Yeni ekran kartı ve pc açılma sorunu

Merhaba arkadaşlar, öncelikle sistem bilgilerimi paylaşayım:

Anakart: Gigabyte GA-73PVM-S2H (rev. 1.0)
İşlemci: Intel P IV 3.2 Ghz 2m
Ram: Kingston 4 gb 800 Mhz
Ekran Kartı: Eskisi Sapphire Radeon HD 3850 GDDR3 512 MB / 256 Bit PCI-E
Yenisi: MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC 1GB 256Bit DDR5
Harddiskler: 160 GB Seagate Sata II - 80 GB Samsung Sata II - 160 GB Seagate Ide
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 64 Bit
Power Supply: Highpower 500W

şimdi Sapphire HD3850 512mb / 256 bit gddr3 ekran kartı kullanmaktaydım. 3 gün önce ---MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC 1GB 256Bit DDR5--- ekran kartı aldım ve bilgisayarıma taktım; fakat monitöre görüntü gelmedi. onboard ekran kartı vasıtasıyla açıp bios ayarlarını sıfırladım. ve birkaç özelliği tekrar değiştirdim. Değiştirdiğim özelliklerin ekran kartıyla alakası yok. Sadece USB Mouse Klavye özelliğini açtım tekrar. Daha sonra bilgisayarı birkaç kez açıp kapattım ve tekrar monitör kablosunu ekran kartına taktım. biraz bekledikten sonra görüntü geldi. Daha sonra driver, yazılım vs. kurduktan sonra baştan başlattım, yine sorun yok. ancak sabah eşim pc yi açmaya çalışınca yine aynı sorun olmuş. Akşam eve gidince yine ekran kartını kasadan çıkartmadan monitörün kablosunu onboarda takıyorum. bios ekranında birşeyler yapıyorum. Kabloyu ekran kartına takıyorum tekrar. Biraz bekliyor açılıyor yine. Bu sabah da aynı olmuş akşam eve gidince yine aynı şeyleri yapacağım. Sorun nedir, ne yapmam gerekir? Konu hakkında yardımınızı rica ediyorum.
 
ilginiz için sağolun arkadaşlar ama sorun monitörde yada kablosunda değil. şöyle izah edeyim. şimdi önceden bende sapphire hd3850 pci-e vardı. onu kullanıyordum. sonra ufaktan ufaktan sistemimi yükseltmeye karar verdim ve ekran kartından işe başladım. msi cyclone 6850 aldım. şimdi bunu taktım. ancak ilk başta görmüyor. onboard ekran kartına taktım kabloyu görüntü geldi. bir iki denemeden sonra ekran kartından da görüntü aldım. sürücülerini vs yükledim. sonra kapatıp açtım pc yi görüntü geldi. ancak sabah açınca ve şimdi işten geldikten sonra bilgisayarı açmadan önce de aynı şey oldu. monitör kablosu ekran kartına takılı. pc açılıyor. monitöre görüntü gelmiyor. kabloyu onboarda takıyorum. görüntü geliyor. pc yi kapatıyorum hemen. kabloyu çıkarıp ekran kartına takıyorum. tekrar çalıştırınca pc yi görüntü geliyor. slottan olsa niye diğerinde problem vermiyor. ekran kartında problem olsa hem sıfır hemde hiç açmaması lazım. ramlerden , işlemciden kaynaklanabilir mi. işlemci P IV 3.2 Ghz ramler 2x2 gb kingston 800mhz ddr2 PSU: highpower 500 w.
 

burns206

Profesör
slot gevsek olabilir . yada temassizlik vardir.
yada biostan ayari oluyo ilk onboard ekran kartini veya pci ekran kartini calistir diye.
oradan pci ekran kartini secmen gerekiyo. anakartin bios pili bitik oldugu icin onboard ekrankartina gecip eskisini unutuyo da olabilir :p
 
Üst