Yeni Batman: 'The Dark Knight Rises'

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Yeni Batman: 'The Dark Knight Rises'

3_batman200.jpg

Yeni Batman'in ismi 'The Dark Knight Rises' oldu...
Nolan filmin ismini açıkladı ve ekledi: Film 3D olmayacak...

Her haberi olay olan yeni Batman'in ismi, bizzat Christopher Nolan tarafından açıklandı. Yeni Batman'in ismi, 'The Dark Knight Rises' oldu.

The LA Times'a konuşan ünlü yönetmen, uzun süredir dedikodusu yapılan Bulmacacı karakterine de bir açıklık getirdi. Yeni Batman'de Bulmacacı karakterinin olup olmayacağı henüz kesin olmasa da, filmdeki tek kötü adamın Bulmacacı karakterinin olmayacağı artık kesin. "Batman'in sahip olduğu tüm karakterleri kullanacağız, ayrıca yeni karakterler de ekleyeceğiz" diyen Nolan, Batman üçlemesinin bol karakterli son bölümüyle epey iddialı.

Ayrıca her fırsatta 3D teknolojisine uzak durduğunu söyleyen yönetmen, 'The Dark Knight Rises'ın da 3D çekilmeyeceğini söyledi. Artık moda olan 3D dönüştürme işlemi de yeni Batman'de düşünülmüyor. Fakat film, 'Başlangıç'ta olduğu gibi IMAX uyumlu kameralarla çekilecek ve IMAX olarak da vizyona girecek... Fakat Türkiye'de Başlangıç'ı IMAX olarak izleyemediğimiz gibi, yeni 'The Dark Knight Rises'ı da izleyemeyebiliriz.

'Kara Şövalye'nin ruhunun korunayacağı 'The Dark Knight Rises'da da, serinin önceki filmlerinde olduğu gibi, görüntü yönetmeni koltuğunda yine Wally Pfister var.

"Daha önce teknolojik olarak denenmemiş bir şeyler yapmak istiyoruz... Amacımız harika bir film yapmak" diyerek filme olan beklentileri daha da arttıran Nolan, bakalım nasıl bir iş ortaya koyacak...

http://www.beyazperde.com/haber/16043/Yeni-Batman-The-Dark-Knight-Rises-

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Çok iyi haber. Bir başka oluyor Batman filmleri

Carnage

Prime Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
Blogum olan http://carnage86.wodpress.com da film ve Bane hakkında biraz zırvaladım. Umarım beğenirsiniz...

The Dark Knight Rises mı,The Dark Knight Falls mu?

2010 yılının başarılı filmlerinden biri olan Inception’ın ardından Christopher Nolan’ın çekeceği üçüncü Batman filminin isminin The Dark Knight Rises olacağı açıklanmıştı. İsmi duyar duymaz “Bu işin içinde Bane denen insan azmanı yoktur ağa, öyle olsa namı The Dark Knight Falls olurdu”demiştim. Ardından filmdeki ana kötünün Hugo Strange olacağı söylentileri dolaşmaya başladı. Ne de olsa 2009 yılının hit oyunu Batman Arkham Asylum’un devamı olan Batman Arkham City’nin fragmanında gözükmüştü bu nur yüzlü amcam. Ve nihayet filmde Tom Hardy’nin Bane, Anna Hathaway’in Catwoman olacağı duyuruldu. Hemen ardından hastalıklı zihnimde muhtemel birkaç The Dark Knight Rises senaryosu belirdi. Kaygı verici bu düşünceleri çelik gibi irademden beslenen bastırma mekanizmam ile bilinçaltı denen çöplüğün içine postalayıp orada boğmaya çalışsam da , içine şeytan girmiş bu azgın horoz ordusuna karşı çaresiz kaldım.Bulundukları yerde ötmekle yetinmeyen bu anarşist grup üst bilinçte de ses yapmaya başladılar.En sonunda çareyi elime kalem alarak,zavallı ağaçların katledilmesiyle oluşan dikdörtgen biçimindeki beyaz zamazingonun üzerine kafamdakileri kusup dökmekte buldum. Eğer azmedersem önce Bane adındaki kas yığını hakkında yalan yanlış bilgiler vereceğim. Belki de azmeder yazının sonunda kafamdaki muhtemel senaryolar hakkında da laklak ederim. Evet, en iyisi lafı uzatmadan Bane isimli dostumuzun biyografisine bir göz atalım
öncelikle…

