Yeni Anakart Aldım PSU ötüyor.

SonSahne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, daha önce kullandığım anakart 95w cpu kadar desteklediği halde bir süre 125w phenom ii x4 x965 kullandım, bunu ileride farkettim.

Daha sonra zamanla durduk yere kapanmalar başladı, bir cpu fan taktığımda bilgisayar bazen açılmamaya başladı.

ben de yeni bir anakart aldım 140w kadar destekleyen

Vatandan asus m5a78l-m.

işlemci phenom ii x4 965

Soruna gelirsek

Psu 420 watt Trust PW-5250 (2011 yılında alındı)

eski anakartta hiçbir ses çıkmıyordu, fakat yeni anakartı bağladım çalıştırdığımda psu ötmeye başlıyor.

Sorun psu fanında değil fanı durdurarak denedim birşey değişmedi.

Bilgisayar açılıyor sorunsuz ama psu bildiğin ötüyor zamanla sesi azalıyor ama devamlı ötme devam ediyor.

Psu üzerindeki 4 pinli atx 12v kablosunu ana karttan söktüğümde ses kesiliyor ama haliyle bilgisayara görüntü gelmiyor.

Sorun ne olabilir arkadaşlar? ses sonradan kısılsa da birşeyler yanacak diye tereddüt içerisindeyim.

ses kesinlikle psu'dan geliyor. Kasanın içerisinden çıkarıp ayrıca dinledim kulağımı koydum.

Not : ekran kartı takmadan denemeleri gerçekleştirdim ekran kartı yok.

teşekkürler.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Powersupply değişecek yapacak birşey yok daha önce böyle sorun var mıydı yoksa taktın takalı böyle miydi ?

SonSahne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, daha önce böyle bir sorun yoktu Yeni anakartı taktığım saniye böyle bir ses gelmeye başladı psu'dan. PSU değişimi kesin çözüm olur mu acaba anakartla alakası yoktur umarım.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba, daha önce böyle bir sorun yoktu Yeni anakartı taktığım saniye böyle bir ses gelmeye başladı psu'dan. PSU değişimi kesin çözüm olur mu acaba anakartla alakası yoktur umarım.

Sanmıyorum powersupply kaç watt ? Başka bir PSU ile deneyin o marka çok dandik Trust diyorlar ama hiçte isminin anlamını taşımıyor. Başka PSU ile deneyin aynı sorunu vereceğini sanmıyorum PSU miladını dolduruş gibi

SonSahne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, psu 420 watt

Ama diğer ana kartta çalıştırıp bunda ses çıkarması çok tuhaf. :)

320 watt eski psu ile denedim hiçbir gürültü vs. çıkmadı. Sorun psu'dan anlaşılan ama anakart seçmesinin sebebini bulamadım.

Teşekkürler.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Neden ismi cismi belli olmayan bir PSU aldin ki?

SonSahne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Psu anakart değiştirene kadar sorun çıkarmamıştı. (2011 den beri kullanıyorum)

Bu psu'yu seçme sebebim ise tamamen sessiz çalışmasıydı. Ufak tefek bir bilgisayarcıdan almıştım en iyisi o vardı :)

Son mesajlar