Yanıma Erkek Oturtmam (METROBÜS)

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[video=youtube;Pc59N8_sDLg]http://www.youtube.com/watch?v=Pc59N8_sDLg[/video]

Aslında gülermisin ağlarmısınlık bir olayda işte neyse ben bile bir yorum yapamadım (YORUMSUZ)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
önyargı işte adamın biri kötü davranmış yada aldatmış tüm erkekleri öyle sanıyor

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
"Genc bir sey olsan diyecegim ki kendini sakiniyorsun" *akikokoko* :D

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
yok almaz da metrobüs kendinin sanıyor isteğim gelir istemediğim gelmez

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
alt tarafı boş yere oturacak, sanki içinden parça alacak vay arkadaş

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benzer bir olay benim başıma geldi. Yatılı lise 9. sınıf öğrencisiydim, bir hafta önceden alırdım eve gitmek için biletimi. Bileti verirken görevli cinsiyet kısmını yanlış doldurmuş, arabaya bindiğimde yanımda bir bayan vardı. Rahatsız oldu nedense, gidip şikayet etti oturmam erkekle diye. Bileti ondan önce aldığım için hostes koltuğuna oturttular. İki saat boyunca rahatsız bir şekilde yolculuk etti hanımefendi. Tamamen saçma buluyorum. Bu ülke 21. yüzyılda bunları aşamıyorsa oturma izinleri arama vakti gelmiş.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Rahatsız oluyorsa ayakta gitsin bende bilet Parasi veriyorum o da eee

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Teyzem tamamen haksız değil. Metrobüslerde otobüslerde öyle vakalarla karşılaştım ki akıllara zarar. Gencine yaşlısına dayanan bir sürü zıvanadan çıkmış erkek gördüm. Genç birşey olsan ile başlayan cümle de yeterince yakışıksız ve de edepsiz. Yeri geldiğinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bunu incelik centilmenlik olarak yapan biz erkekler, bu teyze yanıma erkek oturmasını istemiyorum dediğinde, 21. yy erkeğine yakışan, elbette hanfendi deyip anlayışla karşılamaktadır bence. Kadın geçmişte bir veya birkaç kişiden olumsuz tavır görmüş olabilir. Bu tüm erkekleri bir gördüğü anlamı taşımaz ama temkinli davranmaya çalışması da gayet normal. Japonya'da sadece kadınların binebildiği metrolar var mesela 21. yy sa onların anlayışları da yy. Larıda bizden çok çok daha iyidir. Bu videoyu çekmekte, genç bir şey ile başlayan cümleyi sarfetmekte, kadının olumsuz yaşantısı var yada yok bundan kaçınmasını anlayışla karşılanmamasıda terbiyesizliktir aslında. Olaya sadece kendi penceremizden bakmayalım.

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teyzem tamamen haksız değil. Metrobüslerde otobüslerde öyle vakalarla karşılaştım ki akıllara zarar. Gencine yaşlısına dayanan bir sürü zıvanadan çıkmış erkek gördüm. Genç birşey olsan ile başlayan cümle de yeterince yakışıksız ve de edepsiz. Yeri geldiğinde kadınlara pozitif ayrımcılık yapan bunu incelik centilmenlik olarak yapan biz erkekler, bu teyze yanıma erkek oturmasını istemiyorum dediğinde, 21. yy erkeğine yakışan, elbette hanfendi deyip anlayışla karşılamaktadır bence. Kadın geçmişte bir veya birkaç kişiden olumsuz tavır görmüş olabilir. Bu tüm erkekleri bir gördüğü anlamı taşımaz ama temkinli davranmaya çalışması da gayet normal. Japonya'da sadece kadınların binebildiği metrolar var mesela 21. yy sa onların anlayışları da yy. Larıda bizden çok çok daha iyidir. Bu videoyu çekmekte, genç bir şey ile başlayan cümleyi sarfetmekte, kadının olumsuz yaşantısı var yada yok bundan kaçınmasını anlayışla karşılanmamasıda terbiyesizliktir aslında. Olaya sadece kendi penceremizden bakmayalım.
21 yy. ile centilmenlikle pozitif ayrımcılıkla gelme abi karşımıza. Gerçekten sosyalistim, ama böylelerine faşizm mübah. Açık ve net. Yer yok ortalıkta, bir dede oturmak isteyecek ve bu da "yanıma erkek oturtmam" diye höykürecek öyle mi? O zaman insin arabadan. Yalan mı?

