Yazılım için 500tl ye kadar mekanik düşük sesli klavye tavsiyesi

patateslibaklava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar,

Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve klavye ile sürekli çalışıyorum. Şuanda logitech k360 kablosuz klavyeyi laptopa bağlayıp kullanıyorum, ikinci bir ekranım da olduğu için böyle çalışıyorum. Fakat tuşları uzun kullanımlarda parmaklarımı ağrıtmaya başladı. Biraz da birikimim varken kaliteli bir klavye istiyorum.

500 tl ye kadar çıkabilirim. Üstünü zorlama ihtimalim yok değil, ama default olarak max 500 bakıyorum.
Kompakt tasarımları daha çok seviyorum, yani kompakt ve full sized olmayan klavyeler ilk tercihim, ama mümkün değilse full sized da olur tavsiyelere açığım. En küçük boy olsun demiyorum, ama en büyük boy olmasa olur.
Hem kalite hem de kullanırken oluşan tatmin duygusu için mekanik bi klavye bakıyorum. Ama daha sessiz switchleri tercih ederim. Hem evde hem ofis ortamında daktilo gibi bam bam yazamam malesef.
Kablosuz olursa yeme de yanında yat, ama bu fiyata olmayacağını tahmin edebiliyorum.
Rgb olmasına dair bi fantezim yok, bence gerek de yok, ama olursa ne ala.
Türkiye'de bulunuyorsa çok çok çok güzel olur, malum yurtdışından getirmek hem vergiler yüzünden pahalı hem de salgın olduğu için daha da büyük sıkıntı.
Microsoft L5V-00016 gibi fantezik şekilli şeyler önermeyin lütfen :D

Bu kriterlere göre tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Froseth

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Corsair K68'i indirimde o civarlara bulabilirsen düşünmeden al derim.