Yeni Bilgisayar mı Almalıyım Yoksa RAM Alsam Yeterli Mi ?

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarım 7-8 Yıllık bir bilgisayar yani eski doğal olarak yavaş çalışıyor Ekran kartı yanmıştı ekran kartı aldım yeni 1GB önceden 256MB idi.

Şimdide bilgisayarın kasmasından şikayetçiyim acaba sadece Ram mi almalıyım yoksa değiştirmelimiyim bilgisayarımdaki tek sıkıntım yavaş çalışması.

RAM al diyenler için sistem özelliklerim aşağıda nasıl bi ram alabilirim kafaya göre ram alamam heralde nelere dikkat etmeliyim ram alırken birde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Özellikler:

KPbaa7.png
xVJzzR.png
wLqRRz.png
Kg1YYQ.png
eXz33O.png
e5OnnA.png

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ramın DDR2 biraz eski bence bütçen varsa DDR3 güzel bi bilgisayar al.

GOLD_CT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ramın DDR2 biraz eski bence bütçen varsa DDR3 güzel bi bilgisayar al.

Bilgisayar almayı kafaya koydum da bunu da çöpe atacak değiliz aile bireyleri kullanmak istiyor RAM almayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim. ? 800mhz mi 667 mhz mi almalıyım ? birde 4 tane boş slotum var
2GB alsam yanına 3 tane daha 2GB alsam yani toplam 8GB ram olsa uyum sağlarmı yada çalışırmı ?

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bilgisayar almayı kafaya koydum da bunu da çöpe atacak değiliz aile bireyleri kullanmak istiyor RAM almayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim. ? 800mhz mi 667 mhz mi almalıyım ? birde 4 tane boş slotum var
2GB alsam yanına 3 tane daha 2GB alsam yani toplam 8GB ram olsa uyum sağlarmı yada çalışırmı ?

Bu bilgisayarda oyun oynicağını sanmıyorum yeni alınca. Bence Linux kur makina rahatlar facebook-youtube felan gibi işleri yaparsınız. kenarda durur boşa masraf yapma .

muhametsafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rame veceginiz parayi arttirin ssd alin... Sizin isinizi gorecektir

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
4 GB ddr3 RAM alin fazla ugrastirmayin 8 falan core2 kotu bi işlemci değil 4 GB ddr3 RAM ve Intel code i3 işlemci alirsan pc adama doner

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
4 GB ddr3 RAM alin fazla ugrastirmayin 8 falan core2 kotu bi işlemci değil 4 GB ddr3 RAM ve Intel code i3 işlemci alirsan pc adama doner
Sistemi baştan aşağı yenilemek zaten sizin dediğiniz :D Anakart vs de değişmeli. Bir tek kasa kalacak geriye

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar bilgisayarım 7-8 Yıllık bir bilgisayar yani eski doğal olarak yavaş çalışıyor Ekran kartı yanmıştı ekran kartı aldım yeni 1GB önceden 256MB idi.

Şimdide bilgisayarın kasmasından şikayetçiyim acaba sadece Ram mi almalıyım yoksa değiştirmelimiyim bilgisayarımdaki tek sıkıntım yavaş çalışması.

RAM al diyenler için sistem özelliklerim aşağıda nasıl bi ram alabilirim kafaya göre ram alamam heralde nelere dikkat etmeliyim ram alırken birde tavsiyelerinizi bekliyorum.

Özellikler:

KPbaa7.png
xVJzzR.png
wLqRRz.png
Kg1YYQ.png
eXz33O.png
e5OnnA.png

Bilgisayarınız 1066 mhz DDR2 ve maksismum 8 bellek desteği var. Ülkemiz de kit şeklinde DDR2 1066 mhz ram satışı yapılmıyor, 4 GB alacaksanız, iki adet bundan alacaksınız. Arkadaş özele yazdığı için cevap verdim.

http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=40265

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayar teknik servisimizde
Aynı işlemci nin oldugu
1gb zotac gts 250 256bit 8gb ram corsair 2x4 ddr2 800 asus p5qpro anakart lı makinamız var
ile oynamadıgımız oyun yok

Şuan 2. Ve 3. nesil i3 ile değişmem açıkcası . Çok başarılı bir performansı var.

Cocuklar istediği oyunu yükleyip oynuyorlar en ufak bir eksiklik göstermedi...

Bu arada 800w thermaltake psu ve 500gb wd black disk takılı...

Son mesajlar