Cehennemde doğan çocuk

Bane Karayip Adalarının Santa Prisca şehrinin “yeryüzündeki cehennem ”olarak bilinen Pena Duro(İspanyolca sert kaya)isimli hapishanesinde doğdu. Babası oradan kaçmayı başarmasıyla ünlü bir suçluydu. Guantanomo üssünden beter bir yerde doğan bu çocuk, bulunduğu yerin elverdiği ölçüde kendini zihinsel ve fiziksel olarak geliştirdi. Osito(İspanyolca Küçük Ayı)adını verdiği oyuncağın içinde bir bıçak saklayıp 8 yaşında katil olan bu ufaklığın hayatında oyuna yer yoktu. Dünya ya yöneteceği ya da öleceği bir cehennemdi onun için.

Yeni filmde olması muhtemel olan psikopatlardan biri olan Dr.Hugo Strange’in yönetimindeki deneye katıldı ve üzerinde Venom denen fiziksel gücü nirvanaya ulaştıran bir ilaç denendi. Diğer deneklerin aksine ilacın yan etkilerinden hiçbiri görülmedi.

Pena Duro’da tanıştığı Trogg,Zombie ve Şahin ismindeki 3 suçluyla beraber kaçtıktan sonra,kendine en uygun yer alan,dünyadaki “günah şehri”ne yani Gotham’a yerleşti. Gotham’ı fethetmenin en kısa yolu Batman denen yaratığı bir paçavraya çevirmekti. Batman ile Bruce Wayne’in aynı kişi olduğunu tahmin eden Bane, Arkham Akıl Hastanesindeki delileri salıp zaten rahatça dağları devirebilecek bir durumda olmayan Batman’i tamamen çökertir. En sonunda Wayne malikânesine giren Bane Batman’i yener, fakat ona daha çok acı çektirmek için öldürmez. Gotham’ı çok kısa bir süreliğine ele geçirdikten sonra daha önce yenip öldürmeye zahmet etmediği Jean Paul Valley’e dramatik bir şekilde yenilir.

Yeni Batman’e yenilmesine sebep olan Venom sisteminden tamamen kurtulup Black Gate hapishanesinden kaçtıktan sonra Gotham’dan ayrılıp gerçek babasını bulmak için dünyayı gezerken Ra’s Al Ghul ile tanışır. Bane’den çok etkilenen reis, onu kendi tahtının varisi olarak görür. Bane’i Gotham’a saldırması için görevlendirir fakat Bruce Wayne rövanşta Bane’i nefes borusuna attığı yumrukla nakavt eder ve onun bir “hayvan”olduğunu söyler.

Batman’i yok etmek için kendisini geliştirmesi gerektiğini anlayan Bane, Jean Paul Valley’den intikam almak için onunla dövüşür. Tıpkı Batman’e yaptığı gibi dizinin üstünde belini kırar. Yendiği halde öldürmediği Azrael’e Venom’u enjekte ettikten sonra psikolojik manipülasyon uygulayarak kendi emrinde çalıştırır. Gotham’daki büyük depremin ardından şehre gider. Lex luthor’un emrinde çalışan Bane Batman tarafından ikna edilir(?).Hemen ardından Ra’s Al Ghul tarafından işten çıkarılması(!) üzerine tüm Lazarus Çukurları imha etmeye çalışır ancak başarılı olamaz.

Gerçek babasının Thomas Wayne olduğundan şüphelenen Bane bu olasılığı Batman ile konuşur. Yapılan DNA testlerini bu teorisini çürütmesinin ardından Batman ile barışıp(?) Gotham’dan ayrılır. Batman ile beraber gerçek babası olduğunu öğrendiği King Snake ile dövüşür. Batman’i kurtarmak için kendini kurşunun önüne atınca fizksel olarak nalları diker fakat daha sonra Lazarus çukurları sayesinde Batman tarafından diriltilir.

Bir müddet uyuşturucu mafyasının emrinde çalışmak zorunda kaldıktan sonra demokratik(?)bir şekilde Santa Prisca’nın başkanı seçilir. Fakat kısa bir süre sonra JLA Task Force’un saldırısına uğrayıp anavatanından kaçmak zorunda kalır.

