Yanıma Erkek Oturtmam (METROBÜS)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
31564163293.jpg

Böyle erkekler yüzünden yanında erkek oturmasını istemiyordur.

efekan258

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu tek bir videoyla milletin düştüğü hale bak. Birbirinize kin kusmak için fırsat arıyosunuz be kardeşim. Ne bu içinizdeki nefret ?

Birbirinize biraz tahammül edebilseniz ne olur ? Ne var yani gülüp bazı insanların cahilliğine verseniz de diğer insanların içinde nefret uyandıracak yorumlar yazmasanız. Bakıp geçseniz...

İnternette edilen tek bi laf tek bi resim tek bi video parçasını ertesi gün tüm ülke tartışır hale geliyor.

Sonra çıkıyor büyüklenerek diyoruz ki bu ülkeyi bölemezler! Bizi birbirimize düşüremezler! Biz diğer ülkeler gibi olmayız!

İnsanların, kim olursa olsun birbirlerine karşı beslediği bu öfke bu kibir bitmedikçe, bu ülke gittikçe kötüye gider iyiye değil.

Allah sonumuzu hayır etsin !!!

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Cinsiyet ayrımcılığını her zaman erkekler yapacak diye bir kaide yok.7
İşte kadınlar da yapıyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Hergün otobüs/metro/ metrobüs'te görülen klasik görüntüler. Olayı laikliğe başörtüsüne çekmeye gerek yok, çekince aslında suçladığınız insanlardan farklı olmadığınız anlaşılıyor.

Bu video tek bişeyden kaynaklanıyor bence, kadınlara çok fazla pozitif ayrımcılık yapıyoruz ve alıştırıyoruz o yüzdende sürekli daha fazlasını istiyorlar yani suç yine biz erkeklerin. Her zaman bas bas bağırırlar kadın erkek eşit diye ee eşitsen sende eşşek gibi ayakta bekle kardeşim. Hasta, yaşlı, hamile değilse kadın olsun erkek olsun kimseye yer vermeye mecburiyetim yok, vermiyorumda.

Geçen gün tranvayda kalk orası benim yerim diye adamın birini kaldırmaya çalışan üstüne diklenerek el kol hareketleri yaparak çemkiren genç kız ve benzerleri inş bana denk gelmezler.

ibo5151

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne işlere kaldık rahatsızsan kalk ayakta git :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Genç bayanlara da yer veriyodum yaş ayrımı yapmadan ayakta kalmasınlar diye,, yaşlılar hariç bundan sonra yer vermem oturur yanıma oturur oturmasa keyfi bilir kalsın ayakta :thumbdown:

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Genç bayanlara yer vermek ne alaka sadece yaşlıü, hamile ,sakat ve çocuklu bayanlara yer veririm genç gücü kuvveti yerinde olan bayana yer vermem bende işten çıkıyorum yorgun argın yer buldum birde centilmenlik geçin bu ayakları onlarınki can da bizimki patlıcan mı eşitlikse ahanda eşitlik.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
konu nerden nereye gelmiş yok başörtülü olsaydı yok laiklik yok gericilik ne gerek var arkadaşlar bu kadında şunu gördük

kocasızlığın bünyeye etkileri olay bu ha buda yüzde yüz eminim dünyanın hiç bir yerinde yaşanmaz müslüman ülkeleri dahil sadece TÜRKİYEDE yaşanır

Reaksiyon puanı
16,118
sonuç menapoz teyze azmış adam yeterli tepki vermeyince teyze bozuk atmış...

green_lion

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Sabahtan akşama kadar çalışacağım, tıklım tıkışık metrobüse bineceğim, sonra teyzenin birisi bana sen oturma yanıma diyecek. Üstüne uzanırım walla. Yine genç çok abartmamış. Ayrıca centilmenlik öyle kadın ne derse haklıdır demek değildir. Kadın her fırsatta eşitlik diye bağırıp erkeğe eşitsizlik yapıyor. Resmen köpek muamelesi yahu. Sen gelme buraya oturup oturmamana ben karar veririm diyor. Alıştırmayın. Siz alıştırıyorsunuz zararını başkaları çekiyor. Zıvanadan çıkmış kadında çok. Biz kadınlar yanımıza oturmasın diyormuyuz?

