Soru YDS puanı tyt den ayrı mı hesaplanıyor?

Zxbxnn

Asistan
17 Ekim 2023
125
23
18
YDS puanı tyt puanından ayrı mı hesaplanıyor? MEB sınav sonucu öğrenme yaptım rastegele sayılar vs tyt 290 çıktı YDS 390 ayrı mı tutuluyor YDS puanı tyt den?

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
23 Ocak 2024
1,761
62
2,005
1,658
Teşekkür ederim yani YDS puanı mı dil bölümünden girmek istersem kullanıyorum değil mi? Dil bölümlerinde tyt nin önemi yok yani?
Evet YDS puanını dil bölümü için kullanabilirsiniz. TYT her şekilde girmeniz gerekiyor TYT olmadan YDS'nin bir önemi yok.

Zxbxnn

Asistan
17 Ekim 2023
125
23
18
Evet YDS puanını dil bölümü için kullanabilirsiniz. TYT her şekilde girmeniz gerekiyor TYT olmadan YDS'nin bir önemi yok.
Evet zaten orası öyle peki sizinde tecrübeniz vardır diye sormak istiyorum ben dilci olarak tyt ve YDS sinavına girmek mecburiyetindeyim ama farklı alanda da puanım olsun diye ayt sinavinada girmeyi düşünüyorum fakat dil zaten çalışacağım için tyt bana lazım tyt sınavını iyi yaparsam sorun kalmıyor ama eğer kazanamazsam tyt ile öyle güzel bölümler gelmez sizce ayte sınavına da çalışırsam hata mı ederim? Zaman açısından çünkü ayte. Sınavinada çalışsam tyt sınavina çok çalışamam ama yinede şüphem var eğer tutturamazsam tyt ile güzel bölüm yok sizin bu konuda düşünceleriniz var mı?