Soru Yeni Bir Kontrolcü Almalı Mıyım?

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Merhaba, PS4 kullanıyorum ve 2.el almıştım yaklaşık yarım sene önce ve kontrolcü artık canıma tak etti. Sağ analog bazen kendiliğinden kayıyor yani tam adama vurmak için hazırlanıyorum bir anda sola kayıyor ve ölüyorum. Her türlü çözümü denedim olmuyor. Muhtemelen öldü kontrolcü. Tamire de güvenmiyorum daha da bozuyorlar. Yeni bir kol almalı mıyım? Değer mi? Şu an 1000 TL bütçem var ve kol 400-500-600 civarlarında diye değer mi sorusu kafama takılıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Dualshock 4.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Oyun kolunda drift problemi var. Bunun çözümü ise biraz basit. Kontrolcüyü söküp içini temizledikten özellikle joysticki temizledikten sonra problem düzelir. İlk denemede düzelmez ise tekrardan açıp wd40 kullanarak problemi çözebilirsin.

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Oyun kolunda drift problemi var. Bunun çözümü ise biraz basit. Kontrolcüyü söküp içini temizledikten özellikle joysticki temizledikten sonra problem düzelir. İlk denemede düzelmez ise tekrardan açıp wd40 kullanarak problemi çözebilirsin.
Yaptım daha önce ve olmadı. Muhtemelen analog motoru gitmiş. Sizce tamire vermeli miyim? Kol orjinal ve 2.el aldım. V2 Sürüm.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Yaptım daha önce ve olmadı. Muhtemelen analog motoru gitmiş. Sizce tamire vermeli miyim? Kol orjinal ve 2.el aldım. V2 Sürüm.
WD40 kullandığınız halde mi sorununuz devam ediyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Evet ne yazık ki. Çünkü her şeyi denedim tek tamire vermek kaldı denemediğim.

İçindeki parçaların değiştiğini anlama yolu var mı?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Evet ne yazık ki. Çünkü her şeyi denedim tek tamire vermek kaldı denemediğim.

İçindeki parçaların değiştiğini anlama yolu var mı?
İçindeki parçaların değiştiğini ancak lehimlerden anlarsın. Ki zaten bir kişi bunun için uğraşmaz. Ayrıca bütçen az ise 3. parti üreticilerin kolları da işini görecektir. Mesela ben bilgisayarımda polosmart ps4 kontrolcü kullanıyorum.

Sen verdiğim video linkindeki gibi detaylı bir temizle problemin çözülmezse yeni bir kol alırsın.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Merhaba, PS4 kullanıyorum ve 2.el almıştım yaklaşık yarım sene önce ve kontrolcü artık canıma tak etti. Sağ analog bazen kendiliğinden kayıyor yani tam adama vurmak için hazırlanıyorum bir anda sola kayıyor ve ölüyorum. Her türlü çözümü denedim olmuyor. Muhtemelen öldü kontrolcü. Tamire de güvenmiyorum daha da bozuyorlar. Yeni bir kol almalı mıyım? Değer mi? Şu an 1000 TL bütçem var ve kol 400-500-600 civarlarında diye değer mi sorusu kafama takılıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Dualshock 4.
Bende bu sorun r2 tuşunda vardı bazen takılı kalıyordu, ve sonuna kadar r2 tuşuna bastığımda r2 tuşu yamuk duruyordu (yarış oyunları oynuyorum r2 tuşu benim için önemli bazen algılamadığı için araç yavaş gidiyordu). En son yeni bir Dualshock 4 v2 almıştım 4-5 yıl oldu hala sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Bütçeniz varsa orjinal Dualshock 4 v2 öneririm.

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Şansımı bir tamire vererek deneyeceğim arkadaşlarımın tanıdığı iyi bir yer varmış oraya vereceğim olmazsa yeni kol alırım. Yazan herkese ilgilendiği için çok teşekkürler iyi akşamlar.