Yeni Monitör Aldım (Asus TUF Gaming VG249Q1R)

Bu konuyu okuyanlar

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Az önce başlıkta belirttiğim monitörü sipariş verdim fiyatı uygun geldi(1749TL). Aynı zamanda 165 hz e overclock yapılıyor. Monitörle ilgili inceleme bulamadim. VG249Q bu modelin incelemesi var fakat benim aldığım modelin yok. Bu monitörle ilgili bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

He bi de monitör gelince hangi testleri yapmam gerek bununla ilgili hiç bilgim yok. İlk kez monitör alıyorum. Tavsiyeleriniz nedir ?

Son düzenleme:

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Güzel bir monitör ancak 24 inç olmasını pek sevmedim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben VG249Q modelini kullanıyorum. Aldığınız monitör de iyi ancak o ayak tasarımını ben hiç beğenmiyorum pek ergonomik olmuyor. Ancak panel ve görüntü itibariyle memnun edecektir.

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ergonomi açısından zayıf bi monitör olmasını 165hz e overclock ta titreme vs. sorun yaşatmadığı sürece sineye çekebilirim. İnç olarak 27 inç 1080p yi sevemedim bir türlü kişisel bişe sanırım bu. Fiyatı da düşmüşken alayım dedim. Peki monitör geldiğinde kurye gitmeden ölü pixel testi yapabiliyor muyum.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Ergonomi açısından zayıf bi monitör olmasını 165hz e overclock ta titreme vs. sorun yaşatmadığı sürece sineye çekebilirim. İnç olarak 27 inç 1080p yi sevemedim bir türlü kişisel bişe sanırım bu. Fiyatı da düşmüşken alayım dedim. Peki monitör geldiğinde kurye gitmeden ölü pixel testi yapabiliyor muyum.

Onu yapamazsın da, eğer kullanırken ölü piksel çıkarsa,internet alışverişi olduğu için direkt ilk 15 gün sebepsiz para iadesi ya da değişim talep edebilirsin

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Onu yapamazsın da, eğer kullanırken ölü piksel çıkarsa,internet alışverişi olduğu için direkt ilk 15 gün sebepsiz para iadesi ya da değişim talep edebilirsin
Teşekkür ederim. Peki başka neleri test etmem lazım. Yani monitörde bi sorun var mı nasıl anlarım. Ghosting vs.

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dün elime geçti ürün. Üründe ghosting sıkıntısı var alacak olan varsa bilgisi olsun renk konusunda da ıps ye göre çok kötü bence iade edicem yüksek ihtimalle.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dün elime geçti ürün. Üründe ghosting sıkıntısı var alacak olan varsa bilgisi olsun renk konusunda da ıps ye göre çok kötü bence iade edicem yüksek ihtimalle.
Bu ürün indirime girmiş önerebilirim. 144 Hz ile 165 Hz arasında pek fark yok emin olun. 60 Hz ile 144 Hz arasındaki akıcılık farkı yüzde 28, 144 Hz ile 240 Hz arasındaki fark yüzde 5. 144 Hz ile 165 Hz arasındaki fark yok gibi bir şey yani.

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu ürün indirime girmiş önerebilirim. 144 Hz ile 165 Hz arasında pek fark yok emin olun. 60 Hz ile 144 Hz arasındaki akıcılık farkı yüzde 28, 144 Hz ile 240 Hz arasındaki fark yüzde 5. 144 Hz ile 165 Hz arasındaki fark yok gibi bir şey yani.

Aynı sıkıntıları yaşatır mı acaba Asus korkuttu bi kere özellikle tuf gaming serisi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Aynı sıkıntıları yaşatır mı acaba Asus korkuttu bi kere özellikle tuf gaming serisi
O model ile bu model çok farklı. Ben bu modeli yakınımdaki birçok kişiye aldırdım hepsi çok memnun. Hem görüntü kalitesi hemde ergonomi anlamında.

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O model ile bu model çok farklı. Ben bu modeli yakınımdaki birçok kişiye aldırdım hepsi çok memnun. Hem görüntü kalitesi hemde ergonomi anlamında.
Herşeyden geçtim ghosting olmasın yeter bana tn ye bile razıyım artık

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Herşeyden geçtim ghosting olmasın yeter bana tn ye bile razıyım artık
ELMB açarsanız monitör 1ms'e düşer ve ghosting sorununu çözer ama renk kalitesi baya azalır. FreeSync'da aktif edemezsiniz ELMB açıkken. Ancak ELMB açık değilse monitör sanırım 4ms'de kalıyor ve renkler daha canlı oluyor. FreeSync'da aktif edilebiliyor.

mostrafael

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ELMB açarsanız monitör 1ms'e düşer ve ghosting sorununu çözer ama renk kalitesi baya azalır. FreeSync'da aktif edemezsiniz ELMB açıkken. Ancak ELMB açık değilse monitör sanırım 4ms'de kalıyor ve renkler daha canlı oluyor. FreeSync'da aktif edilebiliyor.
Dünyanın en saçma olayı değil mi bu zaten. Elmb açmazsan ghosting oluyor freesync açmazsan yırtılma oluyor. Çözüm gibi gözüken teknolojiler ama değil malesef. 4ms de ghosting olmaması lazım ama. Bendekinin ms i kaç acaba freesync aktifken 5 den fazla muhtemelen.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dünyanın en saçma olayı değil mi bu zaten. Elmb açmazsan ghosting oluyor freesync açmazsan yırtılma oluyor. Çözüm gibi gözüken teknolojiler ama değil malesef. 4ms de ghosting olmaması lazım ama. Bendekinin ms i kaç acaba freesync aktifken 5 den fazla muhtemelen.
Ghosting'in direkt ms ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Yoksa birçok laptop paneli ghosting sorunu yaşardı. Ben ELMB açmazsam da ghosting yaşamıyorum açıkçası.