Yardımcı olursanız sevinirim

Arasında kaldığım telefonlardan sizce hangisi?

• Sony Xperia xa

Kullanılan: 2 100.0%
  • Sony Xperia m5

Kullanılan: 0 0.0%
  • Via v10

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

Kadir Sağırkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bu aralar 2 sene kadar işimi görsün ama bu süreç içerisinde de rahatça kullanabileceğim bir telefon arayışındayım şu aralar.İsterseniz bahsi olacak telefonda olmasını istediklerimi kısaca özetleyim;

1-Tasarım öncelikli geliyor yani şık durmasını isterim ki Xperia xa veya Via v10 gibi telefonlar bu konuda öne çıktılar,aşağıda bu ikisine de değiniceğim.

2-Batarya 1 gün akşamına kadar kesin idare edebilsin ki alacağım telefonda oyun oynamak gibi bir amacım yok fakat internet dolanımı veya genel herkesçe bilinen uygulamalarda,müzikte vs. şarjımı idare edebilmesi şart.

3-Android olacak telefon ki menü geçişlerinde yada genel kullanımda takılmasını,kasmasını istemiyorum.

4-Kamerası da önemli bir etken ön ve arka kamerası memnun edebilmeli kullanıcıyı.

5-Telefon en fazla 5 inç olması gerektiğinden yanayım ayrıca çerçevesiz bir tasarım ağırlık olarak da hafif ve kalınlık olarak da ince bir telefon aradığım tasarım özelliklerinden.

Dostlar öncelikli olarak 2 sene boyunca kullanacağım için fiyat aralığı 1000-1600 tl ki bu aralıkta gayet güzel telefonlar var mesela Sony Xperia xa ultra tam aradığım gibi bir telefon ancak okuduğum bir sürü yorum ve inceleme videolarından gördüğüm kadarıyla bataryası bir günü dahi çıkartamıyormuş ki bazıları yoğun kullanım olmadığında dahi çıkaramadığından bahsetmişler.Casper Via v10 da çok şık ve en hafif telefonlar arasında ancak kamerası beni bitiriyor.Kısaca bu da kameradan kaybediyor ama yinede xa veya v10 konusunda tersini düşünüyor ve almamı önerirseniz elbette ki yorumunuzu değerlendiririm özellikle aklım hala xperia xa'da kaldı.Bunun yanısıra Xperia m5 de fena bir telefon değil gibi.

Arkadaşlar yukarı paragraf kendi yorumlarımdan oluşmaktadır ve önerilerinize açığım,bekliyorum ancak önerinin yanısıra Xperia xa hakkındaki görüşlerinizi de yazarsanız sevinirim.
Biraz uzun oldu sanırım ama okuyup yorum yapacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
1750 ye çıkabilriseniz ve ekran boyutu ve tasarımdan vazgeçebilirseniz Note 4 olmazsa ithalatçı garanntiye güvenebilirseniz mi5 1500 tl veya ithalatçı bir g5

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Ama K5, 2 sene götürür rahatlıkla. Sadece kamera orta segmentin ortalarında galiba.

Kadir Sağırkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1750 ye çıkabilriseniz ve ekran boyutu ve tasarımdan vazgeçebilirseniz Note 4 olmazsa ithalatçı garanntiye güvenebilirseniz mi5 1500 tl veya ithalatçı bir g5
Açıkçası Samsung almanın taraftarı değilim o yüzden Note 4 olmaz,ithalatçı garanti de bildiğim kadarıyla büyük firmalar tarafından garanti sağlandıysa güvenilebilirdi mi5'i internet harici mağazalarda bulamadım yoksa güzel telefon gerçekten g5 alırsam 2 sene kullanmam gibi duruyor çünkü üst segment bir telefon.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Lenovo'ya da göz atabilirsin.:)

Kadir Sağırkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
P2 güzel telefon 1300e çıkarsa zenfone 3 ün rakibi olabilir
Peki Xperia xa ve m5 ile ilgili düşüncelereni söylersen memnun olurum çünkü gerçekten bu iki telefon arasında kalmıştım ve özellikle xa tarafındaydı görüşüm ama bataryasıyla ilgili birbirine zıt çok yorum yapmışlar nette sizce?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki Xperia xa ve m5 ile ilgili düşüncelereni söylersen memnun olurum çünkü gerçekten bu iki telefon arasında kalmıştım ve özellikle xa tarafındaydı görüşüm ama bataryasıyla ilgili birbirine zıt çok yorum yapmışlar nette sizce?
M5 ele belalı bir telefon kronik sorunlu
Xa bataryası kötü deniliyor donanım yazılım uyumu Sony qualcooma alışık olduğumuz için deli etmese bile mesela %2 gibi takılıyor kullanımda yani yüz işlemde 2
Kamera yazılımı biraz yavaş çalışıyor denildi kamera megapixeil nin yüksek olması nedeniyle bana kalsa buna 1600 vereceğime 150 katar 1750ye hbde çok daha iyi olan note 4 u alırım

Kadir Sağırkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
M5 ele belalı bir telefon kronik sorunlu
Xa bataryası kötü deniliyor donanım yazılım uyumu Sony qualcooma alışık olduğumuz için deli etmese bile mesela %2 gibi takılıyor kullanımda yani yüz işlemde 2
Kamera yazılımı biraz yavaş çalışıyor denildi kamera megapixeil nin yüksek olması nedeniyle bana kalsa buna 1600 vereceğime 150 katar 1750ye hbde çok daha iyi olan note 4 u alırım
Çok mantıklı demişsin bence de ama samsung almak istemiyorum,M5 ile ilgili duyumum vardı o zaman o da çıktı listeden.Sony Xperia xa alırsam batarya kullanımı hakkında ne olacak bilmiyorum elimde powerbank ile mi geizcem o yüzden bu telefonda da emin olamıyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok mantıklı demişsin bence de ama samsung almak istemiyorum,M5 ile ilgili duyumum vardı o zaman o da çıktı listeden.Sony Xperia xa alırsam batarya kullanımı hakkında ne olacak bilmiyorum elimde powerbank ile mi geizcem o yüzden bu telefonda da emin olamıyorum.
Note 4 note serisinin hatta samsungun efsanesidir hatta note 7 tanıtımını izle ilk 10 dk da bir yerde hakkı abi note 4 un efsaneliginden bahseder ama şu var 1750 1800 e çıkabilirsin ithalatçı garantili g5 var

Kadir Sağırkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 4 note serisinin hatta samsungun efsanesidir hatta note 7 tanıtımını izle ilk 10 dk da bir yerde hakkı abi note 4 un efsaneliginden bahseder ama şu var 1750 1800 e çıkabilirsin ithalatçı garantili g5 var
Anladım önerilerini dikkate alıcam biraz daha araştırayım bunlar hakkında o halde.