Yasaklı Sitelere Giriş - Resimli Anlatım

Bu konuyu okuyanlar

sezaiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son zamanlarda yasaklanan internet sitelerine girmek isteyen birçok arkadaşım oldu. Mahkeme kararıyla her gün kapanan sitelere veya yakında gelecek olan filtre paketi yüzünden giremediğiniz sitelere giriş yapmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki resimli açıklamayı uygulamak. Youtube bir kapanıyor bir açılıyor, daha önce zevkle girdiğimiz video sitelerine artık giriş yapılamıyor. Resimlerle kurulumu anlattığım programla yasaklı tüm sitelere girebilirsiniz.

Programın boyutu: 7.56 MB

Hotspot Shield indirme linki:
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/tmndrtrksh/HSS-2.06-install-p13-262-conduit.exe

Not: Online virüs taraması yapılmıştır ve kurulum dosyası tamamen zararsızdır. (bkz: rapor için tıklayınız)

1. Yukarıda bulunan indirme linkine tıklayarak virüs taramasından geçirilmiş olan programı bilgisayarına kayıt ediniz.
  2. Aşağıdaki gibi bir kurulum dosyasını indirdiğiniz klasörün içerisinde bulacaksınız. Bu kurulum dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz.
    1.jpg
  3. Kurulumun başlaması için aşağıdaki ekranda bulunan "Install" butonuna tıklamalısınız.
    2.jpg
  4. "Install" butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi kurulum başlayacaktır.
    3.jpg
  5. Kurulum devam ederken Windows Güvenliği size kuruluma devam mı diye soracaktır. Aşağıdaki menü geldiğinde "Yükle" butonuna tıklamalısınız.
    4.jpg
  6. Ve kurulum bittiğinde program kullanıma hazır olacaktır. Kullandığınız tarayıcıyı kapatıp, tekrar açmayı unutmayın.
Tüm sitelere kolaylıkla girebilirsiniz. Bu resimli anlatım tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Yasaklı veya filtreye takılan sitelere rahatlıkla girmenizi sağlayacaktır.

YunusSimsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler güzel bi anlatım olmuş bazi işlerdede yardimci oluyor bu program.

Reaksiyon puanı
2,146
Proxy gerektirecek yasaklı site pek az, malum siteler işte :) hatta bazı ünlü olanlarına sadece dns bile yetiyor. Yetmeyen yerde bulurum bi proxy yazarım foxyproxy'e girerim :)

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Artı olarak bu program için şunu da ekleyelim; Tüm sitelere kendi güvenlik kalkanı ile giriyor. Onun için bilgisayarıma hayatta virüs girmez sadece Windows Güvenlik Duvarı var. 6-7 ay da bir antivirüs programı kurarım arattırırım bir çıkmaz ya da bir tane olur kaldırırım sonrasında antivirüs programını da kaldırırım.

Kesinlikle çok güvenilirdir arkadaşlar. Google'ın bile zararlı diyeceği siteyi kendisi daha erken farkedip girişi kesinlikle yaptırmıyor.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bu ana sayfa google ı değiştiriyor yukarıdan birkaç kez home tuşuna basınca düzeliyor.Bunu nasıl düzelteceğiz?

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar bu ana sayfa google ı değiştiriyor yukarıdan birkaç kez home tuşuna basınca düzeliyor.Bunu nasıl düzelteceğiz?
Bazı programlar kendi web sitelerine yönlendirme yaparak ana sayfamızı değiştiriyor bazen.
Ben bu işi engellemek için Win Patrol programını öneriyorum.
Çıkan uyarılarda istemediğim bir değişikliğin yapılacağı bildirildiğinde sadece Hayır demek yeterli.
Sadece ana sayfa değil, kullanılan herhangi bir programın isteğimiz dışında değişik bir yazılıma atanmasını da önleyebilirsiniz.
Örneğin Gom Player ile izlemek istediğiniz, atıyorum .avi soyadlı film dosyalarını, Win Patrol bir uyarı göstererek,
.avi dosyalarının, Windows Media Player ile açılacağını belirtiyor.
Buna hayır denince artık programı silmediğiniz sürece, .avi soyadlı filmlere tıklamada filmi hep Gom Player açacak demek oluyor.
Yine örneğin bazı programların kurulum aşamasından sonra, Win Patrol bir uyarı penceresi açarak, filanca dosyanın IE eklentisi olarak çalışmasına izin verecek misiniz? diye soruyor.
Ben IE fazla kullanmadığım cihetle eklentiye de gerek duymuyorum ve hayır diyorum.
Sadece Run Once denilen bir kerelik olabilecek değişikliklere onay veriyorum.

