Yeni AMİGA'nın Teknik Özellikleri Açıklandı

Bu konuyu okuyanlar

valtay77

Öğrenci
74832771ij9.jpg
[size=8pt]
Özellikle yaşı belli bir seviyenin üzerinde olan kullanıcıların büyük bir bölümü AMİGA kullanmış yada en azından duymuş ve sahip olmak istemiştir. 90'lı yılların başına kadar fırtına gibi esen AMİGA takip eden süreçte hızlı gelişim göstermeye başlayan PC dünyasının genel gelişimine ayak uyduramadı ve sadık bir kitlenin dışında unutulup gitti. Her ne kadar ara ara AMİGA'yı yeniden diriltme çalışmaları yapılmış olsa bile bunların büyük bir çoğunluğu malesef başarısızlık ile sonuçlandı.

Fakt bir süredir Amiga Inc. yeni bir çalışma içerisine girdiği biliniyordu. Firma yaklaşık bir yıldır ACK Software Controls şirketi ile ortak bir çalışma yaparak yeni bir AMİGA PC'si üzerinde çalışıyordu. Bir süre önce haberleri çıkmaya başlayan AMİGA'nın yeni bilgisayarının sahip olacağı merakla beklenen teknik özellikler de açıklandı,

* Flex-ATX formunda hazırlanan anakart ve Freescale MPC8349E SoC işlemcisi (İşlemci hızı 400MHz ile 667MHz arasında modele göre değişmekte)
* 1GB bellek desteği verebilen 1 adet DDR2 DIMM slotu
* 1 adet 66MHz PCI slotu * Ekran kartı kullanımı için öneriliyor
* 2 adet 33MHz PCI slotu genişleme yetenekleri için koyulmuşlar
* 2 adet 10/100/1Gb Ethernet Portu
* 4 adet Hi Speed USB portu
* 2 adet serial portu
* Silicon Image'ın Sil3114 kontrolorcüsü üzerinden 4 adet SATA portu
* Onboard ses desteği - C-Media CMI8738 yongası üzerinden
* U-Boot firmware için Socketed EEPROM
* Atmel ATC2408A serial EEPROM
* Batarya için Dallas DS1339 RTC
* Standart ATX güç kaynağı konnektörü

AMİGA'nın yeni bilgisayarının temel konfigürasyona sahip olan modelinin yaklaşık 500$, daha güçlü olacak olan modelin ise 1500$'lık fiyat etiketi ile satılması bekleniyor.

Alıntı.[/size]
 

penguin

Profesör
90'lı yıllarda Amiga ile PCler arasında, hem grafik ve hem de ses kalitesi olarak uçurum vardı. Aşağıdaki videoyu izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

[FLASH]http://www.youtube.com/v/cETl8PhUy_E&hl=en&fs=1&[/FLASH]
 

maxmax

Öğrenci
Commodore 64 ve Amiga 500 hey gidi günler teyp kasedine kaydedilen oyunlar. Teknolijinin ve pc nin iilk kanımıza girdiği günlerdi onlar. Bir daha da çıkmadı
 

cemolokko

Asistan
hey gibi amiga heyyy...Başında nekadar zaman harcamıştık.Biz bi de mahallede o hafta evi müsait olanda benim amiga ile SENSİBLE turnuvası yapardık hiçbirzaman hayatımda okadar eğlenmiyordum oyunlardan.Sanırım herşey grafik demek değil,çocukluk ve ortak zevkleri paylaşmaktı asıl olan:)
 

SDN Son Haberler

Üst