Laptop için klavye önerisi

Bu konuyu okuyanlar

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Arkadaşlar merhaba,
2 gün öncesinde laptopuma çok az miktarda sıvı döküldü. İyice kurulayıp 1-2 gün pirinç içerisinde beklettim. Klavyem haricinde bir problem oluşmadı ancak klavyemde 10'a yakın tuş çalışmıyor (ekran klavyesi ile yazıyorum çoğu zaman hatalarım için kusura bakmayın). Gözlerimde miyop ve astigmat olduğu için laptopu çok uzağımda tutmak istemiyorum bu yüzden küçük bir klavye istiyorum ve yazılım ile uğraştığım için klavyede hızlı yazmak benim için çok önemli bir durum. 9 yıldır laptop kullanıcısıyım bu yüzden bu tarz bir klavye arıyorum alışkanlığım olduğu için (şuan ki laptopum Asus n552vw). Araştırmalarım sonucunda 3 klavye bulabildim. Çok kablo sıkıntısı olmasın diye kablosuz klavyelere baktım ancak çok olmasa da pubg, cs go, lol tarzı oyunlar oynuyorum. Gözle görülür bir tepki kaybı olmayacak ise tercihim bu yönde. Kullanan ya da bu ürünler hakkında bir bilgisi olan var ise her türlü bilgiye açığım. Bütçe olarak maksimum 300e çıkabilirim. Attığım klavyelerden bir tanesi 360 ancak 2 hafta civarında bekleyebilirim belki indirime girebilir. Her yorum için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Microsoft QSZ-00012 TR Q

Microsoft Desktop 900 Kablosuz Klavye ----- (Mouse lazım değil aslında ama klavye biraz hoş)

Logitech K360 Kablosuz Klavye --------- (Tuşları küçük olması ve tuşlar arasındaki mesafe fazla olması biraz negatif bir durum)

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Hocam ürünü daha önce kullandınız mı? Yani diğerlerinin yanında 160 veya 60 tl fark verecek bir durum var mı?
benzer kullanıyorum memnunum ve biraz daha kaliteli gibi duruyor (tabi kullanmadan asıl kalite anlaşılmaz)

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
benzer kullanıyorum memnunum ve biraz daha kaliteli gibi duruyor (tabi kullanmadan asıl kalite anlaşılmaz)

Benim de en çok beğendiğim ürün o aslında, tuşlar arası boşluk ve tuş boyutları tam istediğim şekilde aynı zamanda klavye boyutu da küçük bu sayede laptopu çok uzağa koymam gerekmeyecek. Umarım yakın zamanda fiyatı 250-300 civarına düşer de alırım yoksa diğerlerini düşüneceğim gibi duruyor.