Yaş 14 boy 174

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Basketbol oynamak boyunu uzatmaz. Genetiğin neyse o kadar uzayacaksın onu da biz ne bilelim arkadaşım. Daha çok küçüksün 2-3 sene sonra belli olur uzayıp uzamayacağın.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
Bıktık şöyle konulardan be kardeşim, uyku düzenini yerine sok düzenli ve sağlıklı beslen yüzme ve basketbol ile ilgilendiğin sürece her türlü uzarsın.

yeu9017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Basketbol oynamak boyunu uzatmaz. Genetiğin neyse o kadar uzayacaksın onu da biz ne bilelim arkadaşım. Daha çok küçüksün 2-3 sene sonra belli olur uzayıp uzamayacağın.
Baba 183 anne 164, dedelerim çok uzun, genler sağlam, hormon tedavisi felan almam mümkün mü?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bıktık şöyle konulardan be kardeşim, uyku düzenini yerine sok düzenli ve sağlıklı beslen yüzme ve basketbol ile ilgilendiğin sürece her türlü uzarsın.
Beğenmiyorsan cevap verme kardeşim

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Baba 183 anne 164, dedelerim çok uzun, genler sağlam, hormon tedavisi felan almam mümkün mü?

Böyle şeyleri düşünmek için çok erken daha. Ergenlik bitiminde ulaşacağın boy aşağı yukarı 16-17 yaşlarında belli olacaktır. Yaşına göre boyun çok iyi ayrıca ama büyüme evresi herkeste aynı olmaz. Kimileri çok hızlı boy atar sonra aniden durur kimilerinde ise çok geç atar ama uzamaya devam eder zaman gösterecek. Yapabileceğin şeyler spor yapmak dediğim gibi boy uzamasına etki etmiyor çok fazla ama basketbol ve yüzme gibi sporlarla uğraşabilirsin ve ayrıca düzenli uyku ve beslenmene dikkat et hormon tedavisi almayı düşünmen için boyunun 1,50 falan olması lazım boyun zaten muhtemelen 1.80 üstü olacaktır.

yeu9017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Böyle şeyleri düşünmek için çok erken daha. Ergenlik bitiminde ulaşacağın boy aşağı yukarı 16-17 yaşlarında belli olacaktır. Yaşına göre boyun çok iyi ayrıca ama büyüme evresi herkeste aynı olmaz. Kimileri çok hızlı boy atar sonra aniden durur kimilerinde ise çok geç atar ama uzamaya devam eder zaman gösterecek. Yapabileceğin şeyler spor yapmak dediğim gibi boy uzamasına etki etmiyor çok fazla ama basketbol ve yüzme gibi sporlarla uğraşabilirsin ve ayrıca düzenli uyku ve beslenmene dikkat et hormon tedavisi almayı düşünmen için boyunun 1,50 falan olması lazım boyun zaten muhtemelen 1.80 üstü olacaktır.
Son bir sorum var, hormon tedavisi almam
mümkün mü, doktora 2 metre olmam için gitmem absürt olur mu?

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Son bir sorum var, hormon tedavisi almam
mümkün mü, doktora 2 metre olmam için gitmem absürt olur mu?

Hormon tedavisi ile ilgili ben uzman değilim ve hiçbir bilimsel makale falan okumadım benim boyum uzun. 1.93 ve böyle şeylerle hiç uğraşmadım senin yaşlarındayken. Doktora gidip sorman lazım ama böyle bir tedavi bile boyunu 30 santim birden uzatabileceğini sanmıyorum öyle olsa dünya da kısa boylu insan kalmazdı herkes 2 metre gezerdi herhalde.

kherimoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Konu çok boş gerçekten. Neyse ki boyunun yeterince uzaması için zaman geçmiş. Şu anda boyun umarım seni tatmin ediyordur