Soru Yazılıma mı, 3D modellemeye mi ağırlık verilmeli?

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,574
Merhaba. Çok bilgisayarla ilgilenemediğim için ikisinden birini seçip ağırlık vereceğim. 3D modellemeye mi ağırlık vermeliyim yoksa yazılıma mı? C# ve Python öğrenmeye çalışıyorum bu arada.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Amacınızın ne olduğuna bağlı olarak cevabı değişir bu sorunun. İlerde ne olmak istiyorsunuz veya öğrendikten sonra ne yapacaksınız bunlara göre seçilmeli.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,574
Amacınızın ne olduğuna bağlı olarak cevabı değişir bu sorunun. İlerde ne olmak istiyorsunuz veya öğrendikten sonra ne yapacaksınız bunlara göre seçilmeli.
İleride gayrimenkul danışmanı olmak istiyorum, bunları freelance için öğreniyorum. Yapacağım mesleğe bir katkısı olmaz yani.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,574
Yazılım öneririm kesinlikle ama üretken ve inovatifsen 3d. Yazılımda neler yapabiliyorsun? Tek basina sıkıcı olur ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Basarida en onemli faktorlerden biridir ortaklasmak. Sana abi tavsiyesi bu isler boyle bireysel zor yürür. Arkadaslarından varsa bu konulara ilgili birlikte birşeyler yapın. Hic yoksa oturdugun cevrende vardır illaki biri. O da yoksa topluluklar var. Su aralar kimse bunun farkında değil. Hatırlatmak istedim.
Teşekkürler.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Merhaba. Çok bilgisayarla ilgilenemediğim için ikisinden birini seçip ağırlık vereceğim. 3D modellemeye mi ağırlık vermeliyim yoksa yazılıma mı? C# ve Python öğrenmeye çalışıyorum bu arada.
Modellemeden daha rahat para kazanırsın. Daha çok demiyorum daha rahat kazanırsın. Kazanacağın paranın çokluğunu yaptığın işin büyüklüğü belirler her iki meslektede. Ben yazılım mühendisi olmak istesemde kendimi modellemede geliştirmeye çalışıyorum para kazanma konusunda rahat ettirecek ve neden olmasın yani kendimi geliştirmiş oluyorum resim ve hayal gücü konusunda.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,574
Modellemeden daha rahat para kazanırsın. Daha çok demiyorum daha rahat kazanırsın. Kazanacağın paranın çokluğunu yaptığın işin büyüklüğü belirler her iki meslektede. Ben yazılım mühendisi olmak istesemde kendimi modellemede geliştirmeye çalışıyorum para kazanma konusunda rahat ettirecek ve neden olmasın yani kendimi geliştirmiş oluyorum resim ve hayal gücü konusunda.
Teşekkür ederim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Freelancer ikinci bir is icin yapacaksan yazilim onermem. Cok fazla kafa patlatman gereken bir meslek zaten. Bu sekilde hem ogrenme surecin cok sancili gecer hem de sonrasinda ana isini etkiler. Bu aralar herkes yazilim ovuyor, kazanilan para miktarindan bahsediyor ama su an Dunya uzerinde en erken emekli olmak isteyen meslek dallarindan birisi yazilimcilar. Surekli guncel kalmaya calismak cok yorucu cunku. Tavsiyem 3D modelleme - cizim tarafindan gitmeniz.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,574
Freelancer ikinci bir is icin yapacaksan yazilim onermem. Cok fazla kafa patlatman gereken bir meslek zaten. Bu sekilde hem ogrenme surecin cok sancili gecer hem de sonrasinda ana isini etkiler. Bu aralar herkes yazilim ovuyor, kazanilan para miktarindan bahsediyor ama su an Dunya uzerinde en erken emekli olmak isteyen meslek dallarindan birisi yazilimcilar. Surekli guncel kalmaya calismak cok yorucu cunku. Tavsiyem 3D modelleme - cizim tarafindan gitmeniz.
Çok teşekkürler, ciddiye alacağım.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Yazılım öğren. Bir inşaat mühendisi olarak naçizane tavsiyemdir. 3D modellemeyi yine öğrenirsin ama yazılımı belli bir yaştan sonra öğrenmek zor