Yeni Bir Bilgisayar Mı Yoksa Mevcut Olan Bilgisayarın Özelliklerini Yükseltmek Mi?

Bu konuyu okuyanlar

cihanpc27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar!

Asus K42Jc bir tane bilgisayarım var 2010 Eylülünde almıştım yani yaklaşık 6 yıl önce. Bilgisayarım özellikleri şu şekilde:
İşlemçi: İ3 2.27 Ghz
RAM: 3 GB
Ekran kartı: Nvida GeForce 310M
Hard disk: 320 GB

Malum bilgisayar baya eskidi özelikleri yetmemeye başladı. Bilgisayar almak istiyordum ama benim istediğim özelikde ki bilgisayarlar 2.300₺den filan başlıyor baya para yani anlayacağız :) Ben de diyorum ki mevcut bilgisayarımın özelliklerini yükseltip o şekilde kullanayayım. Yani özelliklerini şu şekilde yükseltmek istiyorum:

İşelemci: İ5 (eğer olursa tabi olmaz da i3 yeter bence)
RAM: 8 GB (4+4)
Hard disk: SSD 120 GB

İşlemci hariç diğerlerinin fiyatına baktım Toplam da 350-400₺ civarı bir şey yapıyor.

Şimdi sizce bilgisayarım 8 GB Rami destekler mi? Destekleyip desteklemediğini nasıl öğrene biliriz?
İ5 işlemci takılabilir mi?
Ya da ne gereği var 6 yılık bilgisayara masraf yapmaya git üzerine 2 bin ₺ daha koy istediğin bilgisayarı al mı diyorsunuz. :) :)

Sizce ne yapmalıyım?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba arkadaşlar!

Asus K42Jc bir tane bilgisayarım var 2010 Eylülünde almıştım yani yaklaşık 6 yıl önce. Bilgisayarım özellikleri şu şekilde:
İşlemçi: İ3 2.27 Ghz
RAM: 3 GB
Ekran kartı: Nvida GeForce 310M
Hard disk: 320 GB

Malum bilgisayar baya eskidi özelikleri yetmemeye başladı. Bilgisayar almak istiyordum ama benim istediğim özelikde ki bilgisayarlar 2.300₺den filan başlıyor baya para yani anlayacağız :) Ben de diyorum ki mevcut bilgisayarımın özelliklerini yükseltip o şekilde kullanayayım. Yani özelliklerini şu şekilde yükseltmek istiyorum:

İşelemci: İ5 (eğer olursa tabi olmaz da i3 yeter bence)
RAM: 8 GB (4+4)
Hard disk: SSD 120 GB

İşlemci hariç diğerlerinin fiyatına baktım Toplam da 350-400₺ civarı bir şey yapıyor.

Şimdi sizce bilgisayarım 8 GB Rami destekler mi? Destekleyip desteklemediğini nasıl öğrene biliriz?
İ5 işlemci takılabilir mi?
Ya da ne gereği var 6 yılık bilgisayara masraf yapmaya git üzerine 2 bin ₺ daha koy istediğin bilgisayarı al mı diyorsunuz. :) :)

Sizce ne yapmalıyım?
8 gb destekler. Ayrıca yeni bileşenler alsanda oyun oynayamassın.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Dizüstü bilgisayar olduğundan işlemci, ekran kartı vesaire yükseltme şansınız yok. RAM 8GB yapabilirsin ama oyun için bir katkısı olmaz. Oyun içinse yeni sistem almanda fayda var.

cihanpc27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pek oyun oynamıyorum bir oynadığım pes başka da yok zaten.:) Ps'de Dw'de filan çalışırken kasma donma olmasın yeter bana.