yaratır mı

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
am4 soket olması yeterli hocam belki bios atman gerekebilir eski stoksa.

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
am4 soket olması yeterli hocam belki bios atman gerekebilir eski stoksa.
hocam ilgilendiğiniz ve cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Gözüme şimdi bir şey takıldı son olarak onu da sorucam PCIe 3.0 ve 4.0 arasında çok bir fark var mıdır veya bu özellikler sistemde hız olarak çok büyük bir fark yaratır mı bilginiz var mı acaba

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bu kart 4.0 destekliyor bu kartı 3.0 olan slota takarsan küser 2 saate cıkmış olurum işten sana ben güzel bi anakart bakar atayım pişman olmazsın diğer arkadaşlarda yazar illaki bi fikir dayanışması yaparız iş yerinde şimdi dikkat çekmesin :)

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu kart 4.0 destekliyor bu kartı 3.0 olan slota takarsan küser 2 saate cıkmış olurum işten sana ben güzel bi anakart bakar atayım pişman olmazsın diğer arkadaşlarda yazar illaki bi fikir dayanışması yaparız iş yerinde şimdi dikkat çekmesin :)
tamamdır hocam rahatsız ettiysem kusura bakmayın tekrardan çok teşekkür ederim. Asus tuf gaming B450 M PLUS2 de 4.0 yok bende onun için sormuştum. Attıklarımın arasında sadece B-550M K ve B550M-A da 4.0 var. Akşam sizin tavsiyenizi bekliyorum tekrardan çok teşekkür ederim.

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
hocam sistemi topladığım sitede sadece asusun anakartları vardı ilk önerdiğiniz ana kartını ekleyerek aldım. İlgilendiğiniz için tekrardan teşekkür ederim.
Rica ederim hayırlı olsun bir sorun olursa yazarsınız.

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Böyle tek tek toplama sistem pahalıya gelir hazır sistem alsan çok daha iyi olurdu.

Mesela intel tarafında şu tarz bir sistem nasıl !

Hocam aynı sitede ki ryzen5 5600'lü olan sistemi aldım

Mesut.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Rica ederim hayırlı olsun bir sorun olursa yazarsınız.
Böyle tek tek toplama sistem pahalıya gelir hazır sistem alsan çok daha iyi olurdu.

Mesela intel tarafında şu tarz bir sistem nasıl !

hocam tekrardan merhaba max. 1000 tl ye kadar önerebileceğiniz klavye var mı acaba