Yaş ortalaması cok düşük.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,556
Siz öyle düşünün, ben böyle düşüneyim. Sorsanız yaşı 13 14'tür ama bilgisayarlara ilgisi çoktur ve gerçekten dikkate değer bir çabası vardır. Görmesem inanmazdım ama gördüm yani böylelerini de. Genelleme yapmak iyi değil benim görüşümce ? kimseyi savunmuyorum savunmak gibi de bir gayem yok yanlış anlaşılmayayim ?
Örnek olarak @LX_ yaşına göre gerçekten çok başarılı bir üyeydi.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben o yaştayken milleti deli etmiyordum ama.
İllaki vardır problemleriniz, neredeyse herkesin olur. O yaşlarda ciddi anlamda olgun olan sayısı gerçekten aşırı az bir kesim için geçerli.
Devir değişiyor, yapılar, karakterler, kültürler değişiyor. Kısaca dünya değişiyor.
Biraz sinirinize hakim olmaya çalışmalısınız.

Bahsettiğiniz tipler benide delirtiyor ama çaktırmamaya çalışıyorum ?

Reaksiyon puanı
3,027
13-14 yaşında kendini geliştirmiş değildir o çok bildiğini sanıp bir şey bilmemesidir :)
Düşüncene katılmıyorum, kendimi de dahil edeceğim üzere çok yetenekli gençler var.
Yüz yüze görüşmediğim kimseye "abi" veya "kardeşim" demeyi tercih etmiyorum sonuçta karşımdaki insanı bilemem. Ama saygılı bir şekilde yaklaşırım, bazen kendim samimi bulduğum şekilde yaklaşıyorum karşıdaki kişi uyarırsa bunu yapmam. Ama sizin gelip sizin bir yaş grubunun tamamını yargılamanız çok yanlış.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Düşüncene katılmıyorum, kendimi de dahil edeceğim üzere çok yetenekli gençler var.
Yüz yüze görüşmediğim kimseye "abi" veya "kardeşim" demeyi tercih etmiyorum sonuçta karşımdaki insanı bilemem. Ama saygılı bir şekilde yaklaşırım, bazen kendim samimi bulduğum şekilde yaklaşıyorum karşıdaki kişi uyarırsa bunu yapmam. Ama sizin gelip sizin bir yaş grubunun tamamını yargılamanız çok yanlış.

Taviz verilmemeli.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Siz öyle düşünün, ben böyle düşüneyim. Sorsanız yaşı 13 14'tür ama bilgisayarlara ilgisi çoktur ve gerçekten dikkate değer bir çabası vardır. Görmesem inanmazdım ama gördüm yani böylelerini de. Genelleme yapmak iyi değil benim görüşümce ? kimseyi savunmuyorum savunmak gibi de bir gayem yok yanlış anlaşılmayayim ?
Aynen hocam, mesela ben 14 yaşımda oyunlara mod yapıyordum (Texture, script vb.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence forum kuralı olarak herkes birbirine "Hocam" diye hitap etsin. O zaman sorun çözülür

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Taviz verilmemeli.
Biz -20 olduğumuz için diye böyle demiyoruz. Ben 25imde de olsam aynı şeyi düşünürüm. Ciddi anlamda 13 14 ler var ve teknik bilgisi baya yüksek yani. Ben de çok rahatsız oluyorum laf bilmezlerden gerek 12 13 olsun gerek 20 25 olsun. Fark etmez orası. Mesele bilgi/olgunluk/ağır başlılıkta. Dediğim gibi 25 de olsam bahsini ettiklerimiz 13 14 yaşında da olsa fikrimi değiştiremem,haklarını yiyemem ?

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,556
*20 Yaşına girmişsindir*
Foruma 20 yaş sınırı gelsin.
images (2).jpeg

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Biyolojik yaş her ne kadar kişinin karakterinde etkili olsa da bence asıl etken beyin yaşıdır.
10 yaşında çok olgun davranan da gordum, 25 yaşında etrafındakilere sürekli laf atıp tabiri caizse kavye delikanlılığı yapan da gördüm.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Siz de haklısınız, özellikle foruma yeni katılan üyeler bilip bilmeden tüm konulara atlıyor, garip garip konular açıyor, devamlı kendi fikrini savunuyor, bilgisi olmayan konulara atlıyor, senli benli konuşuyor.
Ben 15 yaşındayım, forumda kimseye saygısızlık yaptığımı ve forum kültüründen bihaber olduğumu düşünmüyorum.
Yaşımdan dolayı söylemiyorum ama yaşa değil, zekaya, olgunluğa hatta Türkçenin doğru kullanımına, doğru sözcük seçimine bile bakılmalı.

