Yeni aldığım ekran kartını takınca pci çöküyor

Bu konuyu okuyanlar

Stapse4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, yeni bir ekran kartı aldım rx570 4gb eski ekran kartım r7 200 series. Bilgisayara yeni aldığım ekran kartını takınca pc çöküyor bu bazen windows ekranı başlatırken takılyor ve çöküyor bazen de normal windows açıldıktan 2-3 dakika sonra çöküyor klavye mouse çalışmaz hale geliyor. Eski ekran kartını taktığımda hiç bir sıkıntı olmuyor. (eski ekran kartı driverlerini kaldırıp yeni ekran kartı driverlerini kurdum yinede aynı sıkıntıyı veriyor ve ekran kartı çok ısınıyor) ne yapmam lazım yarım edebilecek var mı

6gb ram ve intel pentium G6950 2.80 GHZ

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Merhaba arkadaşlar, yeni bir ekran kartı aldım rx570 4gb eski ekran kartım r7 200 series. Bilgisayara yeni aldığım ekran kartını takınca pc çöküyor bu bazen windows ekranı başlatırken takılyor ve çöküyor bazen de normal windows açıldıktan 2-3 dakika sonra çöküyor klavye mouse çalışmaz hale geliyor. Eski ekran kartını taktığımda hiç bir sıkıntı olmuyor. (eski ekran kartı driverlerini kaldırıp yeni ekran kartı driverlerini kurdum yinede aynı sıkıntıyı veriyor ve ekran kartı çok ısınıyor) ne yapmam lazım yarım edebilecek var mı

büyük ihtimal psu sıkıntılı veya yetersiz

Stapse4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
550W +80plus yeter diye söylediler

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Kısa devre ihtimali var efendim,eğer herşey donuyor sa kısa devre yüzündendir ve ekran kartı çok ısınıyor dediniz genelde kısa devreler ısınmaya sebep olur .

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Güvenli moda alıp Diskplay Driver Uninstaller ile sürücleri kaldırıp yeniden kurulum yapın.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Öncelikle hayırlı olsun. PC'yi güvenli moda al. DDU ile sürücüleri sil. RX570 sürücülerini yükle.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469

Stapse4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ddu ile sürücüleri sildim fakat yine aynı şekilde pc çöktü sorun düzelmedi yinede sağolun arkadaşlar

Stapse4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gamepower kullanıyorum

Stapse4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Keşke önceden haberim olsaydı başka marka kullanırdım :/

Reaksiyon puanı
385
Yanlış bilgi vermeyiniz

Az araştırda gel. Elektrik PC açıldığı gibi ekran kartına girer ve kısa devre varsa devre tamamlanamaz o yüzden sadece tuşa basıldığında işlemci fanında santimlik hareket gerçekleşir ve açılmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve kısa devre ısınmaya sebep olamaz.

Ve Gamepower değiştir. O psu 450 W anca verebiliyordur.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Bana psu yeterince besleyemiyor gibi geldi. gamepower psu isterse 1000 W olsun her gün forumada benzer sorunları yazıyorlar. Yakınında bir bilgisayarcıdan destek almanı tavsiye ediyorum.

Reaksiyon puanı
385
Üzerine üstlük çok kalitesiz bir PSU. Her an patlayabilir. Her ne kadar Kondansatörlerini Gigamax üretsede güç trafosu beş para etmez.

Bana psu yeterince besleyemiyor gibi geldi. gamepower psu isterse 1000 W olsun her gün forumada benzer sorunları yazıyorlar. Yakınında bir bilgisayarcıdan destek almanı tavsiye ediyorum.

Mahalle bilgisayarcılarının anladığı yok. Zaten onlar bu tür beş para etmez PSU'ları öneriyor.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Az araştırda gel. Elektrik PC açıldığı gibi ekran kartına girer ve kısa devre varsa devre tamamlanamaz o yüzden sadece tuşa basıldığında işlemci fanında santimlik hareket gerçekleşir ve açılmaz.

Ve kısa devre ısınmaya sebep olamaz.

Ve Gamepower değiştir. O psu 450 W anca verebiliyordur.
Kısa devre ısınmaya sebep olur elinize bir pil alıp + ile -ucunu 10 saniye kadar temas ettirip deneyebilirsiniz