Not:Buna da siyaset soktum. Ama anladınız siz.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
21 yy. ile centilmenlikle pozitif ayrımcılıkla gelme abi karşımıza. Gerçekten sosyalistim, ama böylelerine faşizm mübah. Açık ve net.

Not:Buna da siyaset soktum. Ama anladınız siz.

Böyleleri? Kimler yani? Neye göre ayıracağız sizin tabirinizle böylelerini?

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Siyasetinizi de anlamadım. Ben gördüğüm olumsuz olayları baz alarak konuştum. Ve halende bu anlamda kadınlara hak veriyorum. Mesela bugün tramvaya bindik. Bir çift bindi içeri. Tramvay tıklım tıklım. Adam eşini veya sevgilisini nesi ise artık resmen sarmaladı. Sebebi ne olabilir sanırım tek birşeydir sebep.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
21. yy lı yukardan aldım. Geriside zaten güya 21. yy argümanlarıdır.

KARDESTURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bir açıklaması yoktur herhalde.
Zevkime göre bekliyorsam diye bir kelime kullanmış ama
Kimsenin zevkine göre yapılmamıştır sanırım.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
tamam belki kendince yanına erkek oturmaması için haklı sebepler bulmuş olabilir. fakat erkekler de yasaların onlara verdiği haklar çerçevesinde istediği yere oturmakta serbesttir.

madem böyle bir talep var bunun muhattabı orada oturmaya çalışan adam değil metrobüsü işleten yöneticilerdir. türkiyede henüz yönetmelikte böyle bir kural yok. dolayısıyla o kadın ancak ricada bulunabilir tartışmayı sürdürmeye hakkı yok.

o kadının hakkını aramak metrobüsteki rasgele bir vatandaşın sorumluluğunda değil

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bana oturma diyen kadın olursa basarim tokadı git büyükşehir belediyesine talepte bulun ulu orta bana çemkirmen niye parasını verdim boş bulduğum koltuğa otururum.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
binicem sırtına vurucam kırbacı vurucam kırbacı :D Şaka bir yana otobüslerde böyle tiplerden çok var. Orada bir babayiğit olacaktıda vuracaktı ağzının ortasına tokatı, kimsede bir şey diyemez.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sen ayağı kalk iki erkek otursun otobüs te ayakta hep erkek var.
ayıptır yağtığı ayıp.
poposunu az yana kaydırır deymemesi için vs.
sonuna dibine kadar haksız. kendimde rahatsız olurlar diye oturmam genelde ancak bu kadarına da pes yani..

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bundan sonra ben de yanıma erkek oturtmayacağım arkadaş ! genç, güzel bir kız olmadığı müddetçe o koltuk boş kalacak. O kadar.

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Komik ve bir o kadar da acı verici bir olay yaşadığımız devre bakın bir de şu olaylara bakın. Adam az bile söylemiş kadına

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Vereceksin her metrobüse bir muavin bak bakalım oluyor mu bir daha böyle şeyler. "Geç ablacım şöyle... gel sen abicim buraya gel" :)

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
bence bu teyze terbiyesizin önde gideni o kadar niyeti bozuk ki oğlu yaşındaki ne hangi gözle bakıyor.
Mantıken yanına erkek oturmasından bu türlü sapık duygular oluşuyosa teyzede bir erkekle yanyanada durmaması hatta erkeğin olduğu bir ortamda bulunmaması lazım

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
o kadının yanında oturan, kitap okumaya çalışanın yerinde olsaydım: "amma çemkirdin teyze.. bende senin, benim yanımda oturmanı istemiyorum" derdim..

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bende her otobüse bindiğimde yanıma güzel kız binsin istiyorum ama olmuyor.ne yapalım bizde mi kavga çıkaralım :D

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bunu yapan birde başörtülüolsaydı kıyameti görürdük. Dtipi medyaya haber olurdu ve yeni bir tartışma alır başını giderdi.

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Pembe metrobüs uygulamasına geçilirse bu seferde çarşaflı sen yanıma oturma diyebilecek bir tip gibime geldi :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xyz1234 zaten dedigin gibi basörtüsü d-f tipi medyanin malzemesi. Ben ve cevremdeki hatta tanigim hic kimsenin asla basörtüsü ile sorunu olmadi..bunlarin sakiz ve malzemesi oldugu kadar!

Son mesajlar