[Yeni Özellik] Soru, Oy Ve Çözüm Sistemi

Bu konuyu okuyanlar

hakanb16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
201
Bunun için biz gerekli yaptırımları uygulayacağız ancak üyelerimizin de bu konuda objektif ve nesnel olması gerektiğini yazıda belirttim zaten :)
Artı ve eksileme bilgilerine hiçbir şekilde ulaşılamıyor. Tespit edemesiniz yani.

Bu özellik XF 2.2 ile de Native olarak geldi. Sanki taze çıkmış bir özellikmiş gibi tanıtmanız komiğime gitti.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Artı ve eksileme bilgilerine hiçbir şekilde ulaşılamıyor. Tespit edemesiniz yani.
Bunu yapan kişiler kendilerini belli ediyor veya itiraf ediyorlar zaten merak etmeyin.
Bu özellik XF 2.2 ile de Native olarak geldi. Sanki taze çıkmış bir özellikmiş gibi tanıtmanız komiğime gitti.
Sisteme yeni eklenen bir özellik gibi tanıtmadık. Kullanıma sunduğumuz yeni özellik olarak tanıttık. Siz yanlış anlamışsınız.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bunu yapan kişiler kendilerini belli ediyor veya itiraf ediyorlar zaten merak etmeyin.
Peki, ya mesaja sadece downvote atıp konudan çıkıyorsa?

Farz edelim ki disk sıcaklığı ve kullanımının azaltılmasıyla ilgili rehber konusu açtım. Üye de sıcaklık veya disk kullanım oranının yüksekliğinden şikâyetçi. Şimdi, ben açtığım konudaki çözümleri farklı konulara atsam sorun olur mu? Yani konu sahibinin sorunu çözülecek ama çözümler aynı olacak (copy paste).

İkinci sorum da şu: Herhangi bir üye, izin almadan benim açtığım çözüm konusundan veya mesajlarımdan kopyala yapıştır yaparsa çözüm bana mı gidecek? Yoksa sadece çözümü mü alınacak?
Sorularım havada kaldığından dolayı tekrar yazdım.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Peki, ya mesaja sadece downvote atıp konudan çıkıyorsa?
Neden bu kadar soruyorsunuz? Fark edilen her türlü suistimal engellenecektir arkadaşlar.

Sorularım havada kaldığından dolayı tekrar yazdım.
1. sorunuz için: Hayır sorun olmaz. Sonuçta amaç kullanıcıya yardım etmek. Yardım edilebilecek konuların linkini zaten paylaşabiliyorsunuz. İlgili mesajın linkini de paylaşarak yönlendirebilirsiniz kullanıcıyı.
2. sorunuz için: Açıkçası tam anlayamadım. Sizinle aynı mesajı birebir kopyalayan kullanıcıları gördüğümüzde zaten o mesajları siliyoruz. Diyelim ki tıpatıp kopyala yapıştır değil ancak aynı çözüm yöntemi. O zaman da önce cevaplayanın yorumunu çözüm olarak işaretlemek gerekir bana göre.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Birde bazı konuları açarken o soru seçeneği karşıma çıkmıyor.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Diyelim ki tıpatıp kopyala yapıştır değil ancak aynı çözüm yöntemi. O zaman da önce cevaplayanın yorumunu çözüm olarak işaretlemek gerekir bana göre.
Birebir aynı olduğunu düşünün. Başka bir konudaki çözüm mesajımı veya açtığım konudaki (rehber/çözüm) çözüm yöntemini kopyalayıp yapıştırmış. Bu durumda çözüm veriliyor mu? Sonuçta çözüm yöntemini benden kopyalayıp çözüm kasabilir.
Neden bu kadar soruyorsunuz?
Sormanın yasak olduğunu bilmiyordum.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Birebir aynı olduğunu düşünün. Başka bir konudaki çözüm mesajımı veya açtığım konudaki (rehber/çözüm) çözüm yöntemini kopyalayıp yapıştırmış. Bu durumda çözüm veriliyor mu? Sonuçta çözüm yöntemini benden kopyalayıp çözüm kasabilir.
Böyle bir durumda raporlarsanız gerekeni yaparız.
Sormanın yasak olduğunu bilmiyordum.
Sormak yasak değil. Ancak fazla irdeliyorsunuz gibi geldi bana. Sizin nasıl düşündüğünüzü bilemediğimden yanlış anlaşılmalar olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde bazı konuları açarken o soru seçeneği karşıma çıkmıyor.
Her kategoride aktif değil bu özellik.