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Yaş ortalaması değil de başka bir yol olmalı, 13 14 yaşında kendini çok gelistirmis kişiler de çok mevcut çünkü. O gibiler giderse +20 ler çok yok ki, forumun aktifligi azalır. Yaş değil de başka bir şey ama ne? ?? IQ testi fln da tam çözüm değil..
Raporla

Ya sorusuna cevap veriyorum insan gibi hala bildiğini okuyor.Daha BIOS a nasıl gireceğini bilmiyor.Anlatıyorum bilmiyorsan cevap yazma diyor.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
hocam ben kişiye bilgi veriyorum o hala kendi bildiğini okuyor
Bu dediğin şeyin yaşlarla bir ilgisi yok sadece küçükler değil büyükler de bunu yapıyor ayrıca buranın bir forum olduğunu hatırlatayım her yaştan isteyen katılabilir o tarz kişilerle sohbete gireceğine 1 kere yaz bir daha girme daha iyi.

formica

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
347
Evet dediğiniz gibi üyeler mevcut. Ancak şunu da kabul etmek gerekir ki 15 yaşında ergenliğinin doruğunda olan bir bireye laf geçirmek veya onu ikna etmek oldukça zordur. Bu durum herkes için geçerli değildir elbette ancak geneli budur. Tabi birde jenerasyon geçtikte karşısındaki kişinin yaşını bilmeden kanka, kardeşim vb. gibi lafları söylemeleri mümkün. Bu durumda klavye arkasında olmamızın da etkisi de var. Ancak dediğim gibi yaşı büyük veya daha olgun insanların bu tarz şeyleri tolere etmesi gerekir.

Foruma böyle bir kural gelmez merak etmeyin :)
Hocam bence forumda doğru yaş girmediği belirlenen kullanıcıları uyarmalısınız ve siyaset kategorisini 18 yaş ve üzeri için yapmalısınız.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Siz de haklısınız, özellikle foruma yeni katılan üyeler bilip bilmeden tüm konulara atlıyor, garip garip konular açıyor, devamlı kendi fikrini savunuyor, bilgisi olmayan konulara atlıyor, senli benli konuşuyor.
Ben 15 yaşındayım, forumda kimseye saygısızlık yaptığımı ve forum kültüründen bihaber olduğumu düşünmüyorum.
Yaşımdan dolayı söylemiyorum ama yaşa değil, zekaya, olgunluğa hatta Türkçenin doğru kullanımına, doğru sözcük seçimine bile bakılmalı.
Ben de 15 yaşındayım. Yeni yeni bilgiler öğreniyorum,zaman geliyor ben de yardımcı oluyorum. Ama bilmeyip de kendinden büyüklere kafa tutup saygısızlık yapanları da gördüm.

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Ben de 15 yaşındayım. Yeni yeni bilgiler öğreniyorum,zaman geliyor ben de yardımcı oluyorum. Ama bilmeyip de kendinden büyüklere kafa tutup saygısızlık yapanları da gördüm.
Benim Başıma Geldi 13 Yaşında Çocuk Bana Canım - Eşek Falan Diyordu Ben Direkt Engelledim Allah Islah Etsin Ne Diyeyim :/
Herkes Senin Gibi Buraya Bilgi Öğrenmeye Gelmiyor İşte

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Benim Başıma Geldi 13 Yaşında Çocuk Bana Canım - Eşek Falan Diyordu Ben Direkt Engelledim Allah Islah Etsin Ne Diyeyim :/
Herkes Senin Gibi Buraya Bilgi Öğrenmeye Gelmiyor İşte
İşte hocam sorun o. Araştırmadan geliyorlar sonrada yaşına bakmadan terbiyesizlik yapıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...