Yeni Butonu Çok Güzel Bir Şey

Bu konuyu okuyanlar

Downsat

Müdavim
Reaksiyon puanı
64
Belki siz bunu çok önceden keşfettiniz. Yoksa ne işe yaradığını bilmiyor musunuz?
Hemen söyleyeyim. Bir konuyu önceden okudunuz diyelim. Bir iki gün sonra o konuya sürüsüne bereket onlarca cevap geldi. Yeni butonuna basınca okumadığınız cevaplardan itibaren tüm mesajları okuyorsunuz. Okuduklarınızsa arkada kalıyor.

Üyeye beleş hesabı. :* :p

yenigm1.jpg

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
o olayı biliyorum da ne bileyim doğal karşıladım :D ^^

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Peki vbulletinde olduğu gibi konuya tıkladığımız anda direk okumadığımız mesaja yönlendiren bir sistem yapılamaz mı?

isot

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bir konu içerisinde kendi yazdığımız mesaj olup olmadığını nasıl anlıyoruZ?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
m1903 dedi ki:
Peki vbulletinde olduğu gibi konuya tıkladığımız anda direk okumadığımız mesaja yönlendiren bir sistem yapılamaz mı?

Bence bu çok kullanışlı olmayacağı gibi, sunucuya artı yük getirecektir. Bir konuda mesajımızın olup olmadığını iki defa kontrol ettirmek zorunda kalırız çünkü. Ayrıca her konuyu okumamış olacağımız için ayrıca yeni bir iki SQL sorgusu çalıştırmamız gerekir.
Ama basit bir hileyle sunucuya yük getirmeden mevcut özellikler kullanılarak da yapılabilir. Yine de bence rahatsız edici bir özellik olacaktır.

iol dedi ki:
isot dedi ki:
Bir konu içerisinde kendi yazdığımız mesaj olup olmadığını nasıl anlıyoruZ?

Evet bu özellik eskiden vardı şimdi yok.

Evet vardı adminler üyelerin psikolojik tepkilerini test etmek için kaldırmamızı istediler. Ben isyan çıkmamasına şaşırdım.
[size=4pt]İnsan şu halde de şaka yapabiliyor ya, çok şükür.[/size]

Peki ama neden? Neden?? Çünkü SMF'te, her konunun iki adet ikonu olur. Birisi konunun özelliğine göre otomatik değişen ikonlar. Örneğin anketler ayrı ikon alır, 10 defa okunan konular ayrı ikon alır, 25 defa okunan ayrı ikon alır, kilitli konu ayrı ikon alır. Bu bilginin forumun ana sayfasında en altta not olarak size sunulduğunu görebilirsiniz. İşte bizim mesaj attığımız konular da bu ikonlar işaretlenerek biliniyordu. Biz de yönetimin isteği üzere bu ikonu kaldırdığımız için mesaj attığımız konuları mesaj listesinde dışarıdan bakarak anlayamıyoruz.
Konuların sahip olduğu diğer ikon da siz konu açarken sizin kişisel olarak seçtiğiniz ikondur, şu anda da konuların başında sadece bu ikonlar görünmektedir.

Yalnız, "Yeni Gönderilen Mesajları Göster" bağlantısına tıkladığınızda bu ikonların ikisini de göreceğiniz için hangi konuda mesajınız var bunu hemence anlayabilirsiniz, ikonların sağ üst köşesinde bir yeşil tik işareti varsa demek ki o konuda sizin de mesajınız var.

Şimdi konu listesine gelelim, hemence yeni bir ekleme yapalım, ikonları kırmızı bir çerçeveye alalım, böylece hangi konuda mesajınız var anlayabilirsiniz. Ne dersiniz? Değişik fikri olan var mı?

Son mesajlar