Bu konuyu okuyanlar

pikachu_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bahçeşehir gibi ışık gibi iyi üniversiteden yeni mezun olmuş, Türkiyede çalışıcak, hangi dilleri bildiği hangi pozisyonda çalışacağı önemli değil
1-önecelikle şunu sorayım türkiyede yazılım mühendislerinin çalışabileceği en iyi şirket nereler 3-5 tane söyleyebilirseniz
2-yeni mezun ne zaman işe başlar
3-başladığı o şirkette ortalama ne kadar maaş alır
4-ortalama düzey üniversiteden yeni mezun birisi çalışmaya başlasa ne kadar maaş alır
siz hangi şirkette çalışıyosunuz ne kadar maaş alıyosunuz kaç yıldır çalışıyosunuz
hepsinin cevabını verirseniz sevinirim saolun

Son düzenleyen moderatör:

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,663
3 bin lira ile otellerin güvenlik yazılımlarını yazmakla işe başlarlar. Yeni mezun orta halli birisinin iş bulması için ya iyi bir cv ya da sağlam torpil gerekir. Cevap yazan olmazsa diye bu bilgi şimdilik sana yeterli olacaktır. İşin daha çok içinde olan arkadaşlar cevap yazarsa onlardan daha net bilgi alabilirsin

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
bahçeşehir gibi ışık gibi iyi üniversiteden yeni mezun olmuş, Türkiyede çalışıcak, hangi dilleri bildiği hangi pozisyonda çalışacağı önemli değil
1-önecelikle şunu sorayım türkiyede yazılım mühendislerinin çalışabileceği en iyi şirket nereler 3-5 tane söyleyebilirseniz
2-yeni mezun ne zaman işe başlar
3-başladığı o şirkette ortalama ne kadar maaş alır
4-ortalama düzey üniversiteden yeni mezun birisi çalışmaya başlasa ne kadar maaş alır
siz hangi şirkette çalışıyosunuz ne kadar maaş alıyosunuz kaç yıldır çalışıyosunuz
hepsinin cevabını verirseniz sevinirim saolun
Aslında ben de bu konu hakkında biraz araştırma yapmıştım. Net bir sonuca ulaşamasamda ortak konu sv. Hangi üniversiteden mezun olduğun değil de yaptıklarına ve iş deneyimine bakıyorlar. İlk iş başvurusunda daha önce nasıl projeler yaptığını ve yaptığın projeyi onlara sunmanı felan istiyorlarmış. Yazılım mühendisleri çoğunlukla bilgisayar programcılığı okuyan birinin işini de yapıyormuş. Yani şöyle iş veren bilgisayar programcısına 3k para vermek yerine bu da çok okumuş diyip mühendisi tercih ediyorlarmış felan. Ama hangi şirketlerde ne kadara çalışacağın konusunda net bir bilgi alacağını düşünmüyorum çünkü genel bir maaş sistemi yok diye biliyorum. Ne kadar tecrübeliysen o kadar para mantığı.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
hangi üniversite olduğu kadar üniversitede kendine ne kattığında çok önemli işe alımlarda adamlara sunduğun projeler seni onların gözünde bir tık öne atıcaktır ve yapabiliyorsan sertifika alabiliyorsan onuda al oda önemli sektörde yer almak için