Yeni SDN böyle olmalıydı

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hakikaten tebrik etmek lazım 20 dkkada bu kadarsa :) biraz daha uğraşsan

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ilk .org da gördüğümde böyle bir siteye girmem demiştim amatör teknoloji sitelerine benzemiş

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
müthişsiniz arkadaşlar :D

eğer sıfırdan yaptıysanız gerçekten de tebrik ederim.

bilseydim böyle cevherlerin olduğunu...

tolgay007

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@Troy

Siz ne kadar sürede tamamladınız sade tasarımı ps halinde yani ?

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
troy senin videoda bahsettiğin özellik var bu çalışmada.hani yukarda bişeye tıklıyoruz aşağıda değişiyor.sizin yaptığınızda yok

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
O kadar video çekmişsiniz gece 12 de çalışıyoruz diye ama o getirdiğiniz sözde kendini tasarımcı sanan arkadaşlar bence bu işten anlamıyor.

Anasayfada HİÇBİR estetik bir şey yok.

Görsellik adına hiçbir şey yok.

Hani bazen internette bir adres yazarsınız öyle bir adres yoktur ama sizi reklamlarla dolu olan bir siteye bağlar o sitelere benzemiş (reklam çok var demek istemedim, tasarımı ona benzemiş demek istedim).

Bence hatanın neresinden dönülerse kârdır tema yine değişmeli.

Yani söyler misiniz 10 gün uğraşmaya deyecek hiç bir şey yok ne biz göremiyoruz?

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
O kadar video çekmişsiniz gece 12 de çalışıyoruz diye ama o getirdiğiniz sözde kendini tasarımcı sanan arkadaşlar bence bu işten anlamıyor.

Anasayfada HİÇBİR estetik bir şey yok.

Görsellik adına hiçbir şey yok.

Hani bazen internette bir adres yazarsınız öyle bir adres yoktur ama sizi reklamlarla dolu olan bir siteye bağlar o sitelere benzemiş (reklam çok var demek istemedim, tasarımı ona benzemiş demek istedim).

Bence hatanın neresinden dönülerse kârdır tema yine değişmeli.

Yani söyler misiniz 10 gün uğraşmaya deyecek hiç bir şey yok ne biz göremiyoruz?

Arkadaşım iyi güzel emek harcamışsın, birşeyler ortaya çıkarmışsın ama günlerce uğraşan, yeni tasarımı yapan insanlara da biraz saygı göstersen fena olmazdı.Eleştirilerini yapıcı bir üslupla dile getirmen daha hoş olur bence.Bu şekilde yaptığın eleştiriler dikkate de alınmaz.

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Yeşil çok cırtlak oldu ama çok hoşuma gitti :)

ErHaN12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşın tasarımı hazır Joomla temalarına çok benziyor. Bence tasarım güzel olsa da özgün olamadıktan sonra haberini bile yapmaya gerek olmamalı. Burada paylaşılan tema şablon yapısı itibariyle oldukça kullanışlı. Ancak o kadar çok kullanılıyor ki çok sıradan bir hale geldi. Bu arada temayı paylaşan arkadaşım da lütfen bu söylediklerimin art niyetli olduğunu düşünmesin.

Şimdiki SDN teması tasarım anlamında Web 2.0'ın havasından etkilenmiş gibi dursa da (etiket bulutu gibi) görsel etkileyicilik anlamında oldukça vasat. Ayrıca bir güven de vermiyor, tasarımın ilk izlenimde etkisi oldukça büyüktür.

Bence tasarımı yapan arkadaşlar ve site yöneticileri oturup etraflıca düşünmeliler. İnanın çok daha güzel tamalar yapabileceğinize inanıyorum.

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım iyi güzel emek harcamışsın, birşeyler ortaya çıkarmışsın ama günlerce uğraşan, yeni tasarımı yapan insanlara da biraz saygı göstersen fena olmazdı.Eleştirilerini yapıcı bir üslupla dile getirmen daha hoş olur bence.Bu şekilde yaptığın eleştiriler dikkate de alınmaz.

Doğru söyleyen 999 köyden kovulur arkadaşım...