Programı kurduktan sonra, tarayıcınızın ana sayfasını, atıyorum Google.com yapın.
Diğer program değiştirmek isterse Win Patrol değişiklik için soracaktır. Hayır deyin geçin.

salak adam

Doçent
Reaksiyon puanı
1
güvenlimi bu burda başka yükleyen varmı?
bende böyle program korkusu varda
edit:ayrıca 22 kasım-aralıkmı ne işte sansür gelicek aşanlar suçlu sayılıcak

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bazen de sistem dosyamızı bozuyor internedimiz var ama ne firefox ne explorer bağlantı kurulamıyor :) ben programsız yöntemleri kulanmayı daha uygun buluyorum yada bu tür programları portable olarak kulanırım

MorTİS-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sanırım bilmeyeniniz yoktur bu yöntem de çok işe yarıyor. Google dns.

sshot1ie.jpg

klon

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hotspot Shield bir VPN (Virtual Privat network) programıdır , Proxy ile karıştırmayın
http://tr.wikipedia.org/wiki/Virtual_Private_Network
Esasen oldukça güvenli ve kullanışlı olmalarına rağmen yoğunluk, ücretli versionlarını satma ... gibi nedenlerle hızları pek te tatmin etmez , googlede Free VPN diye aratın birçok alternatifine rastlarsınız

sunday14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uğraşmışsın kardeş ama bunlara gerk yok yasaklı sitelere www.ktunnel.com sitesinden kolaylıkla girebilirsiniz.

uğraşmışsın kardeş ama bunlara gerk yok yasaklı sitelere www.ktunnel.com sitesinden kolaylıkla girebilirsiniz.

canpaz01

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dur bakalım belediyenin yasakladığı sitelere girecek mi :D

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ktunnel 'e trojan var diyorlardı eskiden.hidemyass var alternatifi.Hotspotshield e de kaldırmak zor oluyor,kapalıyken internet kesiliyor falan diyorlardı.Ne kadar güvenli bu hotspotshield büyüklerimiz bilgilendirebilir mi?

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
ktunnel 'e trojan var diyorlardı eskiden.hidemyass var alternatifi.Hotspotshield e de kaldırmak zor oluyor,kapalıyken internet kesiliyor falan diyorlardı.Ne kadar güvenli bu hotspotshield büyüklerimiz bilgilendirebilir mi?

Öyle bir şey yok Windows açılışında programın açılıp açılmamasını ayarlayabilirsin ve açılırken sitelere girmek için açık mı yoksa kapalı mı kalsın diye de ayar yapabiliyorsun. Kapalıyken interneti kesiyor diye bir hatası mevcut değil.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu tip programların hemen hemen hepsini denedim ama spotflux programı gibisini görmedim şiddetle tavsiye ederim mutlaka deneyin farkı görüceksiniz.
http://www.spotflux.com/
ip yi gizliyor bu bakımdan nette gizli sörf yapabiliyorsunuz.

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Firefox kullanıyorsanız bu programlarla uğraşmanıza gerek yok, anonymox adlı eklentiyi kurmanız yeterli...

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
gerek yok hacı yasaklanmıssa zararlı ki yasaklanmıstır...elimizdekilerle ıdare edıyoruz.:D

skyprotector

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerek yok aslında google dns ile bütün yasaklı sitelere giriş yapıyorsunuz.

Son mesajlar