Yayın ve YouTube için PC tavsiyesi. 4000 Tl

Bu konuyu okuyanlar

Weomi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuan da leptop kullanmaktayım. Ve şuan da kullandığım leptop benim oyun ihtiyaçlarımı sorunsuz bir şekilde karşılamakta ama ben yayın yapmak ve youtube için video üretmek istiyorum bunları tek pc ile yapamam.
Şuan ki kullandığım Leptop'taki işlemci; Intel(R)Core i5-7200 CPU @2.50GHz 2.71GHz
Şuan ki kullandığım Leptop'taki Takılı Ram; 8,00 GB
Şuan ki kullandığım Leptop'taki Ekran kartı; GeForce 940MX
Şuan ki kullandığım Leptop'taki İşletim sistemi; Windows 10 Home Single Language 64 bit
Neyse uzatmak istemiyorum. Bu bilgisayarım Gta 5'i de Pubg'yide kaldırıyor memnunum açıkcası ama 2 Pc geçme hayalim var bunu satmayı düşünüyorumda kararsızım. Bunu satıp + 4000Tl bütçe ile çift pc geçmeyi düşünüyorum satmadan da 4000Tl bütçe ile masaüstü oyunları kastırmadan oynatıcak Pc istiyorum. Yani Lol Pubg Gta 5 gibi oyunları takılmadan oynatıcak sistem istiyorum önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden herkese çok teşekkür ederim. <3

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Evet yeterli zaten. Farkettiysen "İleriye Dönük" Demişim.
Kardeşim ne ileriye dönüklüğünden bahsediyorsun. 1600 ile darboğaz olmadan kullanabileceğin en iyi kart 2060(az bir şey olur ama göz ardı edilir.) ve yeter. Daha da ilerisi için işlemci update gerekir. Oralara hiç girmiyorum. Sen gönül rahatlığıyla alabilirsin.
8GB Ram hem yayın hem oyun hem win 10 yetmez. Paran varsa attığım sistemi topla.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Adam belkide Sonradan 3700X ve RTX 2070S li sistem toplayacak? Masraf azalmış olacak o yüzden. Ve hitap şeklini değiştirirmisin?
Kardeşim ne ileriye dönüklüğünden bahsediyorsun. 1600 ile darboğaz olmadan kullanabileceğin en iyi kart 2060(az bir şey olur ama göz ardı edilir.) ve yeter. Daha da ilerisi için işlemci update gerekir. Oralara hiç girmiyorum. Sen gönül rahatlığıyla alabilirsin.

8GB Ram hem yayın hem oyun hem win 10 yetmez. Paran varsa attığım sistemi topla.

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Adam belkide Sonradan 3700X ve RTX 2070S li sistem toplayacak? Masraf azalmış olacak o yüzden. Ve hitap şeklini değiştirirmisin?
Beyefendi burası açık bir platform ve ben bunu önerdim. İsterseniz siz de bir sistem önerebilirsiniz ama önce düşünün.

Son düzenleme:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bence o laptopu sat ve bütçenin üstüne ekle iyi bir masaüstü toplamaya bak.