Hiç bir emek gerektirmeyen bir tema var hatta bakıyorum ya yemin ederim bişe yok ya 2 çizik attırmış bide böyle esnek bi simge yapmışlar salla yeni tema diye Hakkı abi onlara verdiğin paraya yazık.

İşinin ehli insanlara yaptır şu temayı... İyi geceler...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ya öyle demeyin yeni tasarımı görür görmez ben de hayal kırıklığına uğradım ama daha sonra baktım ki çok harika...

sanaluyelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence güzel ellerine sağlık. Yeşil renk yerine bu forumun mavi rengi kullanılırsa göze çok daha hitap edecek. SDN yetkilileri lütfen bir kaç tane böyle örnek resim gösterin onları oy verelim ona göre seçelim....

meL1h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence güzel ellerine sağlık. Yeşil renk yerine bu forumun mavi rengi kullanılırsa göze çok daha hitap edecek. SDN yetkilileri lütfen bir kaç tane böyle örnek resim gösterin onları oy verelim ona göre seçelim....

konunun 1. sayfasına mavi tonlu v2 yi de ekledim.

17 tane haber nerede diyen arkadaşa :
• Yeni Philips ile... kısmında 5 tane sürekli değişen resimler (bu rakam 10 da olabilir)
• Onun hemen sağında 4 tane resim ve üzerlerine gelince üstünde haberin ön yazısı
• turuncu zeminli REKLAM ALANI altında 3 haber ( javascript ile sola sağa kaydırılıp arttırılabilir. yada resimler küçültülüp ilk görüntüde 5le sabitlenebilir.)
• Sol altta en çok yorumlanan haberler kısmında 3 haber ( scrolla arttırılabilir yada sayfa yüksekliğini arttırıp haberlerde çoğaltılabilir)
• Sağ altta 2 tane reklam haber ( klick başına ücret karşılığı reklam haberler )

Tasarımı beğenen arkadaşlara teşekkür ederim. 10 günde yapılan tasarıma göre benim 1 saatte yaptığım tasarım arasındaki farkı göremeyen arkadaşlarada teşekkür ediyorum.

Template yada hazır joomla temaları diyen arkadaşlar gibi 10 tanesinin 10 günde yaptığını tek başıma 1 günde sıfırdan oturup tasarlayabilirim diyorum.

Uzun lafın kısası uygun görülürse yaptığım tasarım kullanılır. Uygun görülmezse de canınız sağolsun.

sanaluyelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V2 biraz turkuaz gibi olmuş ama güzel de olmuş. SDN yetkililerinin bizi (kullanıcıları) dinleyeceğine inanaraktan sık sık ziyaret edeiyroum burayı...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
her mesajınızı okuyoruz, merak etmeyin arkadaşlar.

bu tasarımda işlerimiz bitmiş değil.

sizin önerilerinizle de mutlaka yenilikler devam edecek.

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
kardeş sıfırdan ve kafadan yaptıysan çok güzel olmuş emeğine sağlık.
ama arkadaşların hakkını yemeyin lütfen.
anladığım kadarıyla yeni tasarımı yapan arkadaş çok fazla tasarım yapmış biri.
öyle olunca bir yerden sonra tıkanıyorsun. tek başına olmak bu konuda çok kötü.
tasarım işini genelde ekip yapar. birkaç kişi photoshop'ta tasarlar.
sonra bi kişi html'ye çevirir. bi kişi de php'mi nedir ona.
çünkü matematik gibi bişe tasarımdan sonrası.
antrenmanlı biri sıkıntı çekmeden tek başına baş edebiliyor.
tasarım ekip işi. ve arkadaş tek yaptığı için böyle olmuş olabilir.

şimdi diyeceksiniz diğerleri armut mu topladı diye. tasarımcı arkadaş yapar öne sürer.
diğer arkadaşlar da şöyle olsun böyle olsun der genelde. emin olun her alanında çalıştım.
kafayı yememek elde olmuyor bazen :D
aldığı para da bizi pek ilgilendirmez. eski tasarım çok eskimişiti harbiden. iyi geldi bana.

herkesin emeğine sağlık :D

HEP DESTEK TAM DESTEK :D

umarım büyük harfle yazdığım için kızmazsınız bu bölümü :D

BilgeAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben v2'yi çok beğendim. SDN'nin anasayfasının mevcut görüntüsü maalesef tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. Biraz daha geniş ve ferah bir sayfa hayal ediyordum. Daha modern çizgileri olan ve daha rahat ulaşılaibilir bir tema... Reklamlar için yorum yapmayacağım çünkü istesek de istemesek de reklamsız bir site ütopik bir düşünceden ibarettir.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bence şu anda ki anasayfa çok kullanışlı ve düzenli olmuş.