DC Evreninin devamlılığında sayılıp sayılmayacağını bilmediğim bir öyküde, Superman’in güçlerini geçici bir süreliğine devralmış olan Batman tarafından cehenneme yollanacağı sırada Superman sayesinde hayatı kurtulur. Aldığı yaraları iyileştirmek için uzun bir aradan sonra tekrar Venom’u kullanan Bane, bu yüzden neredeyse öleceğini görür ve Venom kullanmayı bırakır.
Daha sonra ise Bane ,sırf güçsüz durumda olduğu için Secret Six’e yardım edişiyle,Bruce Wayne’in kayboluşundan sonra Dick Grayson için “Tanrı onu korusun”demesiyle tüm okuyucuları şaşırtır.

Bane, ve Catwoman’ın üzerine bir Hugo Strange eklense ne olur?

Bence çifte kavrulmuş lokum gibi olur. Filmde Joker ve Two Face’in gözükmeyeceğini öğrenince senaryo hakkında endişelere kapılmıştım. Ama Hugo Strange ve Catwoman’ın üzerine Bane eklenince, kötü bir senaryonun çıkması zor gibi görünüyor. Düşünsenize Bruce Wayne Rachel Dawes’un yasını tutuyor.(%99 dirilecektir, ortada ceset yoksa ölmemiştir. Captain America’nın Sidekicki hakkındaki Bucky hakkındaki tahminim tutmuştu. Belki de ölmüştür koskoca Christopher Nolan böyle ucuz numaralar yapar mı?)Dr. Strange denen gizli kimliğini bildiği Batman’e kafayı takmış deli doktoru onunla oynamak için Bane’i kullanıyor ve ona Thomas Wayne’in gayrimeşru çocuğu olduğunu söyleyip gaza getiriyor. Ardından Dawes’un yokluğunda Catwoman ile çok karışık bir ilişki içerisinde olan Batman var. Zaten Batman’in kanunla arası iyi değil. Lucius Fox istifa etmiş, şirket kötüye gidiyor Batman Bruce Wayne olarak da pek mutlu değil. Bunun üzerine geceleri Bane denen adam ve örgütlediği suçlularla şehirde terör estiriyor. Bununla kalmayıp Catwoman’ın kafasını yumurta gibi kırıyor ya da kediciği Batman’i tuzağa düşürmek için kullanıyor. Bu sırada Hugo Strange’in de eli armut toplamıyor. Evet, aslında senaryo konusunda sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Senarist de David S.Goyer olursa yapımcı kadroya güvenim tam. Casting konusunda hiçbir zaman endişelenmiyorum çünkü oyunculara dikkat eden biri değilim. İyi bir senaryo, görsel efektler ve atmosfere uygun kaliteli müzikler yeter benim için. Zaten Heath Ledger’ın ölümünden sonra 3.filmden Joker’in çıkarılacağını duyunca epey köpürmüştüm. Bu sefer de devam filmlerinde düşünülen karakterlerden birini oynayan bir oyuncu oscarlık bir performans gösterirse, kendisinden rica ediyorum hemen ölmesin, biraz sabretsin. En azından yediğine içtiğine dikkat etsin, her sene en az 5 kez check-up falan yaptırsın. Her neyse eğer senaryo biraz önceki zırvalarımı içinde barındıracaksa filmin isminin The Dark Knight Falls olması gerekmiyor mu? Yoksa Nolan’ın kafasında bambaşka şeyler mi var? Belki de Hugo Strange’in yer alışı söylentiden öteye gidemeyecektir. Yoksa önce Rise sonra Fall mu?

Caps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son filmi çok güzeldi bir daha o seviyeye çıkabileceklerini sanmıyorum. Joker faktörü vardı orda.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Kısaca ne zaman geliyormuş diye sorsam, ayıp etmiş olur muyum? :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Son filmin başarısını kolay kolay yakalayamazlar...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Sağlam bir proje ile dahada iyi yapılır.Daha iyisini bekliyorum açıkçası...

axilik

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bakacaz oyunu mu daha güzel filmi mi :D (şahsen oyunu bitirdim. fevkalade güzeldi:thumbup1:)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
evet oyunu en beğendiğim oyunlardan biri oldu :)