Yapıştır seçeneği nasıl aktif edilir ?

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Arkadaşlar nedendir bilmem bilgisayarımda yapıştır seçeneğinde hiçbir şey yapamıyorum. Kes kopyala durumunda bir sorun yok fakat yapıştır dediğimde bilgisayar bir tarafa tüm tarayıcıları da etkilemiş durumda. Özellik görünüyor ama soluk renkte deaktif konumunda.

İşletim sistemi Vista ve 2 gündür bunun sıkıntısı var yardımcı olabilir misiniz ?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
sistem geri yükleme denedinmi?
ve ya küçük bi virüs olabilir sağlam bi antivirüs ile taratabilirsin.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Maalesef geri yükleme merkezi sağolsun temizlik programları sayesinde sadece o günü gösteriyordu.

Bir taratayım ama sistemsel olabilir virüs böyle şeylere müdahale edebiliyor doğru.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
bir ara eski bilgisayarımda başıma gelmişti benzer bir durum. dediğin gibi kopyala yapıyordum ancak yapıştır pasif halde. nedeni çok ilginçti. bilgisayar notebook ve üst taraftaki print screen tuşun altında yapışmış. (herhalde birşey damladı vs.) sürekli basık halde olduğundan, siz ne kopyalarsanız kopyalayın, clipboard üzerine ekran kopyası geldiği için normal olarak pasif oluyor. bunu da tesadüf eseri, paintte bir işlem yaparken bir nesneyi yapıştır yapınca, ekranı yapıştırmasından anlamıştım. daha sonra sanal bir klavye programı bulup, tuşun hakikatten sürekli basılı olduğunu görmüştüm.

bir bak bakalım sende de öyle olmasın.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
bir ara eski bilgisayarımda başıma gelmişti benzer bir durum. dediğin gibi kopyala yapıyordum ancak yapıştır pasif halde. nedeni çok ilginçti. bilgisayar notebook ve üst taraftaki print screen tuşun altında yapışmış. (herhalde birşey damladı vs.) sürekli basık halde olduğundan, siz ne kopyalarsanız kopyalayın, clipboard üzerine ekran kopyası geldiği için normal olarak pasif oluyor. bunu da tesadüf eseri, paintte bir işlem yaparken bir nesneyi yapıştır yapınca, ekranı yapıştırmasından anlamıştım. daha sonra sanal bir klavye programı bulup, tuşun hakikatten sürekli basılı olduğunu görmüştüm.

bir bak bakalım sende de öyle olmasın.
Bu print screen tuşu PC klavyesi için PrtSc SysRq olarak mı gösteriliyor ? çünkü öyle bir tuş yok :(

Bazen kopyalamak istediğimi 2 ya da 3 defa yapıştırabiliyorum ve hemen pasif konuma geri dönüyor artı %90 yapıştır fonksiyonu pasif konumda karşıma çıkmaktadır.

Virüs için tarattım bir şey çıkmadı.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bence klavyenden herhangi bir tuş, yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi takılı kalmış olmalı. benzer bir hadise birkaç kez benim de başıma gelmişti.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
bence klavyenden herhangi bir tuş, yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi takılı kalmış olmalı. benzer bir hadise birkaç kez benim de başıma gelmişti.
Sence hagi tuş olabilir, bu konuda hiç bir fikrim yok yada başka bir çözümü var mıdır ?

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sence hagi tuş olabilir, bu konuda hiç bir fikrim yok yada başka bir çözümü var mıdır ?

Bunu birde MS-DOS da yapmayı denesene :) . Başlat > Çalıştır > cmd (Enter) > Herhangi biryerden kopyaladığın yazıyı, açılan siyah ekrana sağ tıklayıp "Yapıştır"ı seçmeyi dener misin. Sorun nerde onu öğreniriz en azından :)

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Bunu birde MS-DOS da yapmayı denesene :) . Başlat > Çalıştır > cmd (Enter) > Herhangi biryerden kopyaladığın yazıyı, açılan siyah ekrana sağ tıklayıp "Yapıştır"ı seçmeyi dener misin. Sorun nerde onu öğreniriz en azından :)
Orada yapıştır seçeneği aktif fakat 2 defa yapıştırıp sonra yapıştırmamaktadır. Şimdi sorun nerede :)

Reaksiyon puanı
2,146
bi combofix yap belki işe yarar, demin görev yöneticisi ve regedit'i açılmayan bi bilgisayarda ilk aklıma gelen combofix oldu düzeltti de

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
bi combofix yap belki işe yarar, demin görev yöneticisi ve regedit'i açılmayan bi bilgisayarda ilk aklıma gelen combofix oldu düzeltti de

combofix bile işe yaramadı zaten virüs olduğu kanısında da değilim girmez öyle benim sistemime trojanmış virüsmüş :D En son Advanced system care ile derin tarama yaptım baktım pasif hale geldi geri aldım düzelmedi ondan şüpheleniyorum.