Kadın alenen erkeğe yanıma oturamazsın diyerek konuyu cinselliğe çekmiş, erkek te cinsellikle hala işin bitmedi mi demiş. Bence çok normal konuşmuş çocuk. Helal olsun ki hala sakin hala gülüyor.

Teyzem tamamen haksız değil. Metrobüslerde otobüslerde öyle vakalarla karşılaştım ki akıllara zarar. Gencine yaşlısına dayanan bir sürü zıvanadan çıkmış erkek gördüm. Genç birşey olsan ile başlayan cümle de yeterince yakışıksız ve de edepsiz. Yeri geldiğinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bunu incelik centilmenlik olarak yapan biz erkekler, bu teyze yanıma erkek oturmasını istemiyorum dediğinde, 21. yy erkeğine yakışan, elbette hanfendi deyip anlayışla karşılamaktadır bence. Kadın geçmişte bir veya birkaç kişiden olumsuz tavır görmüş olabilir. Bu tüm erkekleri bir gördüğü anlamı taşımaz ama temkinli davranmaya çalışması da gayet normal. Japonya'da sadece kadınların binebildiği metrolar var mesela 21. yy sa onların anlayışları da yy. Larıda bizden çok çok daha iyidir. Bu videoyu çekmekte, genç bir şey ile başlayan cümleyi sarfetmekte, kadının olumsuz yaşantısı var yada yok bundan kaçınmasını anlayışla karşılanmamasıda terbiyesizliktir aslında. Olaya sadece kendi penceremizden bakmayalım.

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bir kadın yanında erkek istemeyebilir. bu gayet normal. kendini güvende hissetmiyor olabilir.

kasım2535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videoyu kaldırmışlar. Gündüz yorumları okumaktan videoyu izleyemedim manyak gibi.:p

Reaksiyon puanı
16,118
neyin korkusu? o kadar insanın içinde adam onu tutup şey edecek değil ki oturacak sadece kucağıma gel otur dese neyse ki bu gel amcanın kucağına otur hikayesi mecliste geçmişti...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu videoyu netten silmek zor bu saatten sonra

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Başörtülü kadının konuyla ne alakası var ?
Hemen başörtülü biri olsaydı bla bla bla....
Sizin amacınız kötü,konuyu başka yönlere çekmeye çalışıyorsunuz.
Ardından Laiklik elden gidiyor diye ağlarlar,bizi sürerler zaten kovmaya çalışıyorlar tarzında cümleler kuruluyor.
Sizin gerçekten amacınız kötü !
İnsanları birbirine düşürmeye çalışıyorsunuz.Tartışma çıksın ortam gerilsin istiyorsunuz.
Yada amacınız ne ki başörtülü insanları konuya dahil etmeye çalışıyorsunuz ?

--
Laiklik: Devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmaması ve devletin dinler karşısında tarafsız olması.
"Laik: Din işlerini devlet işlerine karıştırmayan,devlet işlerini dinden ayrı tutan." /TDK
--

Diyanet İşleri Başkanlığı nedir peki.......... Nasıl laiklik bu böyle fetva kurulu orda imamları orası atar müftüleri öyle eeee nerde laiklik....

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Diyanet İşleri Başkanlığı nedir peki.......... Nasıl laiklik bu böyle fetva kurulu orda imamları orası atar müftüleri öyle eeee nerde laiklik....
Söyleyecek çok lafım var da çoğu siyasete girer.
Üstelik benim yorumumu niye alıntıladın onu bile anlamadım :D