Öneri 7900x3d için AM5 B650 ya da X670E anakart önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Deniz Ekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, mevcut sistemimde i7 7700k ve GTX 1080 Ti kullanıyorum. Ay sonunda çıkacak olan AM5 soketli Ryzen 7900x3D almayı planlıyorum. Amacım şu an için anakart, işlemci ve ram upgrade'i yapıp bir süre daha 1080 Ti ile idare etmek, RTX 5000 serisi kartlar çıktığında 5070 tarzı bir ekran kartı almak. Direkt o zaman kasa değiştirmek yerine şu an böyle bir upgrade'e girişmemin sebebi ise işlemcim artık fazlasıyla bottleneck yapmaya başladı, böyle bir güncelleme fikri ortaya çıkınca da am4 sistem üzerinden gitmek istemedim. Sizce şu an nasıl bir yol izlemeliyim? Şu iki anakart arasında kaldım fiyatları uygun olduğu için, bu anakartlar hakkında fikriniz var mıdır ya da alternatif olarak önerebileceğiniz başka ürünler? Kendimce yaptığım karşılaştırmalar açısından x670e fiyatları fazla olduğu için giriş seviyesi bir kart alabiliyorum; bu da çok değecekmiş gibi hissettirmiyor fakat geleceğe yönelik baktığımda sanki X670E daha mantıklı olabilir diye düşünüyorum.
Şimdiden çok teşekkürler, iyi forumlar herkese.
Asus TUF Gaming X670E-Plus: Asus TUF Gaming X670E-Plus AM5 (LGA 1718) Soket Anakart
MSI MAG B650 Tomahawk Wifi: MSI MAG B650 Tomahawk WiFi AM5 (LGA 1718) Soket Anakart

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Eger butce yetiyorsa ben sahsen TUF X670 oneririm. Yalniz mumkunse Wi-Fi modelli olani alin zira anakartlarin yaninda gelen Wi-Fi urunleri epey kaliteli oluyor. Harici almaya kalksaniz ayni performans icin 1500 TL civari bir para odemek gerekir.
Butceye gore bu iki RAM'e bakabilirsiniz.