Arkadaşın tasarımları haber/spor sayfaları için güzel olabilir hani şu şok şok şok !!! flash flash!! yazan siteler :D ama sdn için çok keşmekeşli...

meL1h

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şok şok şok :D flash flash flash...
sdn nin eski tasarımındaki ekranın 4/3'ünü flash reklamların kapladığını hatırlarsak ben epey bi sade yapmışım :)

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar yavaş yavaş gelişecek böyle acımasız yorumlara hiç gerek yok bizim yönlendirmemiz doğrultusunda tema gelişecek sonsuza dek bu temayı kullanmayacağız....

felix59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meL1h abiyi öncellikle tebrik etmek isterim. Tema gerçekten çok hoş ama alıştığımız SDN'de denildiği gibi 4/3 reklam doluydu.Bu temaya reklam istiyorsanız sağa sola 80px genişliğinde yükseklik farketmez reklam iyi gider.Menünün altındaki yerin sağına da 120x120 iki adet reklam süper gider alın size toplamda 6 tane reklam. Çuvaldızı lütfen önce kendimize batıralım.Neticede bu taslakdır. Site sahibi isterse bu tema geçerli olacaktır (temennimiz geçerli olması oylama falan açılırsa desteğimiz sonsuz :icon_:)

sanaluyelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkça söylemek gerekirse reklam olmalı arkadaşlar. Sonuçta buradaki yayıncı arkadaşların yanılmıyorsam tek uğraş ve gelir kaynakları burası. Ben reklamlardan şikayet edenlerden biriyim. Ama SDN yi de hemen her gün ziyaret eden bir takipçiyim. Google Reader da o kadar site var, haber istelerinden sonra aa, internethaber, ... en çok içerik bilgisi buradan alıyorum. Ama şunu da belirtmek isterim ki beni yahoo dan gmail e taşıyan özellik reklamların cafcaflı olmayısı gelen e-postamın içeriğine göre sağa bir alana yazılı reklamların gelmesidir. yahoo da okuduğum e-postadan hiçbirşey anlamıyordum. Etrafını saran dikkat çekici bir sürü reklam olan yahoo yu bu yüzden bıraktım. Hotmail zaten kullanmıyorum. Reklamları daha düzenli sunulursa -inanıyorum ki arkadaşlar bu konuda çalışıyorlardır- daha güzel olur. Ve biz bilgilerimizi almaya devam ederiz. Neyse daha önce belirttiğim gibi renk konusunda açık mavi güzel olur. Ayrıca keskin çizgilerden biraz uzak olursak sanırım daha sevimli olur. SDN nin yeni logo çalışması ve yeni tema anketini 16 gözle bekliyorum... Bakınız http://www.ceviz.net/ Cevit.net te kendini yeniledi ama güzel oldu...

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
arkadaşlar benim şu anki anasayfa tasaraımı hakkındaki en büyük sorunum sitenin altında ofisin adresi yazan yer benim firefoxumda boş oluyor normalde devam etmesi gerekn mavi arka plan resmi devam etmiyor troyyy bu sana içten bir uyarı basit bir hata ama göze çarpıyor ;)

BattleNova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni tasarım oldukça anti-modern hiç begenmedim eski tasarım bile daha iyi

ama bu tasarımlar içinden blue örnek tasarım gerçekten çok güzel

yeni tasarımı hiç begenmedim

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
biraz daha dikkatli incelerseniz
sağ üstte loginin altında 3 tane renk seçeneği var. şu anda yeşilin seçili olduğunu gösteriyor.

reklam koyacak en az 3 tane yerde mevcut. amaç reklam koymak mı ?

bide yeni tasarımı 1 aydır bekliyoruz ben bunu boş vaktimde 1 saatte yaptım :)

Hakkı abiye de seni ofise grafiker olarak alsın :D :D