Yeni Bir Dünya Keşfedildi.

Zibi$

Profesör
Bilim dünyası büyük heyecan yaşıyor. Uzayda yeni bir 'oluşum' tespit edildi. Tıpkı dünya gibi...
Amerikalı astronomlar, uzayın derinliklerinde yeni bir "Dünya" oluşumunu tespit ettiklerini duyurdular.Dünyadan 424 ışık yılı uzaklıktaki "HD 113766" kodlu yıldızın yörüngesinde, dünyanın oluşumuna benzer şekilde yoğunlaşmaya başlayan bir toz yoğunluğu keşfedildi.

Amerikan Uzay Dairesi'ne (NASA) ait Spitzer Uzay Teleskobuyla keşfedilen oluşumun, "ergenlik çağını yaşayan" bir gezegen olduğu sanılıyor. Astronomlar, halka şeklindeki toz bulutunun, Mars büyüklüğünde bir gezegene dönüşecek kadar materyale sahip olduğunu kaydediyorlar.

Bilim adamları 10 milyon yaşında olduğunu tahmin ettikleri oluşumun, kayaların oluşmasına imkân verecek olgunlukta olduğunu ifade ediyorlar. Henüz adı konulmayan oluşumun içerdiği materyaller, yerküre benzeri bir gezegene dönüşmesine yol açacak yapıda.

"Gezegen avcısı" olarak nitelendirilen bilim adamı grubu, bugüne kadar Güneş sistemi dışında 250'den fazla gezegen keşfetti. Yeni oluşumla ilgili tespit edilen detaylar, Astrophysical Journal dergisinin gelecek sayısında yayınlanacak.

[move]KAYNAK = http://www.inndir.com/haberler.php?id=96711[/move]
 

lucifer

Profesör
Bu gezegen dünyanın ilk haline benziyormuş,arsa kapatmak lazım hemen,1 milyar yıl içinde değerlenir buralar ;D
 

patrick

Profesör
Onursal Üye
Zibi$ dedi ki:
Orayı bari pisletmeyelim ;D

yok.. sponsor ile anlaşacağız, görüşmelerimiz devam ediyor.. girişte bebek bezi tarzı herkesin k*çına don geçirecez. pislenmemesi için çabalarımız şimdiden sürüyor. :)
 

m1903

Profesör
emubaltaci dedi ki:
arsa satışları başlamıştır :p
Ne satışı ya ilk varan kapar arsaları :) Ben şimdi ordayım arsa isteyen varsa ayarlayayım şöyle ilerde deniz kıyısı olacak biryeri(yanlış hesapla bir volkanın ortası çıkarsa karışmam ona göre :) )
 

lucifer

Profesör
Şaka maka belki milyarlarca yıl önce başka bir medeniyet bizim hakımızda böyle konuşuyordu :D [size=6pt](Çok mu bilim kurgu izliyorum acaba)[/size] ;D
 
Üst