Yeni Hdd Mi Tanıtamıyorum

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
80 gb samsung hdd im vardi 1 tb hitachi hdd aldım kabloları taktım.Açılışta siya olan ekranda 2 diskide görüyor ama disk yönetiminde falan gözükmüyor açılınca.Çözümü hakkında biligisi olan varmı?

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
XP mi yoksa Win7 mi kullanıyorsunuz?

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
jumper den 2 trbayt olanını slave yap yada biostan manuel olarak 1 trbaytı elle değer ver.

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Xp kullaniyorum.Ve açıkçası biostan nasıl yapacağımı bilmiyorum o olayı HDD lerin olduğu yere geliyorum ama sonrasını anlamıyorum.Açıklarsanız sevinirim :)

Darkaura

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yeni hd yi pc ye tek bagla. eski hd nin kablosunu cikar.
winxp cd siyle kurulum yapar gibi partition olusturup diski formatla ama xp kurulumu baslamadan cik. yada xpyi yukle, canin nasil istiyorsa.

_Saytun_

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Jumperla master slave ayarını yaptın mı?

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
eğer iki diski de bios'ta görüyorsa jumperlarda sorun olduğunu sanmıyorum. fakat yönetimsel araçlardaki disk yönetiminde de görebilmesi gerekir.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
hdd leri biostan ram gibi gözükmesini sağlayabilirmiyim ?

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar jumper falan o tür şeylerden anlamıyorum anlatabilirseniz teşeşkkür ederim.

Ben sadece 80 gb lık hdd min yanına tamamen "0" 1 tb hdd mi taktım baglantıları yaptım.Biostan bakıyorum 80 lik master 2 1 tb lık master 3 olarak gözüküyor sanırım sorun burda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
adszzo2.jpg

adsz1ve2.jpg

Resim biraz eski ama sonuç olarak jumper ayarlarının nerede ve nasıl olduğunu görebilirsin.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
DOstum yeni 1 tb lik diskler genelde sata olur ve sata diskler jumpersız satılır.Seninde galiba sata ise uğraşmana gerek yok.Ayrıca görmeme nedenin diskin yapısından ötürü olabilir.Bunun için vista ya da win7 dvd si ile sistem kurmayı dene sürücüleri biçimlendir.Ama tabi sistem kurma hemen çık ordan.Ya da hiren boot cd 10.1 deki partititon araçlarından diskini görebilirsin.

Bence sorunun şundan ötürü xp 1tb ı destekleyemiyor.Bi kaç yerde duydum bunu bende

kaya23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
DOstum yeni 1 tb lik diskler genelde sata olur ve sata diskler jumpersız satılır.Seninde galiba sata ise uğraşmana gerek yok.Ayrıca görmeme nedenin diskin yapısından ötürü olabilir.Bunun için vista ya da win7 dvd si ile sistem kurmayı dene sürücüleri biçimlendir.Ama tabi sistem kurma hemen çık ordan.Ya da hiren boot cd 10.1 deki partititon araçlarından diskini görebilirsin.

Bence sorunun şundan ötürü xp 1tb ı destekleyemiyor.Bi kaç yerde duydum bunu bende

xp 1 tb üstünü desteklemiyor onu bilgisayarım sağ tık yönet den disk yönetimi altında görebiliyorsan disk sağlam ve çalışır durumdadır fakat bilgisayarımı açtığında görünmez
hdd bölebilen programlardan biri ile bölersen görülür ve çalışır

Son mesajlar